środa, 06 listopada 2024
Miło Cię widzieć!

Spektakularny lifting wchłanialnymi nićmi PDO

nici_pdo_liftingNici PDO są rewolucją w medycynie estetycznej. Dzięki nim w szybki i bezinwazyjny sposób można poprawić owal twarzy, unieść wiotczejące policzki, opadające kąciki ust oraz pozbyć się marszczącej się skóry szyi oraz dekoltu. Technika stymuluje naturalne funkcje skóry, produkcję nowego kolagenu, syntezy elastyny oraz naturalnego kwasu hialuronowego.


Zabieg z nićmi PDO został opracowany w Korei Południowej i w bardzo szybkim tempie, z aprobatą przyjęto go na całym świecie. Jego bezpieczeństwo zostało potwierdzone medycznym certyfikatem bezpieczeństwa CE, dzięki któremu zabieg przy użyciu nici PDO jest dopuszczony na terenie Unii Europejskiej.


Cała technika opiera się na koncepcji wszczepiania pod skórę rozpuszczalnych nitek, które w procesie wchłaniania, stopniowo stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów oraz angiogenezę, dzięki którym skóra zostaje wygładzona i rozświetlona. Istniejące i pojawiające się zmarszczki znikają, a owal twarzy zyskuje harmonijne, jędrne kształty, obwisłe tkanki ulegają wzmocnieniu, czyli dochodzi do liftingu skóry.


PDO jest mocnym, syntetycznym włóknem, zbudowanym z jednaj lub dwóch wiązek skręconych ze sobą, stałych włókien. Charakteryzują się one jednolitą i pozbawioną wszelkich zagłębień oraz bruzd powierzchnią, w której mogłyby gromadzić się bakterie. W bardzo płynny sposób nici PDO przechodzą przez tkanki, co eliminuje uszkodzenia struktur podczas przeprowadzania implantacji. Do implantacji dochodzi poprzez umieszczenie nici PDO na sterylnej, cienkiej igle, dzięki której nić wprowadzana jest podskórnie, śródskórnie lub domięśniowo w określone części twarzy lub ciała. Lekarz przeprowadzający zabieg dobiera według zapotrzebowania odpowiednie rozmiary oraz rodzaj nici.


Obserwacje kliniczne potwierdziły fakt, że polidioksanon odpowiada za syntezę naturalnego kwasu hialuronowego oraz za pobudzenie w tkankach procesów neokolagenezy, czyli stymulację produkcji nowego kolagenu, odpowiedzialnego za napięcie oraz jędrność skóry. Dodatkowo dochodzi do stymulacji fibroblastów, która z kolei odpowiada za pobudzenie syntezy elastyny, odpowiedzialnej za sprężystość oraz elastyczność skóry.


Mechanizm ten umożliwia skórze, w którą wprowadzane są nici PDO, uzyskanie jędrności, poprawy elastyczności i nawilżenia. Technika wykorzystuje naturalne linie napięcia skóry, toteż w efekcie uzyskujemy rezultaty zbliżone do tych, jakie występują po liftingu z użyciem toksyny botulinowej, z tą różnicą, że wyglądają nieco naturalniej. Wprowadzone nici usztywniają, delikatnie unoszą oraz napinają skórę pacjenta. Do ich rozpuszczenia dochodzi w okresie od 180 do 240 dni od przeprowadzenia zabiegu.


Naturalność rezultatów wynika z faktu, że zabieg nie zmienia w żaden sposób rysów twarzy i nie zwiększa objętości poszczególnych jej części. Nici PDO doskonale nadają się do zmniejszenia powstałych zmarszczek, uniesienia kącików ust, poprawienia opadającego owalu twarzy oraz ujędrnienia skóry szyi i dekoltu.


Jednym z największych walorów nici PDO jest możliwość stosowania ich praktycznie na całym ciele. Z powodzeniem pacjenci mogą dzięki temu zabiegowi poprawiać strukturę skóry łokci, kolan, pośladków, brzucha, piersi czy też dekoltu.

 

Zabieg przy użyciu nici PDO trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut (w zależności od ilości użytych nici) i jest niemal bezbolesny. Rozpoczyna się od aplikacji znieczulenia miejscowego. Cała procedura pozbawiona jest krwawienia i obrzęków. W jej trakcie pacjent może jedynie odczuwać delikatne kłucie, zbliżone do akupunktury. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności, a powstałe od wkłuć zaczerwienienie ustępuje po około 4 godzinach od zakończenia zabiegu. Istnieje także możliwość, że bezpośrednio po terapii na skórze pacjenta pojawią się niewielkie siniaki lub krwiaki, jednak wchłaniają się one w przeciągu kilku dni.

nic_pdo

Efekty zabiegu są widoczne już po 3 do 4 tygodniach od jego przeprowadzenia i stopniowo pogłębiają się przez kolejne 3 lub 4 miesiące. Czas utrzymywania się efektu liftingującego wynosi około 2 lata.

Zalety zabiegu:

  • brak widoczności i wyczuwalności nici;
  • możliwość powtarzania procedury;
  • całkowita wchłanialność nici;
  • brak nacięć i blizn pozabiegowych;
  • bardzo wysoka skuteczność;
  • bardzo szybko widoczne efekty;
  • wysokie bezpieczeństwo zabiegu.

 

Przeciwwskazania do zabiegu z nićmi PDO:

  • ciąża i okres laktacji;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • tendencje do powstawania bliznowców;
  • niewyrównana cukrzyca;
  • aktywne zakażenia w okolicy zabiegowej;
  • choroby nowotworowe;
  • infekcje wirusowe;
  • choroby drobnoustrojowe;
  • otwarte blizny;
  • zaburzenia krzepliwości krwi;
  • terapia przeciwzakrzepowa.

 

Źródło: http://www.dermedik.pl/
Oceń ten artykuł
(8 głosów)