Wydrukuj tę stronę

TRENDY UCZESANIA NA WIOSNĘ

4729

fot. Sylwia Gaczorek

Już tylko niecałe 3 tygodnie dzielą nas od kalendarzowej wiosny. Mimo, że za oknem w dalszym ciągu temperatura poniżej zero, to warto już teraz zastanowić się nad zmianą uczesania lub całej fryzury.

Jak zawsze na w tą porę roku modne są uczesana na pazia. Gładkie i błyszczące wyglądają na oryginalne i zadbane. Najlepiej układać je, wyciągając na szczotce podczas suszenia. Objętości takiej fryzurze dodadzą jaśniejsze pasma. Krótkie cięcia na chłopczycę można ożywić ugniatając je podczas suszenia, a na koniec wymodelować kremem. W efekcie włosy będą rozwichrzone.


Mając krótkie włosy, można modelować najczęściej ciekawie przednią część, czyli grzywkę. Jednym z pomysłów na jej stylizację jest zaczesanie pazurków na bok. Wystarczy poszczególne pasma ułożyć za pomocą prostownicy i wymodelować końcówki woskiem. Trendy przy krótkich włosach są też uczesania w rockowym stylu. Pasma trzeba nakręcić na cienkie wałki, pozostawić do wyschnięcia, a następnie rozwijając, układać pianką.


Bujną burzę loków można zrobić na głowie, mając nawet włosy proste z natury. Wystarczy pasmo po paśmie nawijać na lokówkę, a następnie potargać wszystkie włosy. Włosom można też dodać wiosną objętości nakręcając je wilgotne na wałki, a następnie po ich zdjęciu potrząsnąć tylko głową i całość utrwalić lakierem.

 

Wiosną modna będzie stylizacja na Divę z lat 20. Po umyciu włosów trzeba nałożyć piankę dodającą objętości, a następnie zakręcić pasma podkręcać na okrągłej szczotce, dbając o to, aby zawijały się szczególnie przy czole i w okolicach uszu. Ciekawa jest też styl hollywoodzki z lat 30. Trzeba zrobić przedziałek na boku głowy. Przednią część nawija się na walki, drugą stronę podwija na okrągłą szczotkę.


Z pozostałych stylizacji nadal modne będą luźne plecionki, jak na przykład francuskie warkocze. Gładki, tradycyjny warkocz dla odmiany można związać w koka na czubku głowy. Z koków natomiast trendy są natapirowane, wyczesane do góry, z wpiętą opaską.

 

Jak widzicie wybór fryzur i stylizacji na nadchodzącą wiosnę jest naprawdę sporo i na pewno każda z Was znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. My przed tą decyzją polecamy wizytę u dobrego stylisty i fryzjera, który doradzi Wam coś odpowiedniego specjalnie dla Was.


Maniewski Klub Fryzjerski

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artykuły powiązane