Polska Kosmetologia i Kosmetyka to najszybciej rozwijający się portal branżowy w Polsce. Istniejemy na rynku mediów internetowych już od 10 lat i posiadamy ugruntowaną pozycję w kategoriach związanych z branżą Beauty. W naszym portalu znajdą Państwo tysiące ciekawych artykułów związanych z branżą kosmetyczną, medycyną estetyczną oraz spa. Prezentowane przez nas materiały pełnią funkcje edukacyjną i doradczą. PKIK24.pl to doskonałe miejsce na prezentację Państwa marki a także na reklamowanie oferowanych produktów.
Znaczna część posiadaczy okrągłej twarzy nie jest szczęśliwa z kształtu, jakim obdarzyła ich natura. To jednak wcale nie jest powód do zmartwień – osoby o okrągłej twarzy często wyglądają młodziej, od osób z dłuższą twarzą, a z odpowiednią stylizacją mogą świetnie zamaskować większość cech, których w niej nie lubią. Wystarczy spojrzeć chociażby na takie gwiazdy, jak Ginnifer Goodwin czy Michelle Williams, które nie boją się odsłaniać swojej twarzy i od kilku lat wybierają bardzo krótkie fryzury. Weź więc z nich przykład – niekoniecznie w kwestii pozbywania się większości włosów, ale na pewno w kwestii samoakceptacji – i naucz się, z pomocą kilku sztuczek, cieszyć się tym, co masz.
Dobór fryzury
Wbrew powszechnemu przekonaniu, posiadaczki okrągłej twarzy wcale nie muszą ograniczać się jedynie do paru konkretnych uczesań. Kilka prostych sztuczek wystarczy, żeby optycznie wydłużyć nieco twarz i móc dowolnie wybierać z ulubionych fryzur.
PRZEDZIAŁEK. Zdecydowanie należy trzymać się przedziałka bocznego – głębokie przedziałki doskonale maskują kształt twarzy i zaburzają równowagę pomiędzy szerokością i długością twarzy.
DŁUGOŚĆ. Nigdy nie pozwólcie sobie wmówić, że posiadacze okrągłej twarzy nie powinni nosić krótkich włosów. Znacznie większą rolę odgrywa tutaj ułożenie, niż sama długość, jeśli więc nie boisz się odsłonić nieco więcej twarzy i masz ochotę na drastyczne cięcie – nic nie stoi na przeszkodzie!
Krótkie włosy powinny być pocieniowane, rozwichrzone i nachodzić na twarz (tak jak pazurki). Dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają bardzo niskiego czoła, będzie grzywka zaczesana na bok. Unikaj natomiast przyklapniętych fryzur.
Średnie i długie włosy również powinny być wycieniowane, a maksimum objętości powinno znajdować się na czubku głowy. Jedyna długość, jakiej powinnaś się wystrzegać, to włosy kończące się na poziomie policzków.
FALE, LOKI. To świetny wybór – opadające na twarz fale czy loki przysłonią jej najszersze miejsce i zamaskują okrągły kształt. Uważaj jednak na zbyt obfite loki – mogą jeszcze bardziej zaokrąglić Twoją twarz.
GRZYWKA. Grzywek nie polecamy osobom, które mają niskie czoła – grzywka zmniejszy optycznie twarz i uwydatni jej krągłość. Natomiast jeśli masz normalne lub wysokie czoło, na grzywkę możesz sobie spokojnie pozwolić. Pamiętaj jedynie, żeby nie była zbyt masywna i prosta na całej szerokości – pozostaw dłuższe włosy po bokach grzywki albo wybierz grzywkę skośną, zaczesaną na bok.
