sobota, 27 kwietnia 2024
Miło Cię widzieć!

endermomed 2

Endermologia

EndermologiaEndermologia to ciśnieniowy, mechaniczny masaż oddziałujący głównie na tkankę łączną. Zabieg poprawia ukrwienie skóry oraz mikrocyrkulację płynów ustrojowych. Przyśpiesza procesy metaboliczne zachodzące w komórkach. Ujędrnia skórę i ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej.

Endermologia szczególnie polecana jest do ujędrniania skóry, wzmocnienia tkanki łącznej, modelowania sylwetki oraz zmniejszania obwodów. Stymuluje usuwanie z organizmu toksyn i obocznych produktów przemiany materii, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.

Masaż podciśnieniowy wykonuje się specjalną głowicą sterowaną komputerowo. Głowica zasysa fałd skórny i masuje go rolkami. Poziom intensywności masażu oraz zasysania, a także kierunek ruchu rolek dostosowuje się do indywidualnych potrzeb klienta i oczekiwanych rezultatów. Parametry urządzenia można zmieniać podczas trwania zabiegu.

Endermologię najczęściej stosuje się do likwidacji cellulitu, wyszczuplenia oraz ujędrnienia ciała. Skutecznie modeluję sylwetkę usuwając nagromadzony lokalnie tłuszcz. Można nią również rozluźnić mięśnie, spłycić blizny i rozstępy, a także wykonać drenaż limfatyczny. Stosuje się ją najczęściej w obrębie brzucha i ud. Urządzenie można również wykorzystywać do masażu twarzy, szyi i dekoltu. Endermologia wykonana w tych okolicach poprawia elastyczność skóry, wygładza drobne zmarszczki, poprawia napięcie skóry i konturu twarzy, ust i oczu.

Podczas endermologii do pracy angażowane są także mięśnie. Zabieg powoduje ich napinanie i kurczenie się. Mechaniczny ucisk pod ciśnieniem przyśpiesza regenerację mięśni, wiązadeł i ścięgien, dlatego zalecany jest także po intensywnym wysiłku fizycznym.

Zabieg endermologii

Zabieg endermologii powinno się wykonywać 2-3 razy w tygodniu w seriach po około 15-20 powtórzeń. Po zakończeniu serii zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających jeden, dwa razy w miesiącu. Liczba zabiegów jest uzależniona od stopnia zaawansowania cellulitu, grubości tkanki tłuszczowej i ogólnej jakości skóry. Na początku serii może wystąpić dyskomfort podczas wykonywania masażu. Jednak z każdym kolejnym zabiegiem skóra przyzwyczaja się do odczuć towarzyszących zabiegowi.

Bezpośrednim efektem zabiegu jest uaktywnienie układu żylnego i limfatycznego. Poprawia się przepływ limfy. Zmniejsza się poziom wody nagromadzonej w organizmie, a co za tym idzie, zmniejsza się opuchnięcie tkanek i ciało staje się zrelaksowane. Endermologia, tak jak inne rodzaje masażu, powoduje wydzielenie się endorfiny. Tzw. hormon szczęścia zmniejsza ból i wyzwala odczucia odprężenia i szczęścia.

Zabieg endermologii

Pierwsze zmiany w strukturze skóry związane np. ze zmniejszeniem cellulitu zauważalne są po około 6-8 zabiegach. Standardowy zabieg endermologii powinien trwać ok. 35-40 minut. W tym czasie wymasowane zostaje całe ciało (brzuch, uda, ramiona, pośladki, boczki, bryczesy, łydki, plecy). Zabieg obejmujący jedną partię ciała powinien trwać ok. 15 minut.

Endermologie można także wykonywać wspomagająco bezpośrednio przed karboksyterapią lub po kawitacji i mezoterapii igłowej.

Przeciwskazania do zabiegu endermologii

  • aktywna choroba nowotworowa,
  • cukrzyca z neuropatią obwodową,
  • stany zapalne i uszkodzenia mechaniczne skóry (np. egzemy, trądzik),
  • popękane naczynka krwionośne i żylaki (pojedyncze pęknięte naczynka nie dyskwalifikują, jednak należy pomijać okolice dotknięte zmianami. W przypadku skóry płytko unaczynionej, ze skłonnością do pękających naczynek, istnieje większe ryzyko pojawienia się nowych zmian),
    zakrzepica, stany zapalne w obrębie naczyń krwionośnych, przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • tłuszczaki,
  • przepuklina brzuszna.

Endermomed to urządzenie najnowszej generacji. Zastosowana w nim technologia nie wymaga – tak jak w urządzeniach starszego typu - ubierania się do zabiegu w specjalny kostium. Masaż wykonuje się na dedykowanym urządzeniu preparacie, który wspomaga regenerację i nawilżenie skóry.

Endermomed ultraskutecznie modeluje sylwetkę i ujędrnia skórę dzięki wykorzystaniu synergii sprawdzonych metod. Zastosowanie w jednym urządzeniu aż 5 technologii masażu podciśnieniowego, rolek sferycznych, fali radiowej, kawitacji ultradźwiękowej i lasera emitującego światło podczerwone 940nm pozwala uzyskać nieosiągane dotychczas efekty.

Endermomed pozwala na precyzyjne rozmasowanie złogów tłuszczowych. Efekty masażu z wykorzystaniem sferycznych rolek można wzmocnić zastosowaniem lasera stymulującego lipolizę, falą radiową lub kawitacyjną liposukcją ultradźwiękami.

Endermomed likwiduje cellulit, wyszczupla oraz ujędrnia ciało, wzmacnia tkankę łączną, ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej, skutecznie modeluje sylwetkę usuwając nagromadzony lokalnie tłuszcz. Stymuluje usuwanie z organizmu toksyn i obocznych produktów przemiany materii. Pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, dlatego wykorzystywany może też być do spłycania blizn i rozstępów. Można nim rozluźniać mięśnie, a także wykonać drenaż limfatyczny.

Endermomed stosuje się najczęściej w obrębie brzucha i ud, ale można go też wykorzystywać do masażu twarzy, szyi i dekoltu. Poprawia wtedy elastyczność i napięcie skóry oraz kontur twarzy, a także wygładza drobne zmarszczki.

Metody zapewniające skuteczność zabiegów:

Metody zapewniające skuteczność zabiegów

laser 940

4 głowice

Efekty

Endermologia urządzeniem ENDERMOmed to doskonały zabieg antycellulitowy, ujędrniający i wyszczuplający. Zwiększa elastyczność skóry, odżywienie i dotlenienie tkanek.
Dodatkową zaletą zabiegów urządzeniem ENDERMOmed jest zmniejszenie napięcia mięśni.
ENDERMOmed dzięki zastosowaniu terapii hybrydowej daje spektakularne efekty w porównaniu z metodami wykorzystującymi każdą z technologii oddzielnie.

  • zredukowana tkanka tłuszczowa
  • wygładzenie cellulitu
  • wymodelowana sylwetka
  • jędrna i elastyczna skóra
  • mniej obrzęków
  • poprawiony owal twarzy
  • spłycone zmarszczki
  • poprawiony stan skóry

Specyfikacja techniczna: 

endermomed specyfikacja

Więcej informacji: ENDERMOmed

Oceń ten artykuł
(8 głosów)