wtorek, 15 października 2019
Miło Cię widzieć!

ZABIEG DERMAMELAN

15 października 2013

przebarwienia2.jpgWiele osób zmaga się z różnorodnymi przebarwieniami skóry, które są spowodowane wieloma czynnikami. Przebarwienia pochodzenia hormonalnego, posłoneczne, starcze, pozapalne czy piegi to problem niejednokrotnie sprawiający dyskomfort. Niezaprzeczalnym liderem w walce z przebarwieniami jest kuracja Dermamelan. Zabieg ten powstał na bazie doświadczeń z preparatami Cosmelanu i wcześniejszego Amelanu. Dermamelan jest preparatem złuszczającym, silnie depigmentującym oraz odmładzającym. Przywraca skórze gładkość i blask. Terapię można stosować dla każdego rodzaju i fototypu skóry oraz przebarwień o różnej etiologii. Jego wysokie stężenie składników aktywnych sprawia, że jest on skuteczny w usuwaniu przebarwień opornych na inne preparaty. Głównym wskazaniem wykonania zabiegu jest eliminacja plam o podłożu hormonalnym (ostuda, melasma).

 

 

Bardzo dobre efekty uzyskuje się w przypadku skóry tłustej i mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala pozbyć się plam barwnikowych, preparat reguluje wydzielanie łoju. Zabieg ten w sposób bardzo wyraźny stymuluje również odnowę kolagenu, co daje doskonały efekt odmładzający skórę. Mechanizm działania Dermamelanu jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny.

 

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej lekarz informuje pacjenta o zasadach działania i etapach zabiegu. Po zabiegu następuje kontynuacja terapii w warunkach domowych. Terapia nie może zostać przerwana. Jeśli leczenie preparatem Dermamelan zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją zatrzymuje.
W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować, żadnych innych środków wybielających i złuszczających, w przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać nieosiągnięte. Zalecane są wizyty kontrolne 8, 15, 30 dnia po zabiegu.

 

Zabieg rozpoczyna się od zmycia twarzy np. z makijażu, następnie lekarz stosuje płyn odtłuszczający, o działaniu oczyszczającym i odtłuszczającym, usuwa martwe komórki z powierzchni skóry, zwiększając penetrację aktywnego preparatu Dermamelan 1.
 Kolejnym etapem jest nałożenie preparatu Dermamelan 2. Jest to maska koloru musztardowego i stanowi podstawę kuracji. Jego głównym celem jest eliminacja plam. Po zabiegu pacjent z maską na twarzy udaje się do domu i zmywa ją po ustalonym przez lekarza czasie,dlatego zaleca się wykonać zabieg po południu lub w dzień wolny od pracy i innych obowiązków.

 

Kuracja domowa głównie polega na stosowaniu preparatu Dermamelan 2 , czyli kremu podtrzymującego efekt działania zabiegu. Preparat wspomaga usunięcie przebarwień, posiada właściwości regulujące wydzielanie łoju, zamyka pory, zapobiega hiperpigmentacji. Jednym ze składników kremu jest wysoki filtr przeciwsłoneczny, który chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym w trakcie trwania terapii wybielającej. Krem intensywnie odżywia, nawilża skórę po zabiegu i stanowi uzupełnienie kuracji, utrzymuje skórę gładką i elastyczną. Musi być stosowany wg wskazań lekarza.

 

Zabieg jest bezbolesny, ale przez kilka pierwszych dni po nim skóra jest podrażniona i zaczerwieniona. Następuje silne złuszczanie naskórka, które można zniwelować poprzez używanie kremów regenerujących.

 

przebarwienia-wroclaw2.jpgSkładniki aktywne preparatu Dermamelan to:

 1. Kwas azelainowy i kojowy hamują syntezę tyrozynazy, kluczowego enzymu w procesie powstawania melaniny, działają antybakteryjnie, regulują wydzielanie łoju.
 2. a-arbutyna hamuje syntezę tyrozynazy.
 3. Kompleks Tyrosinol – inhibitor tyrozynazy, hamuje syntezę melaniny.
 4. Rumex canadensis – inhibitor tyrozynazy.
 5. Niacynamid posiada właściwości przeciwzapalne.
 6. Wyciąg z aloesu CAloe Barbadensis) działa kojąco, łagodzi podrażnienia, odmładza.
 7. Wyciąg z lukrecji działa ściągające i przeciwbakteryjne
 8. Etoksydiglikol działa odmładzająco, zwiększa penetrację pozostałych składników aktywnych,
 9. Bisabolol działa odmładzające.
 10. Kwas salicylowy działa antybakteryjnie.
 11. Witamina E – antyoksydant.
 12. Witamina A odmładza, zwiększa odnowę komórkową.
 13. Witamina C działa antyoksydacyjnie, stymuluje syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne.

 

Dermamelan jest kompozycją składników hamujących powstawanie melaniny o wysokim stężeniu. Daje skuteczną koncentrację substancji depigmentujących wewnątrz melanosomów, przez co skutecznie reguluje proces formowania melaniny. Zachowuje barierę naskórkową, ponieważ nie zawiera typowych czynników złuszczających. Chroni w ten sposób przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Nie uwrażliwia skóry na światło. Zawiera antyoksydanty i dwutlenek tytanu. Chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Ze względu na obecność składników aktywnych takich jak retinol, witamina C i E wyraźnie odmładza skórę. Jest ona napięta odzyskuje blask i zdrowy wygląd. Reguluje wydzielanie łoju i zwęża pory.

 

Zabieg z użyciem Dermamelanu jest najskuteczniejszą terapią usuwającą przebarwienia w mniej niż 20 dni. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%, a w 100 %  następuje odmłodzenie skóry.

 

Terapia Dermamelanem jest dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, wymaga różnego czasu stosowania w zależności od fototypu skóry. Przy ciemnej skórze (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach. U osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.

 

Red. Port.

Oceń ten artykuł
(41 głosów)