czwartek, 28 października 2021
Miło Cię widzieć!

Pielęgnacja włosów cienkich

Często porównuję włosy moich klientek do łodygi. Podobnie jak ona, włosy składają się z części wewnętrznej – włókien oraz zewnętrznej – naskórka.  Ten drugi, złożony z różnych warstw łusek keratynowych,  chroni wnętrze, sam jednak w pierwszej kolejności narażony jest na zniszczenie przez światło, chlorowaną wodę, chemię kosmetyczną czy zanieczyszczenia powietrza. Szczególnie, kiedy są to włosy cienkie.


Zalecanym przeze mnie rozwiązaniem dla osłabionych, zmęczonych włosów z poważnie zniszczonymi końcówkami, jest kuracja NUOVA FIBRA z linii ACTYVA KEMON. Kosmetyki tej grupy, oparte na produktach pochodzenia naturalnego (wyciąg z nasion hibiskusa oraz czerwonych winogron, roślinne aminokwasy)  pozwalają na sukcesywne odtwarzanie spójności struktury włosów na najbardziej uszkodzonych ich odcinkach, nadając im objętości i lekkości.


Kurację rozpoczynamy od delikatnego, etapowego mycia włosów szamponem NOUVA FIBRA. Myjąc włosy, rozprowadzam preparat, kierując się od nasady aż po końce włosów. Dalej, ruchami okrężnymi masuję włosy, aż do powstania piany, którą spłukuję, wreszcie suszę włosy ręcznikiem.


Drugi krok kuracji to NOUVA FIBRA PROT – AID, preparat o właściwościach odbudowujących włosy. Produkt, zawierający skoncentrowane aminokwasy roślinne, wmasowuję w umyte włosy, następnie nakładam folię i pozostawiam je na 15 minut, poddając włosy działaniom termicznym. Włosy bardzo cienkie wymagają dodatkowego nałożenia preparatu INTENSIVE REPAIR FINI. Oparty na technologii Restore System, kosmetyk sprawia, iż włosy stają się silne i odporne, zyskując zdrowy, jednolity wygląd.


Często słyszę od Klientek: „moje cienkie włosy są tak wrażliwe, lepiej mieć włosy grubsze”. Sam jednak uważam,  że cienkie włosy przypominają „babie lato” – są piękne lecz  delikatne. Po prostu trzeba dbać o takie skarby.

 

Autor: Maciej Maniewski

www.maniewski.pl

Oceń ten artykuł
(5 głosów)