piątek, 27 grudnia 2024
Miło Cię widzieć!

Mezoterapia igłowa skóry głowy

118Posiadanie zdrowych, gęstych włosów to marzenie każdego z nas. Jednak nie wszystkich natura obdarzyła bujną czupryną. Jak więc wzmocnić nasze włosy i sprawić, by nie wypadały, a wręcz przeciwnie - rosły silniejsze i były dobrze odżywione.

 

 

Wypadanie i osłabienie włosów może być skutkiem wielu czynników, takich jak : uboga dieta, niezdrowe i ekstremalne odchudzanie, zmiany hormonalne, słabe krążenie, ciąża i laktacja. Niekiedy włosy wypadają też sezonowo. Wiele osób zmaga się także z problemem łysienia plackowatego. Niektóre kobiety cierpią z powodu z łysienia androgenowego, gdy dochodzi do przerzedzenia włosów na czubku głowy, a u panów dość często występuje łysienie typu męskiego, spowodowane nadmiarem testosteronu. W tych wszystkich przypadkach, gdy włosy są słabe, wymagają wzmocnienia, silnego odżywienia, pobudzenia cebulek włosowych zabieg mezoterapii igłowej przychodzi z pomocą.

 

To rewolucja w dziedzinie odnowy włosów i regeneracji skóry owłosionej. Za sprawą mezoterapii igłowej marzenia o mocniejszych i bardziej gęstych włosach stoją na wyciągnięcie ręki. Wprowadzanie substancji aktywnych wprost do mieszków włosowych pozwala na ich odbudowę, wzmocnienie, biorewitalizację co owocuje zdrowszymi, mocnymi i bardziej gęstymi włosami.

 

Mezoterapia jest zabiegiem, który cechuje się dużą skutecznością. Warto wiedzieć, że przynosi dużo lepsze efekty aniżeli stosowanie kremów czy płynów na porost włosów. Dzieje się tak, ponieważ igła przebija się przez warstwę rogową naskórka i dociera do skóry właściwej. Zabieg mezoterapii jest niezwykle precyzyjny. Iniekcje wykonywane są metodą płaszczową, co oznacza że igła wbijana jest w odstępach 1-1,5-centymetrowych. W ten sposób istnieje możliwość skutecznego zadziałania na wybrane miejsca.

 

axis7Warto jednak mieć świadomość, że jednorazowy zabieg mezoterapii „nie da rady”. Koniecznością jest powtarzanie zabiegów w regularnych odstępach czasu. Zaleca się wykonanie co najmniej dwóch zabiegów(najlepiej jednak zdecydować się na 4-5). W ten sposób przyczynimy się do wzmocnienia efektów kuracji. Mezoterapia igłowa owłosionej skóry głowy przynosi znakomite rezultaty w leczeniu łysienia typu męskiego, jednakże w tym przypadku pacjent wymaga cyklicznej stałej terapii ze względu na etiologię tego typu łysienia.

 

Substancje najczęściej stosowane w terapii ostrzykiwań skóry głowy to gotowe mieszanki, składające się z około 50-56 składników. Wśród nich są: witaminy, w tym te z grupy B, minerały - w tym cynk, aminkwasy czyli "cegiełki”, z których zbudowany jest włos, w tym najważniejsze z nich - argininy, cysteiny, ornityny. W skład mieszanek wchodzą również kwasy nukleinowe, koenzymy. Ostatnio zastosowano w nich także tak zwane peptydy biomimetyczne czyli sustancje identyczne z czynnikami wzrostu, odpowiadającymi za proces regeneracji w skórze.

 

Do leczniczych ostrzykiwań skóry głowy można również stosować tak zwane osocze bogatopłytkowe, uzyskiwane z własnej krwi pacjenta. W gabinecie pobierana jest krew do specjalnej probówki z gotowego zestawu. Następnie jest odwirowywana, a uzyskiwane z  krwi pacjenta komórki i czynniki własne wzrostu, po aktywacji są wstrzykiwane w skórę głowy.

