piątek, 29 marca 2024
Miło Cię widzieć!

Zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej, jakie?

Przesada w stosowaniu zabiegów estetycznych, przejawiająca się w nadmiernie nadmuchanych policzkach, ustach jak balony i twarzy wybotoksowanej na blachę, jest zdecydowanie w złym guście

Nowoczesna medycyna estetyczna – medycyna młodości dąży do zapewnienia młodego wyglądu, a zarazem zachowania naturalności, dlatego w jej rozwoju coraz mocniejsza jest tendencja, by więcej regenerować, a mniej implantować, jak również by umiejętnie łączyć ze sobą różne typy zabiegów. Co to oznacza? Zabiegi regeneracyjne (takie jak laser frakcyjny nieablacyjny i mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, HIF-u czy nawet nici PDO) stymulują komórki tkanek do odnowy. Efektem jest odmłodzenie, które jest procesem naturalnym, nie następuje gwałtownie i nie nosi śladów sztuczności. Inaczej jest w przypadku stosowania wypełniaczy (np. kwasu hialuronowego), kiedy to rezultat zabiegu jest bardzo szybki, ale łatwo zatracić granicę między tym, co naturalne, a tym, co przerysowane, i jest duże ryzyko zmiany twarzy. W dodatku kwas hialuronowy nie regeneruje komórek. Jest implantem, który utrzymuje się w skórze przez jakiś czas, a potem się wchłania.

O tym, że twarz jest wizytówką człowieka, nie trzeba dziś nikogo przekonywać. Od tego, czy wyglądamy na starych i zmęczonych czy młodych i wypoczętych, zależy często sukces towarzyski i zawodowy. – Żyjemy w czasach professional world, gdzie uroda jest jednym ze składowych sukcesu. Dlatego wizytę w gabinecie medycyny młodości należy traktować jako coś zupełnie naturalnego i wpisać w stały grafik, jak np. wizytę u stomatologa czy fryzjera.

Naturalnie, czyli jak?

Jakie zatem stosować metody, by zachować młodość w sposób naturalny?

Klinika Medycyna Młodości specjalizuje się w zabiegach autologicznych. Są to zabiegi, do których wykorzystywany jest materiał pobrany od pacjenta, np. osocze bogatopłytkowe, które pozyskiwane jest z krwi, lub komórki regeneracyjne, które pozyskuje się z krwi. Pobrany od pacjenta materiał jest następnie wykorzystywany do ostrzykiwania jego skóry i tkanki podskórnej w celu regeneracji i odmłodzenia Nie ma ryzyka, że zabiegami autologicznymi coś zepsujemy, nawet gdybyśmy bardzo się starali. W ich wyniku jedynie „cofamy czas” na twarzy, szyi i innych okolicach, ponieważ działamy na wszystkie poziomy tkanek, które ulegają procesom starzenia.

W synergii siła

Wszyscy eksperci zgodni są co do jednego – aby zwiększyć skuteczność zabiegów, warto je łączyć. Jak łączenie wygląda w praktyce, możemy prześledzić na przykładzie bardzo dziś popularnych nici liftingujących. Krótkie lub długie, z haczykami lub bez, proste lub sprężynki, jedno- lub dwukierunkowe, najlepiej z polidioksanonu Rodzajów nici i sposobów zastosowania przybywa, jednak lekarze uprzedzają, że nie są one remedium na wszystkie bolączki starzejącej się skóry. Wprowadzone do tkanki świetnie budują jej rusztowanie, jednak działanie stymulujące jest dość ograniczone za wyjątkiem nici PDO. W celu uzyskania najlepszego efektu liftingu i regeneracji najlepiej łaczyć kilka zabiegów – nie koniecznie w tym samym czasie.
Często w jednym zabiegu łączy się nici z osoczem bogatopłytkowym. Czynniki wzrostu z osocza stymulują komórki do działania, a nici napinają delikatnie skórę. Efekt może być spektakularny.

 

Link; http://www.drbrumer.pl/

Oceń ten artykuł
(10 głosów)