czwartek, 26 grudnia 2024
Miło Cię widzieć!

lipoliza2.pngLipoliza to jedna z najnowocześniejszych metod medycyny estetycznej, która pozwala w sposób bezoperacyjny na trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg ten polega na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej.

 

 

Lipoliza iniekcyjna stała się alternatywą dla bolesnych zabiegów jak na przykład liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Jest to obecnie najbezpieczniejsza i stosunkowo niedroga metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała. W nowoczesnych ośrodkach medycyny estetycznej na świecie już od kilku lat z powodzeniem stosuje się fosfatydylocholinę do modelowania sylwetki ciała (dr Patrick Rittes, dr Karl Heinrich, International Academy of Aesthetic Lipolysis).

 

Na czym polega LIPOLIZA?

 

Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik naszego organizmu (lecytyna) stosowany w medycynie od bardzo dawna w leczeniu zatorów tłuszczowych oraz redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podane do tkanki tłuszczowej powodują rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. Metabolizm tłuszczu przyśpieszony zostaje dzięki L-karnitynie. Najbardziej widoczne efekty modelowania sylwetki osiągane są u pacjentów u których nagromadzony tłuszcz nie ulega redukcji nawet w wyniku diety oraz ćwiczeń fizycznych. U pacjentów z rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny. Lipoliza iniekcyjna wykonywana jest najczęściej w okolicach podbródka i brody, policzków, brzucha, ud oraz pośladków, czyli miejsc w których najczęściej następuje nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej.

 

Jak wygląda sam zabieg lipolizy iniekcyjnej?

 

Przed zabiegiem, podczas konsultacji medycznej, lekarz przeprowadza wywiad dotyczący przebytych oraz aktualnych chorób oraz uczuleń. Po konsultacji lekarskiej i braku przeciwwskazań do zabiegu, na zaznaczone wcześniej miejsca może zostać nałożona maść ze środkiem znieczulającym. Następnie następuje dezynfekcja skóry po której lekarz dokonuje wstrzykiwania preparatu we wcześniej zaznaczone miejsca bardzo cieniutką igłą. W miejscu podania pojawia się małe zaczerwienienie oraz delikatne uczucie pieczenia, które jednak szybko ustępuje. Po zabiegu mogą pojawiać się bolesne i piekące zaczerwienienia a nawet drobne krwiaki lub obrzęk, gdyż są to typowe objawy rozpadu komórek tłuszczowych.
Do aktywności fizycznej można wrócić praktycznie zaraz po wykonanym zabiegu. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej.

 

Dzięki zastosowaniu znieczulenia i używaniu bardzo cienkich igieł zabieg lipolizy iniekcyjnej jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów.

 

Wskazania do lipolizy

 

Miejscowe otłuszczenie ciała:

  • podwójny podbródek
  • druga broda
  • fałd tłuszczu na brzuchu
  • tłuszcz na udach,
  • zbyt szerokie uda
  • tłuszcz na pośladkach,
  • zbyt grube pośladki
  • gruby, otłuszczony „byczy” kark
  • tłuszcz wokół pach
  • poduszeczki tłuszczu w okolicy pach
  • zbyt grube kolana

Czas zabiegu ok. 20 – 45min

 

Źródło: Instytut Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik
www.dermedik.pl

Oceń ten artykuł
(6 głosów)