KUCYKI, UPIĘCIA. Prawdą jest, że mocno związane, przylegające do głowy włosy nie są pomocne, jeśli zależy Ci na ukryciu kształtu twarzy. Jeśli jednak natapirujesz włosy, tak, by nie leżały płasko na głowie i zwiążesz je wysoko, wydłużysz optycznie twarz. Dla jeszcze lepszego efektu pozostaw kilka pasm włosów poza kucykiem – część za uchem, część przy twarzy. W taki sam sposób możesz nosić inne związane czy upięte fryzury – koki, warkocze, itp.
JAK OPTYCZNIE WYDŁUŻYĆ TWARZ? Zawsze zostawiaj trochę włosów przed uszami. Zakładanie ich za uszy jest wygodne, ale pozostawienie kilku kosmyków ukryje krągłość i zupełnie odmieni Twoją twarz. Ponadto pamiętaj o objętości – zawsze na górze głowy.
NIE POLECAMY. Przedziałka na środku głowy; okrągłych bobów; masywnych grzywek; geometrycznych fryzur; fryzur, w których objętość skupia się na poziomie kości policzkowych.
Dobór makijażu
Celem odpowiednio wykonanego makijażu jest nadanie twarzy wyraźniejszych rysów oraz jej optyczne wyszczuplenie i wydłużenie. Oto kilka sztuczek, o których warto pamiętać:
PODWÓJNY PODKŁAD. Zaopatrz się w dwa podkłady o zbliżonej tonacji – ciemniejszy nałóż w zagłębieniu policzków, jaśniejszy na czoło, podbródek i nos. Rozetrzyj dobrze ciemniejszy podkład, aby nie było widać między nimi granic.
RÓŻ. Rozetrzyj pod kośćmi policzkowymi, w kierunku skroni, rozjaśniający róż – pamiętaj tylko, by robić to po skosie, a nie ruchami kolistymi.
OCZY. Osoby o okrągłych twarzach powinny wyraźnie podkreślać oczy. Świetnie sprawdzi się u nich makijaż w stylu cat eye i smoky eye. Przy nakładaniu cieni należy pamiętać o głównej zasadzie: w wewnętrznym kąciku jaśniejszy cień, w zewnętrznym ciemniejszy. Ciemny cień warto nakładać także nieco powyżej linii załamania powieki, tak, by powiekę optycznie powiększyć. Jeśli podkreślasz dolną powiekę, rób to kredką, którą później delikatnie rozetrzesz. Linia powinna zacząć się tuż przed środkiem powieki i coraz bardziej rozszerzać się w kierunku kącika zewnętrznego. Nie zapominaj też o rzęsach – pogrubione i wydłużone skoncentrują uwagę na oczach, a nie kształcie, który chciałabyś ukryć.
USTA. Przez podkreślanie ust – tak jak i oczu – odwracasz uwagę od kształtu twarzy, dlatego zawsze miej przy sobie szminkę lub błyszczyk w uniwersalnym kolorze, a na specjalne okazje nie bój się nałożyć na usta nieco więcej błyszczącego koloru.
BRWI. Zalecamy wyprofilowanie brwi tak, by tworzyły delikatny łuk ku górze – to pomoże Ci wydłużyć twarz.
Dobór dodatków
Odpowiednie akcesoria – tak jak dobrze wymodelowana fryzura – pomogą Ci oszukać innych i sprawić, że Twoja twarz będzie wydawać się dłuższa, niż w rzeczywistości. Po co szczególnie warto sięgać?
KOLCZYKI. Unikaj okrągłych kolczyków jak ognia – im większe, tym Twoja twarz będzie wyglądała mniej korzystnie. Zamiast tego wybieraj podłużne kolczyki (przykłady w galerii poniżej).
NASZYJNIKI. Nie polecamy krótkich naszyjników, które w dodatku składają się z dużych okręgów. Dłuższy naszyjnik wydłuży twarz, a ciekawe wisiorki przyciągną uwagę.
OKULARY. Wybieraj oprawki o prostokątnym kształcie, nie za szerokie (tak, by nie zasłaniały policzków).
Artykuł udostępniony przez: