wtorek, 15 października 2019
Miło Cię widzieć!

Pogromcy zmarszczek

21 stycznia 2015

zmarszczki pogromcy4Zmarszczki jest to efekt starzenia się skóry i całego organizmu. Zmarszczki występujące przedwcześnie są skutkiem złych nawyków. Najczęstszym jest nadmierne i/lub nieumiejętne korzystanie z promieniowania słonecznego lub solarium. Inną z przyczyn zbyt szybkiego pojawiania się zmarszczek jest niewłaściwe odżywianie, zła higiena kosmetyczna, nadmierna i nie kontrolowana mimika twarzy oraz nawet nieodpowiednie ułożenie głowy podczas snu! Jednakże usunięcie wszystkich zmarszczek nie zawsze jest możliwe lub wskazane. Istotne są te zmarszczki, które postarzają lub nadają twarzy wygląd „niezwykły”, np. groźny lub smutny.

Dzisiejsze tempo życia i nieodłączny stres z nim związany powodują, że coraz szybciej nasze czoło, kąciki oczu czy też okolice policzków, nosa i warg okalają zmarszczki. Już nie tylko osoby w podeszłym wieku, ale również współcześni 30-latkowie borykają się z mimicznym wyrazem twarzy. Jak temu zaradzić? Czy nieuchronnie jesteśmy skazani na kosztowne i kontrowersyjne zabiegi związane z użyciem toksyny botulinowej? I ostatecznie, czy musimy skazywać własne zdrowie na ewentualne komplikacje lub skutki nieprawidłowego wykonania iniekcji? Marka Environ po raz kolejny zaskakuje nas kosmeceutykami, które są pewne i bezpieczne, nie mają niekorzystnego wpływu na zdrowie pacjenta i nie dają nieodwracalnych negatywnych efektów ubocznych.


zmarszczki pogromcy1Zespół badawczy pod kierunkiem Dr Fernandesa po raz kolejny przychodzi nam z pomocą, udowadniając, że naturę można przechytrzyć. Ionzyme Focus Frown Serum firmy ENVIRON – to koktajl aktywnych składników pochodzenia syntetycznego, które skutecznie wpływają na proces tworzenia się zmarszczek mimicznych, poprzez trzy różne drogi zapewniające nieprawdopodobne, widoczne rezultaty:

 • Argirelina – Acetyl Hexapeptide-3 – syntetyczny składnik przeciwstarzeniowy pozyskiwany z naturalnych protein. Jest bezpieczny i łagodny dla organizmu, a przede wszystkim stanowi alternatywę wobec Toksyny Botulinowej. Nieinwazyjnie przenika przez skórę powodując zmniejszenie głębokości zmarszczek poprzez złagodzenie skurczu mięśni twarzy, zwłaszcza na czole i wokół oczu.  
 • Leuphasyl – skutecznie blokuje zakończenia nerwowe mięśni mimicznych długotrwale je relaksując. Współdziała z Argireliną w blokowaniu skurczu mięśni.

Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate (SYN®AKE): pomaga złagodzić skurcze mięśni, co powoduje zminimalizowanie linii mimicznych.


Serum Focus Frown doskonale sprawdza się w zabiegach Sonoforezy. Rezultaty są widoczne w ciągu 1-2 godzin. Efekty zastosowania w połączeniu z Focus-CIT lub Roll-CIT sa widoczne po upływie około 3 tygodni.Są to więc naukowo udowodnione, z najwyższej półki cenowej, a zarazem skuteczne i bezpieczne składniki, dostępne w produktach kosmeceutycznych Environ.

Aplikacja Serum za pomocą kroplomierza pozwala na precyzyjne dotarcie do miejsc objętych zmarszczkami mimicznymi:

 • bruzdy na czole,
 • kurze stopki wokół oczu (również miejsca pod oczami, gdzie skóra jest cieńsza)
 • obszar nosowo – wargowy
 • bruzdy policzkowe
 • szyja, jak również wszelkie zmarszczki mimiczne.

