czwartek, 17 października 2019
Miło Cię widzieć!

Potęga terapii kontrastami i kriolipoliza – czyli jak mieć szczupłe, młode ciało

Moda na smukłe  i zadbane ciało jest nieprzemijająca, a najnowsze metody wyszczuplania pozwalają zniszczyć komórki tłuszczowe szybko i skutecznie. Na nasz rynek wkroczyła już krioliopoliza,  ale światową nowością jest Therapy Cool – opatentowany system do terapii kontrastami i kriolipolizy. Czym różnią się obie metody i jakie dają efekty? 

 


 

Kriolipoliza – schudnij w godzinę !

 

Metoda ta  wykorzystuje ujemną  temperaturę i fakt, że komórki tłuszczowe mają niską odporność na zimno. Zabieg jest bezpieczny, gdyż prowadzi  do selektywnego  zniszczenia  komórek  tłuszczowych i nie narusza  otaczających tkanek.

 

Kriolipoliza wywołuje selektywne uszkodzenie komórek tłuszczowych, lipidy są  następnie  eliminowane  w trakcie procesu metabolicznego. W naturalny sposób następuje redukcja tkanki tłuszczowej w miejscach poddanych zabiegowi.

 

Zabieg na jeden obszar trwa do 30 minut, a podczas jednej sesji możemy „zamrozić”  4 obszary ciała.  Kriolipolizę stosuje się miejscowo na brzuch, uda, ramiona czy  pośladki. 

 

Na czym polega zabieg ?

 

Standardowo przykłada się  głowicę krio do ciała, która zasysa fałd skóry z tkanką tłuszczową i schładza ją. Przykładem kriolipolizy z podciśnieniem jest  metoda  LS PRO.

kriolipoliza-zabieg.JPG

Therapy Cool to zaawansowana technologia oferująca innowacyjną kriolipolizę , polegającą na przyłożeniu elastycznych  aplikatorów krio do ciała, które umożliwiają  skuteczną transmisję niskiej temperatury bez stosowania podciśnienia. Zabieg jest przyjemny  i dodatkowo aplikatory działają na znacznie  większy obszar ciała niż  metoda z podciśnieniem.
W obu przypadkach podczas zabiegu klient może relaksować się słuchając muzyki lub oglądając filmy i zdjęcia na monitorze urządzenia.

 

Efekty

 

Pierwsze efekty widoczne są 4 dnia, kiedy to tkanka tłuszczowa  jest  rozluźniona. Cały proces  trwa około 3  miesięcy, gdyż  organizm potrzebuje tyle czasu na pozbycie się  uszkodzonych komórek tłuszczowych. Po kriolipolizie zaleca się wykonać drenaż limfatyczny lub terapię kontrastami.

 

Przed:

kriolipoliza-przed.jpg

Po:

kriolipoliza_30.jpg

 

 

Przed:

kriolipoliza_przed.jpg

Po:

kriolipoliza_po_1.jpg

 

 

Jak często powtarza się zabieg

 

Godzinny lub dwugodzinny zabieg kriolipolizy można powtórzyć po około 3 miesiącach na  inny  obszar ciała lub ten sam, co kumuluje efekty.

 

TERAPIA KONTRASTAMI – 50 minut dla ciała i ducha

 

Podstawą  skuteczności terapii kontrastami są procesy,   które aktywowane są w organizmie, gdy jest on poddany sukcesywnym zmianom temperatury.
Zabiegi oparte są na balneoterapii, zaś opatentowany system Therapy Cool wykorzystuje balneoterapię suchą.

 

Naprzemienne stosowanie ciepła i zimna  wywołuje gimnastykę układu krwionośnego. Zimno wpływa na kurczenie się naczyń krwionośnych  i zastosowane po nim ciepło rozszerza je,  zwiększając cyrkulację krwi  i pomagając oczyścić organizm z toksyn i nadmiaru płynów.

 

Krew dostarczana do miejsc poddanych zabiegowi  w fazie zimnej  pobiera ciepło z komórek tłuszczowych, co prowadzi między innymi do spalania tłuszczu, ujędrnienia i zmniejszenia obwodów  ciała. Zabieg dotlenia, nawilża i odżywia tkanki.

 

Terapia kontrastami znajduje swoje zastosowanie w zabiegach kosmetycznych oraz fizjoterapeutycznych, gdyż zmniejsza ból stawów,  sztywność i  napięcie mięśni oraz  polepsza samopoczucie i uspokaja.

 

therapy-cool.jpg

 

Jak wygląda zabieg ?

 

Ciało zostaje zawinięte w specjalny kombinezon przez który przepływa  naprzemiennie ciepły i zimny płyn. Aplikacja kontrastów następuje sukcesywnie w różnych częściach ciała, dzięki czemu zabieg jest efektywny i przyjemny, bez odczucia  szoku termicznego i bez kontaktu ciała z wodą.

 

Badania kliniczne dowiodły, że  100% pacjentów doświadczyło uczucia głębokiego relaksu i błogości podczas zabiegu oraz zwiększonej witalności, energii  i polepszenia stanu emocjonalnego po zabiegu. 

 

Jak często powtarza się zabieg ?

 

W zależności od potrzeb należy wykonać 1 zabieg lub serię około  5-10.

 

Dla kogo przeznaczona jest terapia kontrastami ?

 

Dla osób pragnących wyszczupleć i zredukować cellulit oraz odmłodzić i ujędrnić ciało i twarz. Dla pacjentów  cierpiących na bezsenność, fibromialgię,  dla sportowców oraz  wszystkich pragnących poprawić jakość życia i  samopoczucie.

 

Abacosun
Tel: 58 664 64 51
www.abacosun.com.pl

Oceń ten artykuł
(7 głosów)