sobota, 02 marca 2024
Miło Cię widzieć!

Osocze bogatopłytkowe okiem lekarza medycyny młodości

O osoczu bogatopłytkowym pisałam już wiele razy. Jest to jeden z lepiej udokumentowanych zabiegów medycyny estetycznej. W praktyce naszej Kliniki widzimy doskonałe rezultaty zarówno na poziomie liftingu skóry, spłycenia zmarszczek, czy w leczeniu łysienia, szczególnie u kobiet.

 

Zabieg z osoczem bogatopłykowym powinien być wykonany z największą starannością, wiedzą i doświadczeniem, najlepiej przez lekarza, który przeszedł odpowiednie szkolenie i ma za sobą udokumentowaną praktykę. Niestety od kilku lat obserwuję, że zabieg ten mocno „zdewaluował się”, stracił swój prestiż, a wielu pacjentów skarży się, że osocze bogatopłytkowe nie działa. Długo zastanawiałam się dlaczego powstały takie opinie o tym doskonałym zabiegu.

Mam kilka teorii na ten temat. Po pierwsze osocze osoczu nierówne. Trzeba pamiętać, że rynek medycyny estetycznej rozwija się w zawrotnym tempie. Producenci maszyn do pozyskiwania osocza wykonują różne modele wirówek, które różnią się nie tylko ceną, ale również jakością pozyskanego materiału z krwi pacjenta. Tani sprzęt oznacza, że coraz więcej gabinetów, nie tylko medycznych może sobie na niego pozwolić i „produkować” osocze do zabiegu. Szkopuł w tym, że jakość pozyskanego osocza ma wpływ na jakość zabiegu i efekt. I jeśli osocze jest słabej jakości efekt naturalnie nie będzie satysfakcjonujący. W Klinice Medycyna Młodości wiemy jak pozyskać wartościowe osocze niezależnie od wykorzystywanego urządzenia. Pracujemy również na zaawansowanym sprzęcie Angel System, którego mocno zaawansowana technologia uzyskuje wysokiej jakości materiał autologiczny złożony nie tylko z osocza o 7 krotnie razy większym zagęszczeniu płytek, ale również z leukocytów w skład których wchodzą komórki regeneracyjne. Taki preparat wykorzystywany do zabiegu daje naprawdę spektakularne efekty.

Po drugie, umiejętności i kompetencje osoby wykonującej zabieg. Nie oszukujmy się, zabieg ten, mimo, że z pozoru wydaje się prosty, wymaga wiedzy i doświadczenia. Doświadczenia tego nie uda się zdobyć na kilku weekendowych kursach. Wymaga on od wykonującego również wyobraźni i znajomości anatomii twarzy i budowy skóry, wskazań i przeciwwskazań. A niestety zdarza się coraz częściej, że zabieg ten wykonywany jest przez osoby bez wykształcenia medycznego. Zrobiony nieumiejętnie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Po trzecie, osocze bogatopłytkowe ma wielu konkurentów. W ofercie medycyny estetycznej pojawiło się wiele zabiegów, które często są zdecydowanie droższe i jednocześnie łatwiejsze dla wykonującego. Takie zabiegi będą oczywiście polecane w pierwszej kolejności, defaworyzując zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

Z doświadczenia i obserwacji Kliniki Medycyna Młodości wynika, że prawidłowo przeprowadzony zabieg z osoczem bogatopłytkowym daje doskonałe rezultaty. Nasi pacjenci z pewnością nie powiedzą, że zabieg nie działa. W naszej praktyce często łączymy różne metody, aby uzyskać efekt naturalnego odmłodzenia. I to się doskonale sprawdza. Zawsze trzeba pamiętać, że każdy jest inny i każdy potrzebuje indywidualnie dobranej metody odmładzania.

Namawiam wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z zabiegów z wykorzystaniem preparatów autologicznych, czyli tych z osoczem bogatopłytkowym do rozważnego wyboru miejsca wykonywania zabiegu. Niska cena nie powinna być podstawowym kryterium decyzji o poddaniu się zabiegowi.

Link: www.drbrumer.pl

Oceń ten artykuł
(6 głosów)