Główne działanie Serum to relaksacja mięśni, wygładzenie i spłycenie bruzd i zmarszczek. Linie bruzd i zmarszczek stają się lżejsze, mniej widoczne, zmniejsza się napięcie mięśni w okolicy czoła i oczu. Skóra, w odróżnieniu od iniekcji otulinowej, uzyskuje bardziej naturalny i młodszy wygląd, staje się bardziej elastyczna, a przy tym równomiernie wygładzona.

Rezultaty zastosowania miejscowej aplikacji Ionzyme Focus Frown Serum na zmarszczki będą widoczne po trzech tygodniach, jednakże efekt złagodzenia zmarszczek może zostać przyspieszony poprzez mikronakłuwanie naskórka za pomocą Roll Cit / Focus Cit Kosmetyczny lub przy zastosowaniu Sonoforezy niskiej częstotliwości. Szczególnie przy sonoforezie pierwsze rezultaty zastosowania Serum mogą być zauważalne nawet po 2 godzinach od zastosowania!


zmarszczki pogromcy2Kolejnym, z serii luksusowej I-Onzyme, przełomowym i innowacyjnym produktem marki Environ jest Ionzyme Focus Hydrating Serum (30 ml). Jest to wysoce skoncentrowane serum, którego formuła może stanowić alternatywę do iniekcji kwasem hialuronowym. Ionzyme Focus Hydrating Serum zawiera roztwór kwasu hialuronowego, o bardzo wysokim stężeniu w miejscowym działaniu preparatu. Dzieje się tak za pomocą dwóch rewolucyjnych składników:

 • Transcutol CG: wnikliwy akcesor
 • Formuła kwasu hialuronowego (LMW Sodium Hyaluronic Acid): Kwas hialuronowy jest mukopolisacharydą (związkiem wielocukrów z białkiem) i pochodzi z organizmów żywych. W związku z tym, że Environ nie testuje i nie pozyskuje żadnych składników ze zwierząt, formuła kwasu hialuronowego, użyta w Ionzyme Serum, została pozyskana z roślin. Cząsteczki kwasu pochodzenia roślinnego mogą pomieścić nawet do 1000 razy więcej wody (więcej niż ich własny ciężar!) i odgrywają istotną rolę w procesie starzenia się, szczególnie w głębokich partiach skóry.

Efekty zastosowania Ionzyme Serum będą zauważalnie widoczne, jeśli aplikacja odbywać się będzie w połączeniu z:

 • Environ Roll Cit Kosmetyczny lub Focus Cit Kosmetyczny

W związku z tym, że warstwa rogowa naskórka jest barierą ograniczającą wchłanianie aktywnych składników, aplikacja Ionzyme Serum powinna odbywać się po uprzednim mikronakłuwaniu skóry Roll-Cit lub Focus Cit Kosmetycznym. Proces mikronakłuwania umożliwi penetrację skóry i wnikanie kwasu hialuronowego do aktywnych warstw skóry nawet do 10.000 tys. razy więcej niż przy tradycyjnym nakładaniu Serum na naskórek.

Pierwsze wizualne zmiany następują już po 3 tygodniach od zastosowania!.

 • Sonoforezą o niskiej częstotliwości

Pierwsze wizualne zmiany zauważalne już po 1 tygodniu od zastosowania, a efekt użycia to przede wszystkim zauważalne nawilżenie i nasycenie skóry, spłycenie zmarszczek i linii mimicznych oraz zwiększenie gęstości skóry i jej napęcznienie.

Poniżej chcielibyśmy zaprezentować Państwu pytania i odpowiedzi skierowane do dr Fernandesa na temat najnowszych produktów Environ o działaniu przeciwstarzeniowym.

 

Zapraszamy na www.proteaantiaging.pl i na www.e-fontanna.pl

Protea AntiAging Sp. z o.o. dystrybutor marek Environ, Jane Iredale i Advanced Nutrition Programme w Polsce

 

Oceń ten artykuł
(5 głosów)