sobota, 19 października 2019
Miło Cię widzieć!

Kwas Hialuronowy – wypełnianie zmarszczek

OPIS ZABIEGU

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny – jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.

 

Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Ekspresowe odmładzanie
Kuracja kwasem hialuronowym umożliwia wprowadzenie w głąb skóry odpowiedniej formuły naturalnego polisacharydu, który odpowiedzialny jest za jej jędrność i elastyczność. Zabieg zapewnia precyzyjne działanie na poszczególne partie twarzy, dzięki czemu w skuteczny sposób powiększysz i wymodelujesz usta, wypełnisz bruzdy nosowo-wargowe, a także zniwelujesz lwie zmarszczki między brwiami lub opadające kąciki ust. Kuracja jest niemal bezbolesna i nie wymaga rekonwalescencji, a jej efekty utrzymają się od 6 do 18 miesięcy.

Gładka i jędrna skóra
Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze, odpowiedzialna przede wszystkim za jej nawilżenie, objętość i gęstość. Łączy z sobą włókna kolagenowe i elastylowe w skórze właściwej, a także wiąże wodę, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Z czasem zaczyna go ubywać i wtedy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Proces ten można odwrócić dzięki profesjonalnemu wtłoczeniu kwasu w głąb skóry. Zabieg, przeprowadzany po uprzedniej konsultacji z kosmetologiem, Dyskomfort związany z aplikacją preparatu jest niewielki, a dzięki profesjonalnemu przeszkoleniu osób przeprowadzających zabieg – w pełni bezpieczny.

Spektakularny efekt w małą chwilę!!!!!!!

nasza klientka

PRZED ZABIEGIEM                                                                PO ZABIEGU

img00329-20131210-1854 3

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Godzinę przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem, który w swoim składzie zawiera środek znieczulający.

KIEDY POWSTAJE I JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.

SCHEMAT TERAPII

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

ZALECENIA POZABIEGOWE

Po leczeniu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).

PRZECIWWSKAZANIA:

• ciąża, karmienie piersią,

• choroby o podłożu autoimmunologicznym,

• skłonność do powstawania blizn przerostowych,

• stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),

• nadwrażliwość na kwas hialuronowy;

• choroby nowotworowe


Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej – Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.

OBJAWY NIEPOŻĄDANE:

• zaczerwienienie, obrzęk,

• ból w miejscu wstrzyknięcia materiału – objawy te znikają w przeciągu 72 godzin,

• świąd w przypadku skóry wrażliwej,

• nadwrażliwość w miejscu korekcji,

• sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni.


WSKAZANIA:

• Zmarszczki,

• Bruzdy,

• Opadnięte kąciki ust.

 

Źródło:

Oceń ten artykuł
(5 głosów)