sobota, 02 marca 2024
Miło Cię widzieć!
Image

Lidia Szeworska

Gabinet zdrowego odżywiania i fizjoterapii
Al. Komisji Edukacji Narodowej 83 lok. u14
02 - 777 Warszawa
tel.: +48 22 855 07 67 || kom.: +48 884 05 06 07
mail: l.szeworska@gmail.com
Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek 8:00 - 21:00 | Sobota 9:00 - 14:00

Brak racjonalnego  podejścia do odżywiania, wiara w błyskawiczne diety, nadmierny wysiłek fizyczny niedostosowany do naszej wydolności prowadzą do poważnych problemów zdrowotnych, z czego statystyczny Polak najczęściej nie zdaje sobie sprawy. Większość naszych błędów żywieniowych wynika bowiem z niedostatecznej wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu i zachodzących w nim procesów, w tym szczególnie roli dostarczanych pokarmów. Najczęściej bagatelizujemy kwestie właściwego odżywiania, a jeżeli już jest ono dla nas ważne, to kierujemy się komercyjnymi przekazami i powielamy niewłaściwe schematy w pogoni za wymarzoną i wyidealizowaną sylwetką. Takiemu podejściu mówię stanowczo nie.


Kim jestem ?

Nazywam się Lidia Szeworska i jestem doradcą żywieniowym, psychologiem zdrowia, psychodietetykiem i dietetykiem. Interdyscyplinarne studia, liczne szkolenia i kursy oraz bogate doświadczenie zdobyte w trakcie wieloletniej pracy z pacjentami, a także moja wrodzona dociekliwość  pozwoliły mi uzyskać ogromną wiedzę i wgląd w  procesy zachodzących w organizmie człowieka. Dzięki temu jestem w stanie skutecznie pomagać ludziom w rozwiązywaniu ich problemów zdrowotnych.


W czym Ci pomogę ?

Na podstawie wywiadu, wyników badań lekarskich, wyglądu Twojego ciała (zwracam uwagę na  wygląd skóry, włosów, paznokci, postawę i sposób poruszania) wskażę Ci jakie błędy żywieniowe popełniasz, czego na talerzu masz za mało, a czego za dużo i co jest niewłaściwe w Twoim stylu życia. Ponieważ większość naszych dolegliwości ma swoje źródło w błędach żywieniowych, to jestem w stanie im zaradzić modyfikując Twój sposób odżywiania, a w razie potrzeby uzupełniając to o odpowiednie zabiegi fizjoterapeutyczne. W moim podejściu skupiam się na szczegółowej diagnozie, które z zespołów komórek Twojego organizmu nie są odżywione, a następnie przepisuję zalecenia  dotyczące ich właściwego odżywienia. Dzięki temu pomagam w leczeniu wielu jednostek chorobowych (w tym chorób metabolicznych), jak również w leczeniu otyłości. Stosując się do moich zaleceń i korzystając z moich autorskich terapii przez długie lata zachowasz zdrowie, wigor, szczupłą sylwetkę oraz promienny wygląd.

 

Moja metoda


Moja metoda jest pozornie prosta – opiera się na odpowiednim odżywianiu i dostarczaniu energii wprost do komórek Twojego ciała. Ale to nie diety cud, zakazy, nakazy, okresowe mody czy forsujące ćwiczenia fizyczne są tym, co czeka Cię w moim gabinecie.
Słowem kluczowym mojej metody jest modyfikacja. Modyfikacja Twojego odżywiania rozumiana jako właściwe łączenia  potraw i produktów, które spożywasz (staram się abyś nie rezygnowała z tego, co lubisz) oraz określenie właściwej kolejności ich spożywania. Elementem modyfikacji są również specjalnie tworzone pod Twoje dolegliwości mieszanki naturalnych produktów i przypraw, które dodaje się do określonych posiłków i pokarmów (najczęściej nie zmieniające ich smaku) oraz tworzone na ich bazie koktajle do regularnego spożywania. Działają one bądź samoistnie, bądź jako katalizatory wspomagające biochemiczne procesy właściwego odżywiania komórek. W rezultacie, uzupełniane są deficyty witamin oraz niezbędnych pierwiastków i minerałów na poziomie komórkowym. Efekty tych działań moi pacjenci odczuwają bardzo szybko poprzez poprawę samopoczucia i uwidaczniające się pozytywne zmiany. Równolegle z odżywianiem komórkowym, usprawniamy funkcjonowanie organizmu udrażniając kanały limfatyczne, regulując metabolizm oraz w razie potrzeby rewitalizując komórki poprzez dostarczanie  do nich bezpośrednio energii za pomocą innowacyjnych zabiegów fizjoterapeutycznych.


Co więcej, modyfikacja  nie dotyczy tylko talerza, ale również Twojego podejścia do zdrowia i odżywiania. Jako psycholog zdrowia i psychodietetyk wiem, jak ważne dla skuteczności terapii jest rozumienie wpływu odżywiania na stan Twojego zdrowia i procesy zachodzące w Twoim organizmie, dlatego na każdym etapie udzielam wsparcia i motywuję moich pacjentów. 

 

Wystarczy, że...


Zgłosisz się do naszego gabinetu. Zapraszamy pacjentów w każdym wieku.
Poza doradztwem żywieniowym oferujemy w naszym gabinecie szeroką gamę zabiegów odmładzających i fizjoterapeutycznych - innowacyjnych i tradycyjnych. Czekamy na Ciebie!

 

Nasza oferta

 

Doradca żywieniowy

Dowiedz się jak łączyć pokarmy żeby przynosiły jak najlepsze efekty dla Twojego zdrowia.

 

Psychodietetyka

Dopasuj swoją dietę do sposobu życia tak, by zaspokajać codzienne zapotrzebowanie na substancje odżywcze.

 

 

Fizjoterapia

Przywróć sprawność swojego organizmu za pomocą odpowiednio dobranych dla siebie zabiegów dostarczających energię.

 

Przyprawoterapia (fitoterapia)

Unikalne kompozycje przypraw, które poprawią stan Twojego zdrowia.

 

 

Leczenie przez odżywianie

Dopasuj swój sposób odżywiania do określonej jednostki chorobowej.

 

 

Zabiegi

Indywidualnie dobierane zabiegi kosmetyczne dopasowane do potrzeb skóry.

 

 

 

Lidia Szeworska

 
 
 
 

 " Odżywianie traktuję jako jedną z najważniejszych
rzeczy w życiu człowieka. Przede wszystkim nie
dlatego, że może być źródłem przyjemności, ale z
prostego powodu, że to co jemy, kształtuje nas
jako człowieka od łona matki "     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://lidiaszeworska.pl/

 

Oceń ten artykuł
(9 głosów)