czwartek, 12 grudnia 2024
Miło Cię widzieć!

Technologia IPL/E-Light w kosmetologii i medycynie estetycznej

. deplacja_laserowaUrządzenie IPL/E-Light jest produktem nowoczesnej technologii. Posiada certyfikaty bezpieczeństwa oraz jakość CE, uznawane przez najbardziej wymagające państwa świata. Zastosowanie wiązki światła o dużym natężeniu daje imponujące efekty terapeutyczne przy stosunkowo niskim poziomie emitowanej energii, skierowanej w skórę, niż w przypadku innych, podobnych metod.

 


Fotodepilacja

Fotodepilacja, czyli trwałe usuwanie zbędnego owłosienia, jest jedną z terapii wykonywanych przy użyciu technologii IPL – głowica E-Light. Metoda ta była testowana w badaniach prowadzonych w USA, które udowodniły jej skuteczność. W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych metod depilacji, takich jak: golenie, depilacja chemiczna, woskowanie, laser IPL zapewnia znacznie trwalsze rezultaty.

Urządzenie emituje łagodny strumień promieni świetlnych, przenikających aż do mieszka włosowego, w efekcie niszcząc cebulkę włosa. Dzięki takiemu zestawieniu dwóch typów impulsów, zabiegi są skuteczniejsze i wymagają zdecydowanie mniejszej ilości powtórzeń. Istotne jest, że na ten zabieg reagują tylko włosy w fazie wzrostu, pozostałe, będące w tzw. fazie uśpienia, trwającej od 3 do 8 tygodni, niestety nie poddają się wiązce promieni. Po tym okresie zaczyna się wzrost włosa, dlatego ważne jest, aby w celu otrzymania optymalnego efektu, terapia IPL była powtarzana 5-10 razy, w średnich odstępach od 4 do 6 tygodni.

Depilacja przy użyciu urządzenia może być przeprowadzana praktycznie w każdej okolicy ciała, przez cały rok, jednak należy pamiętać, że zabieg nie może być wykonywany na opalonej skórze. Również zalecana jest wzmożona ochrona przeciwsłoneczna przez 2 tygodnie po zabiegu fotodepilacji.


Fotoodmładzanie

Urządzenie IPL doskonale nadaje się także do wizualnej poprawy uszkodzeń skóry spowodowanych fotostarzeniem. Fotoodmładzanie jest przełomowym odkryciem w profesjonalnej kosmetyce. W sposób dynamiczny i nieinwazyjny, przy użyciu impulsowego światła o niewysokiej gęstości energii oraz odpowiednim filtrom, pobudza regenerację i odbudowę kolagenu, co z kolei prowadzi do zniwelowania drobnych zmarszczek oraz do wygładzenia skóry. Zabieg przeprowadzony na całej twarzy daje równomierny efekt poprawy wyglądu, nie powoduje skutków ubocznych i nie ogranicza codziennego trybu życia. Dodatkowo, metoda skraca i przebudowuje włókna kolagenowe, co sprawia, że skóra staje się jędrniejsza, bardziej napięta i elastyczna, powoduje zwężenie rozszerzających się porów oraz wygładzenie zmarszczek. Dla uzyskania najlepszych efektów, terapię powinno powtarzać się w odstępach od 2 do 4 tygodniowych, a długość serii powinna zawierać od 4 do 6 zabiegów.

Leczenie trądziku pospolitego i różowatego

Dzięki użyciu światła IPL, szybko namnażające się bakterie, odpowiedzialne za zmiany zapalne skóry są niszczone. Działanie jest podobne do tego, będącego efektem stosowania antybiotyków, aplikowanych miejscowo, niejednokrotnie grożących szeregiem objawów niepożądanych.

Badania medyczne przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały, że stosowanie systemu IPL do leczenia zmian skórnych trądzikowatych jest trzy razy skuteczniejszym i szybszym sposobem, niż inne znane metody. W przypadku wspomnianego schorzenia skóry zalecana jest seria od 3 do 5 zabiegów, powtarzanych w odstępach 14 dniowych.


Zamykanie naczynek i usuwanie przebarwień

Technologia IPL umożliwia także zamykanie naczynek pod skórą oraz usuwanie przebarwień na skórze (przykładowo plam po słonecznych i zmian barwnikowych związanych z wiekiem).  Energia świetlna wysyłana z urządzenia zostaje pochłonięta przez hemoglobinę i transformowana na ciepło, podnoszące temperaturę krwi. Taki proces skutkuje zniszczeniem ściany istniejącego naczynia, które w następstwie jest usuwane z organizmu.

Dobrze wiedzieć, że przebarwienia, na których działało urządzenie, ciemnieją kilka godzin po zabiegu. Dopiero kolejnego dnia dochodzi do rozpoczęcia procesu złuszczania, trwającego około 2 tygodni. Po upływie tego czasu, przebarwienie zanika. W przypadku niewielkich naczynek i przebarwień, do ich zlikwidowania wystarcza jeden zabieg. Przy większych lub głębszych powierzchniach prawdopodobne jest, że zaistnieje potrzeba powtórzenia terapii od 3 do 5 razy, w odstępach 3 tygodniowych.


Lifting twarzy i biustu

W celu uzyskania liftingu twarzy, dzięki wiązkom światła IPL oraz fal radiowych E-Light, wywoływany jest wzrost temperatury w komórkach skóry właściwej. Zewnętrzne warstwy skóry nie są poddawane ogrzewaniu. Zabieg powoduje serię zmian w komórce, prowadzących do odbudowy oraz odmłodzenia warstwy podporowej skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej elastyczna. Równocześnie dochodzi także do odmłodzenia naskórka.

Co istotne, światło spolaryzowane przeciwdziała nagłym procesom degradacji skóry, powoduje namnażanie się fibroblastów oraz odkładania nowego kolagenu, czego rezultatem jest „ściągnięcie” luźnej skóry, czyli lifting.

Przeciwskazania do zabiegu

- ciąża i karmienie piersią;

- świeżo opalona skóra;

- stosowanie samoopalacza w ciągu 3 tygodni przed zabiegiem;

- stosowanie leków hormonalnych;

- stosowanie w ciągu ostatnich 4 tygodni przed zabiegiem retinolu w dowolnej postaci;

- stosowanie w ciągu ostatnich 2 tygodni przed zabiegiem ziół: dziurawca, nagietku;

- schorzenie związane z wrażliwością na światło;

- zaburzony stan zdrowia skóry;

- skłonności do powstawania przebarwień;

- wszczepiony rozrusznik serca, pompa insulinowa, metaliczne implanty;

- choroby nowotworowe, chemioterapia, radioterapia;

- peelingi kwasami oraz mikrodermabrazja;

- cukrzyca;

- padaczka;

- toczeń;

- bielactwo;

- choroby serca, nadciśnienie.

Źródło:

 
Oceń ten artykuł
(4 głosów)