Polska Kosmetologia i Kosmetyka to najszybciej rozwijający się portal branżowy w Polsce. Istniejemy na rynku mediów internetowych już od 10 lat i posiadamy ugruntowaną pozycję w kategoriach związanych z branżą Beauty. W naszym portalu znajdą Państwo tysiące ciekawych artykułów związanych z branżą kosmetyczną, medycyną estetyczną oraz spa. Prezentowane przez nas materiały pełnią funkcje edukacyjną i doradczą. PKIK24.pl to doskonałe miejsce na prezentację Państwa marki a także na reklamowanie oferowanych produktów.
Do zalet tej metody należą:
-bezpieczna i prosta technika zabiegu,
-duża skuteczność,
-wskazana dla chorych obawiających się operacji chirurgicznej,
-możliwość stosowania w warunkach ambulatoryjnych,
-krótki czas zabiegu,
-brak konieczności znieczulenia ogólnego, a znieczulenie miejscowe wymagane w wybranych przypadkach.
Podstawowe grupy chorób, które są wskazaniem do kriochirurgii to:
- brodawki wirusowe: zwykłe, płaskie, stóp
- ziarniniak naczyniowy
- ziarniniak obrączkowaty
- rogowacenie słoneczne
- gruczolak potowy, łojowy
- nabłoniak,
- bliznowiec
- znamię naskórkowe
- kłykciny kończyste
- mięczak zakaźny
- łysienie plackowate
- trądzik pospolity, różowaty
W trakcie zabiegu i tuż po rozmrożeniu tkanki pacjent może odczuwać piekący ból, który zwykle ustępuje po 3-10 min. Można go uniknąć stosując krem znieczulający. Początkowo występuje rumień i obrzęk, następnie może wytworzyć się pęcherz, a głębokie mrożenie, zwłaszcza zmian nowotworowych, powoduje wytworzenie owrzodzeń pokrytych strupem, których wygojenie trwa przeciętnie 4-6 tyg. Bardzo rzadko w pierwszej dobie może wystąpić gorączka lub pokrzywka. Do późnych powikłań po zabiegu zaliczamy: blizny zanikowe lub przerosłe, odbarwienia, przebarwienia, odwracalne zaburzenia czucia, zanik tkanki, prosaki, utratę włosów.
Do głównych przeciwwskazań do zabiegu należą: pokrzywka z zimna, choroba i objaw Raynauda, piodermia zgorzelinowa, kolagenozy, choroby autoimmunologiczne, krioglobulinemia, leczenie immunosupresyjne.
W czasie konsultacji poprzedzającej zabieg należy porozmawiać z lekarzem o spodziewanych i możliwych efektach zabiegu, o możliwościach spełnienia oczekiwań, a także o wszystkich okolicznościach i wątpliwościach związanych z tą nowoczesną i bezpieczną metodą usuwania zmian skórnych.
Źródło: