czwartek, 17 października 2019
Miło Cię widzieć!

Usta – jak możemy je upiększyć?

jak upiekszyc ustaPełne, ponętne i dobrze ukształtowane usta to dla wielu osób synonim kobiecości. Nic więc dziwnego, że w poszukiwaniu perfekcji wiele kobiet decyduje się na zabiegi powiększające usta lub poprawiające ich kształt. 

 

Mezoterapia igłowa ust

Podstawową zaletą mezoterapii ust jest fakt, iż jest to metoda nieinwazyjna. Doskonale nadaje się ona do rewitalizacji skóry ust, opóźnia również procesy starzenia.

Metoda ta polega na wykonaniu mikro nakłuć skóry, za pomocą cienkich igieł lub urządzenia pneumatycznego. Nakłucia powodują naturalną reakcję naskórka, którą jest zwiększenie krążenia w tkance podskórnej. Przyspiesza to metabolizm komórek tłuszczowych. Następnym krokiem jest wprowadzenie pod skórę specjalnie przygotowanego preparatu. Jego skład zależny jest od zamierzonych efektów terapii.

Po zabiegu mogą występować mikrokrwawienia, jednak wszelkie zaczerwienienia i opuchlizny powinny ustąpić po maksymalnie 48 godzinach. Zazwyczaj już na drugi dzień można stosować delikatny makijaż mineralny, by zatuszować miejsca zabiegu.

 

jak upiekszyc usta1

 

Wypełnianie zmarszczek wokół ust 

jak upiekszyc usta2Jednym z najpopularniejszych zabiegów związanych z powiększaniem ust jest wypełnianie zmarszczek powstających wokół nich. Wykonuje się go poprzez precyzyjne wstrzyknięcie odpowiednio odmierzonych dawek preparatu z kwasem hialuronowym. Występuje on naturalnie w przestrzeni międzykomórkowej naszej skóry. Jego zadaniem jest stymulacja produkcji kolagenu. Zmarszczki są zazwyczaj efektem starzenia się skóry, która nie produkuje już wystarczającej ilości tej substancji.

Wstrzykiwanie preparatu odbywa się przy użyciu igły, którą nakłuwa się skórę wzdłuż zmarszczki. Następnie wstrzyknięty preparat jest delikatnie rozprowadzany za pomocą masażu.

jak upiekszyc usta3

Makijaż permanentny ust

Ogromną zaletą makijażu permanentnego ust jest to, że wyglądają pięknie przez całą dobę. W odróżnieniu od szminki tego rodzaju makijaż nie ściera się podczas jedzenia czy uprawiania sportu. Nie zostawia też śladów. Odpowiednio dobrany kolor sprawi że usta zawsze będą wyglądać równie pięknie. Wystarczy odrobina błyszczyka, by nadać im świeżego połysku. Aż trudno zliczyć ile czasu przed lustrem można zaoszczędzić.

jak upiekszyc usta4

Przed zabiegiem należy dobrze zadbać o stan skóry wokół ust. Nie może być popękana, wszelkie uszkodzenia czy krostki powodują, że zabieg trzeba odtworzyć do czasu ich zaleczenia. Dopiero wówczas możliwe jest wykonanie precyzyjnie przygotowanego rysunku. Sam zabieg przypomina wykonanie tatuażu. Warto pamiętać że przez kilka dni kolor ma bardzo intensywne nasycenie, które z czasem blednie do poziomu zakładanego przy jego wyborze. Miejsce pokryte makijażem trzeba w tym czasie wyjątkowo delikatnie pielęgnować.

 

Źródło: http://klinikaesteticablog.blogspot.com/

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)