czwartek, 21 listopada 2024
Miło Cię widzieć!

Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej

   regenerisTechnologia Regeneris, oparta na osoczu bogatopłytkowym jest stosowana z znacznymi sukcesami od ponad 10 lat w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii oraz stomatologii. Szczególnie pomaga w gojeniu ran, odbudowie tkanki kostnej, regeneracji i leczeniu tkanek przyzębia. Od 2003 roku technologię wprowadzono także do medycyny estetycznej, w której osiągnęła równie zadawalające efekty.



Regeneris jest specjalnym programem do biostymulacji komórek skóry. Dzięki niemu możemy pobudzić skórę i doprowadzić do jej regeneracji, która w efekcie powoduje odzyskanie młodzieńczej witalności, elastyczności i gładkości. Metoda ta opiera się na uzyskiwaniu osocza bogatopłytkowego z krwi pacjenta i wstrzykiwaniu go w wybrane miejsca. Zabieg przypomina klasyczną mezoterapię igłową.


Osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe jest autologicznym koncentratem płytek ludzkiej krwi zawartych w skromnej ilości osocza. Równocześnie jest to także koncentrat podstawowych białkowych czynników wzrostu. Pobudzają one skórę do regeneracji, dzięki czemu może ona znacznie poprawić swoją kondycję.

Rewitalizacja skóry dzięki Regeneris jest możliwa poprzez tak zwaną Autologiczną Odnowę Komórek (ACR), czyli regenerację, do której dochodzi poprzez działanie własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych. Zabieg jest przeznaczony głównie dla pacjentów, których skóra wymaga regeneracji i odnowy oraz takich, którzy poszukują produktów wyłącznie naturalnych.


Jak to działa?

Dzięki zastosowaniu technologii Regeneris, po wstrzyknięciu osocza pod skórę, uruchamiany jest proces, którego zadaniem jest stymulacja komórek macierzystych. Te z kolei zaczynają namnażać i pobudzać fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu, dzięki czemu efektem zabiegu jest odnowa skóry, jej nawilżenie i ogólne odmłodzenie.


Zabieg z użyciem Regeneris

Możliwe są dwa typy wykonywania zabiegu. Pierwszy z nich, już wspomniany, przypomina mezoterapię igłową. Drugi to metoda nappage, czyli bardzo powierzchowne nakłucia skóry pacjenta. Obydwie metody mają zastosowanie w rewitalizacji skóry, ale technologia Regeneris doskonale radzi sobie także z wypełnianiem głębszych zmarszczek i bruzd skóry.

Jeśli chodzi o sam zabieg, w pierwszej jego fazie lekarz pobiera od pacjenta niewielką ilość krwi (około 6-18 ml) i umieszcza ją w specjalnych probówkach, które umieszcza się w wirówce. Po upływie 5 minut, podczas których krew wirowała w urządzeniu, dochodzi do oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Przed rozpoczęciem wstrzykiwania płynu, do probówek dodaje się specjalny odczynnik, aktywujący płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. W wyniku otrzymujemy osocze bogatopłytkowe będące bazą do wykonania zabiegu Regeneris. Następnie lekarz przechodzi do aplikacji otrzymanego osocza w wybrane partie skóry pacjenta.


Przeciwwskazania do zabiegu:

- choroby krwi;

- nowotwory;

- ciąża;

- laktacja;

- leczenie antykoagulantami.

Autor:

Paulina Bednarczyk, dziennikarz z dziedziny kosmetologii z Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik w Krakowie.

Źródło:

Oceń ten artykuł
(5 głosów)