czwartek, 28 października 2021
Miło Cię widzieć!

Eko - pielęgnacja włosów znad Tybru

Od kilku lat modnym jest być eko – oszczędzać prąd, zrezygnować z plastikowych toreb, poruszać się komunikacją miejską, ba, nawet  jeść, ubierać się i leczyć zgodnie z naturą.  Sam do zagadnienia ekologii podchodzę zdroworozsądkowo. W pracy w moim salonie używam kosmetyków opartych na  składnikach naturalnych w pierwszej kolejności dlatego, że znakomicie pielęgnują włosy, dopiero potem z powodu ich ekologiczności.


Najbardziej przyjazną środowisku linią kosmetyków do pielęgnacji włosów, z jaką mam do czynienia, jest Villa Lodola firmy KEMON. Villa Lodola istnieje naprawdę, położona jest na wzgórzach doliny Górnego Tybru, otoczona gajami oliwnymi oraz polami upraw organicznych roślin leczniczych. Kto raz zobaczy te miejsce, poczuje promienie umbryjskiego słońca, usłyszy szum wiatru znad Tybru, zrozumie, dlaczego kosmetyki ekologiczne produkowane są właśnie tam, w krainie św. Franciszka.


Szampony i glinki Villa Lodola zawierają związki powierzchniowo czynne, pozyskiwane z orzecha kokosowego i oliwy z oliwek. Oczyszczają skórę i włosy, nie powodując podrażnień lub zmian naturalnej ich równowagi. Odżywki Villa Lodola są całkowicie pozbawione pochodnych silikonów i innych materiałów syntetycznych. Są głęboko wchłaniane i wtapiają się w strukturę włosa, zapewniają  skuteczną i długotrwałą  odbudowę włosów, które łatwiej się rozczesują, zyskują zdrowy, lśniący wygląd. Natura zamknięta w kosmetykach Villa Lodola, dla każdego rodzaju włosów przygotowała coś innego – tak np. szampon Remedium Sebi, zawierający wyciąg z wierzby i brzozy, przeznaczony jest do skóry i włosów tłustych, Cutis Sana Argilla to glinka do pielęgnacji skóry podrażnionej, nadmiernie się łuszczącej, a Delicatum Bagno to preparat na bazie jęczmienia i miodu o działaniu zmiękczającym i nawilżającym, przeznaczony do codziennej pielęgnacji delikatnych włosów i skóry.


Aby dopełnić obraz kosmetyku ekologicznego, producent zapewnia, że produkty Villa Lodola nie zawierają barwników syntetycznych, substancje zapachowe spełniają wyśrubowane normy tamtejszego stowarzyszenia rolnictwa ekologicznego, kosmetyki nie były testowane na zwierzętach, a pakowane są w pojemniki przyjazne środowisku.  Co więcej, nawet proces  produkcji Villa Lodola w 100% zasilany jest czystą, odnawialną energią.  A więc brawo – można być w pełni ekologicznym, bez uszczerbku na skuteczności i jakości produktu.

 

Autor: Maciej Maniewski

www.maniewski.pl

Oceń ten artykuł
(5 głosów)