 

Jeżeli lekarz nie wie, co jest przyczyną wzmożonego wypadania włosów, wówczas zwykle zleca wykonanie stosownego badania skóry (check-up), dzięki któremu można poznać potrzeby skóry. W ten sposób można jeszcze lepiej dobrać skład koktajlu odżywczego.

 

Efekty zabiegów mezoterapii skory głowy zależą od ilości cebulek włosowych, znajdujących się w skórze. Kiedy późno zaczniemy terapię rezultat będzie słabszy. Efekty zależą także od ogólnego stanu zdrowia, stresów i trybu życia oraz chorób towarzyszących pacjentowi.

 

Mezoterapia igłowa, to zabieg całkowicie bezpieczny. Właściwie każdy, kto ma problem z nadmiernym wypadaniem włosów może z niego skorzystać.  Mezoterapia może stanowić również  uzupełnienie leczenia farmakologicznego zaordynowanego przez dermatologa. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieje kilka przeciwwskazań, które dyskwalifikują z wykonania zabiegu. Przede wszystkim zabiegowi nie mogą poddawać się te osoby, które mają alergie na jakikolwiek składnik koktajlu odżywczego. Warto więc przed rozpoczęciem zabiegu poinformować specjalistę o ewentualnych uczuleniach.  Ciąża, okres karmienia, miejscowe stany zapalne skóry głowy , nieleczona cukrzyca, egzema, łuszczyca, przebyta choroba nowotworowa, zażywanie antybiotyków, zażywanie antykoagulantów, zażywanie kortykosteroidów, zażywanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych również dyskwalifikują.

 

Red. Port.

 

Mezoterapia, to jeden z bardzo popularnych zabiegów Anti Age, którego celem jest pełna rewitalizacja skóry. Polega na wprowadzeniu substancji aktywnych do skóry.

 

Mezoterapia należy do grupy procedur biorewitalizujacych i biostymulujacych, który polega na wprowadzeniu do skóry, poprzez nakłucia preparatów rewitalizujących.

 

Preparaty dobierane są indywidualnie, w zależności od potrzeb skóry. W skład preparatów wchodzą: kwas hialuronowy(działanie silnie nawilżające) substancje aktywne takie jak minerały, witaminy. Skuteczną linią specjalistycznych preparatów do mezoterapii jest linia N-Renewal.

 

Zabieg mezoterapii wyrównuje niedobory minerałów, reguluje wydzielanie sebum, poprawia jakość skóry, pomaga pozbyć się zmarszczek, celullitu, rozstępów, odbudowuje skórę. Depozycja substancji aktywnych w skórze jest w 100 % efektywniejsza niż stosowanie najlepszych kremów. Zabieg jest niemal bezbolesny, ale u osób o niskim progu bólowym możemy użyć znieczulenia miejscowego(emla)

 

Niezaprzeczalnie, mezoterapię możemy nazwać zabiegiem xxi wieku.

 

Zalety mezoterapii:

  • metoda naturalna(skóra samodzielnie reaguje na bodźce pobudzające ją do pracy)
  • nieinwazyjna
  • skuteczna, bezpieczna
  • zapobiegamy każdemu problemowi skóry
  • widoczne efekty już po pierwszym zabiegu

Mezotrapii nie należy wykonywać podczas ciąży I u osób z zaburzeniami krzepnięcia krwi.

Przed pierwszym zabiegiem konieczne jest otworzenie karty zabiegu!

 

Zabieg mezoterapii wykonujemy:

  • Ręcznie(igła+strzykawka)
  • Pistoletem do mezoterapii
  • Dermarolerem
  • Mikroigłowa - Frakcyjna(Derma N-Pen Skin)
  • Metoda bezigłowa(elektroporacja)

 

Źródło: http://n-symbiosis.com/MEZOTERAPIA/

 

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)