Polska Kosmetologia i Kosmetyka to najszybciej rozwijający się portal branżowy w Polsce. Istniejemy na rynku mediów internetowych już od 10 lat i posiadamy ugruntowaną pozycję w kategoriach związanych z branżą Beauty. W naszym portalu znajdą Państwo tysiące ciekawych artykułów związanych z branżą kosmetyczną, medycyną estetyczną oraz spa. Prezentowane przez nas materiały pełnią funkcje edukacyjną i doradczą. PKIK24.pl to doskonałe miejsce na prezentację Państwa marki a także na reklamowanie oferowanych produktów.
Zabieg karboksyterapii jest zbiegiem mało inwazyjnym, popularnym i mającym szereg zastosowań w medycynie estetycznej. Zastosowanie dwutlenku węgla zostało nazwane największym przełomem w medycynie upiększającej od czasów botoksu. O tym szczególnym zabiegu opowiedział lek. med. Gabriel Ruciński – specjalista medycyny estetycznej i anti-aging, kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista dietetyk oraz założyciel kliniki BellaMed.
Czym jest karboksyterapia?
Karboksyterapia to terapia medyczna znana od ponad 80 lat. Od tamtej pory udokumentowano skuteczność tej terapii pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych w wielu badaniach na całym świecie. Zabieg polega na kontrolowanym podawaniu dwutlenku węgla w sposób śródskórny i podskórny, przy pomocy urządzenia dawkującego ilość gazu.
W jakim celu stosuje się zabieg karboksyterapii?
Wskazania do zabiegu karboksyterapii są bardzo zróżnicowane i dotyczą niemal całej powierzchni ciała. Karboksyterapię stosuje się w medycynie estetycznej, dla poprawy wyglądu skóry i włosów oraz w odchudzaniu jak i w lecznictwie, gdyż metoda ta pierwotnie wykorzystywana była w leczeniu zaburzeń krążenia żylnego.
Jaki jest mechanizm działania CO2 na skórę?
CO2 po podskórnym podaniu rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe i silnie rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi do obszaru, który stymuluje metabolizm tłuszcz. Następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry oraz zwiększa drenaż limfatyczny. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, co oznacza więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry.
W jaki sposób przeprowadza się zabieg i czy jest on bolesny?
Aplikacja dwutlenku węgla jest wykonywana śródskórnie i podskórnie medycznymi urządzeniami do karboksyterapii. Przy pomocy pneumatycznego pistoletu lekarz podaje określoną dawkę CO2 .Dzięki specjalnym programom zabiegowym oraz stosowaniu znieczulenia, iniekcja CO2 jest praktycznie bezbolesna. Najnowsze urządzenia do karboksyterapii zapewniają pełną kontrolę i bezpieczeństwo zabiegu dzięki ściśle określonych dawkom dwutlenku węgla przy każdej iniekcji
Jakie są efekty działania zabiegu i jak szybko są widoczne. Czy zabieg trzeba powtarzać?
Regularnie stosowana karboksyterapia zdecydowanie poprawia krążenie w obrębie skóry i tkanki podskórnej a co za tym idzie rozjaśniają się cienie pod oczami, zmniejszają się zmarszczki, rozstępy, cellulit a także blizny, skóra odzyskuje swoją elastyczność, włosy stają się zdrowsze i mocniejsze. Zabiegi karboksyterapii mają olbrzymi wpływ na likwidację lokalnej tkanki tłuszczowej.
Czy istnieją przeciwwskazania do karboksyterapii?
Do przeciwwskazań należą jedynie zmiany zapalne w obrębie rejonów skóry, które mają być poddane terapii.
Czy w Państwa Klinice zabieg jest popularny? Jakie partie ciała są najczęściej poddawane zabiegowi?
W Klinice Bellamed zabiegi karboksyterapii wykonujemy już od ponad 2 lat. Są one bardzo popularne i lubiane przez naszych pacjentów. Do najczęściej „ostrzykiwanych” rejonów należą skóra twarzy i głowy, szyja, brzuch i boki oraz uda.
Cena zabiegu.
Karboksyterapia jednego rejonu ciała kosztuje 250 zł.
Źródło: http://biotechnologia.pl/