czwartek, 28 października 2021
Miło Cię widzieć!

Włosy pod kontrolą podczas deszczu

Najbardziej prozaicznym skutkiem zmoknięcia podczas jesiennej słoty jest przeziębienie. Jednak dla pań, których włosy podatne są na kręcenie pod wpływem wilgoci, jesienny deszcz oznacza także utratę kontroli nad swoją fryzurą.


Zanim wskażę, jak można temu zaradzić, krótko wyjaśnię zjawisko kręcenia się włosów. Włosy bywają kręcone lub kędzierzawe w zależności od tego, jakie są ich mieszki. Im bardziej spłaszczona część mieszkowa, tym większy skręt włosa. Spłaszczenie mieszka silnie oddziaływuje na całą strukturę włosa, w znacznym stopniu redukując ilość zawartego w nim płynu zwanego CMC (jest to emulsja wody i tłuszczów, która chroni i cementuje płytki keratyny). Ze względu na ten deficyt,  włosy kręcone lub kędzierzawe mają tendencję do łatwego przesuszania się i matowienia, stają się łamliwe i trudne do rozczesania. Używanie suszarki powoduje dalszą utratę płynu CMC. W takich warunkach włos poszukuje wody w środowisku zewnętrznym, aby przywrócić optymalny poziom nawilżenia. Dlatego właśnie włosy kręcone lub kędzierzawe są tak wrażliwe na wilgoć, która przywraca im skręt istniejący przed wysuszeniem.


Kiedy moje klientki skarżą się na niekontrolowane kręcenie się włosów, polecam im serię kosmetyków  DEFRIZZ SYSTEM z linii LIDING LIFE od KEMON. Kosmetyki te zawierają oleisty wyciąg z konopi siewnych, wzbogacony o kwasy tłuszczowe, konieczne dla przywrócenia optymalnej ilości płynu CMC we włosach. Szampon DEFRIZZ łagodnie myje włosy, sprawia, że łatwo się rozczesują, są sprężyste i lśniące. Maska DERIZZ zapewnia intensywną kurację polecaną do włosów suchych, kręconych, kędzierzawych, ondulowanych lub układanych za pomocą prostownicy. Wreszcie odżywki DEFRIZZ intensywnie odbudowują włosy, ułatwiają rozplątywanie pasm, czynią włosy miękkie w dotyku.


Kosmetyki DEFRIZZ rozwiązują problem utraty kontroli nad fryzurą podczas deszczu, nie uchronią jednak przed przeziębieniem, dlatego szczególnie jesienią polecam nabierać odporności całego organizmu przez zdrową dietę i aktywny tryb życia.

 

Autor: Maciej Maniewski

www.maniewski.pl

Oceń ten artykuł
(7 głosów)