poniedziałek, 25 października 2021
Miło Cię widzieć!

DERMATRIX - Rewolucyjna Frakcyjna metoda RF

By 10 stycznia 2014 7081

0_0_productGfx_c5fe25aa567f2455ef6371425813ea73.jpgGłównym składnikiem skóry właściwej jest białkowa struktura sieci zbudowana z kolagenu oraz elastyny. Taka konstrukcja pozwala skórze rozciągać się i powracać do pierwotnego położenia.

 

U osób młodych sieć kolagenowo-elastynowa jest dobrze napięta i zwarta, nie traci swej elastyczności ani jędrności. Niestety z wiekiem włókna białkowe stają się bardziej rozciągnięte, wpływając na zmianę struktury całej skóry. Efektem takiego działania jest widoczne pofałdowanie oraz zwiotczenie skutkujące pojawieniem się zmarszczek i bruzd na całej jej powierzchni. Na szczęście, dzięki rozwojowi techniki możemy zapobiegać takim zmianom, a nawet je cofać. Jedną ze skuteczniejszych metod odzyskiwania prawidłowej jędrności i elastyczności skóry są urządzenia wykorzystujące fale radiowe.

 

 

Działanie fal radiowych polega na stymulacji skóry przez osiągnięcie efektu termicznego w jej głębokich warstwach, prowadzi to do mocnego podgrzania tkanek na poziomie skóry właściwej. Pod wpływem temperatury włókna kolagenowe kurczą się, denaturują, w wyniku czego komórki skóry (fibroblasty) pobudzane są do produkcji i regeneracji kolagenu. Efektem tego procesu jest skrócenie istniejących włókien kolagenowych oraz przywrócenie utraconej gładkości, jędrności i elastyczności skóry. Generowany w międzyczasie efekt termiczny pobudza krążenie krwi, ogranicza wydzielanie łoju, a także wygładza zmarszczki. Ponadto obkurcza pory, odpręża skórę i pomaga usunąć niedoskonałości.

Decydując się na zakup profesjonalnego urządzenia wykorzystującego działanie fal radiowych trzeba zastanowić się jaki efekt zabiegowy chcemy uzyskać. Najlepiej inwestować w aparaty, które mają do zaoferowania połączenie kilku technologii takich jak np. laser frakcyjny sprzężony z bipolarnym RF. Obie wspomniane metody zostały użyte w urządzeniu Dermatrix, którego dystrybutorem jest firma MIMARI.

Działanie urządzenia Dermatrix

W odniesieniu do tego konkretnego urządzenia technologia bipolarnego RF polega na emisji prądu elektrycznego o częstotliwości 1,15 MHz przez piny znajdujące się w końcówce głowicy w taki sposób, że na skórze wytwarzane są mikroskopijne ośrodki ciepła (MTZ – Microscopic Thermal Zones).

Urządzenie wykorzystuje specyfikę tkanek skóry do pogłębienia efektu termicznego osiągniętego dzięki technologii MTZ. Prąd stymuluje produkcję nowego kolagenu i pomagają zregenerować istniejące włókna, a także ułatwia regenerację tkanek miękkich.


Wygląd skóry po zabiegu

Do emisji prądu wykorzystywane są głowice wyposażone w końcówki 64- lub 144-pinowe. Warstwa rogowa naskórka jest relatywnie sucha, ale jej opór elektryczny jest duży, dzięki czemu prąd wzbudzany przez elektrody jest w stanie wytworzyć dużą ilość ciepła. W rezultacie warstwa rogowa ulega złuszczeniu. W miarę jak prąd wnika głębiej w skórę, opór elektryczny tkanki spada w związku z większą zawartością wody w skórze właściwej. Prąd elektryczny powraca do elektrody i obwód zostaje zamknięty.


Zasada działania elektrod w skórze pacjentów

Dzięki połączeniu technologii frakcyjnej i bipolarnego RF prąd wnika w głąb skóry, generując mikroskopijne ośrodki ciepła, które stymulują regenerację kolagenu jednocześnie wspomagając odbudowę komórek naskórka. W rezultacie zarówno naskórek, jak i znajdująca się pod nim skóra właściwa odzyskują dawną witalność.

Diagram stymulacji elektrycznej tkanki

Urządzenie Dermatrix jest przeznaczone do takich obszarów zabiegowych jak:

 • Twarz, efektem użycia urządzenia jest:

Obkurczanie porów, normalizacja wydzielania łoju;

Rewitalizacja;

Eliminacja zmarszczek, ujędrnianie skóry;

Redukcja blizn, zwłaszcza blizn potrądzikowych.

 • Ciało, efektem użycia urządzenia jest:

Usuwanie rozstępów po porodzie;

Redukcja blizn.

Schemat działania urządzenia Dermatrix


Zalety urządzenia:

 • Wykorzystanie technologi MTZ (Microscopic Thermal Zone),
 • Unikalna technologia anti-aging 3D umożliwiająca odbudowę włókien kolagenu poprzez stymulację tkanki prądem elektrycznym o częstotliwości 1,15 MHz,
 • Możliwość prowadzenia zabiegu na wszystkich obszarach ciała dzięki końcówkom o różnej energii (64- i 144-pinowe),
 • Możliwość wymiany końcówek poprawia higienę zabiegu,
 • Intuicyjna obsługa dzięki ekranowi dotykowemu o przekątnej 17 cali i wysokiej rozdzielczości,
 • Inteligentny system pomiaru oporu elektrycznego skóry umożliwia dobranie parametrów do potrzeb pacjenta i poprawia komfort oraz bezpieczeństwo zabiegu,
 • Duży wybór programów zabiegowych umożliwia płynne dostosowanie parametrów i pozwala na osiągnięcie długotrwałych efektów,
 • Inteligentny system kontroli energii: urządzenie mierzy na bieżąco poziom oporu elektrycznego skóry, umożliwiając odpowiednie dopasowanie energii zabiegu. Operator ma do dyspozycji cztery programy zabiegowe (M1-M4) i pięć poziomów energii, dzięki czemu ma on możliwość określenia optymalnych parametrów dla określonego obszaru ciała i zamierzonych efektów
 • Dzięki programom przyjaznym operatorom urządzenie oferuje możliwość prostego planowania całych serii zabiegowych dla konkretnej klientów.

1. Zastosowanie

Obkurczanie porów, podnoszenie opadniętej skóry, eliminacja rozstępów i blizn.

2. Przyczyny zmian

Rozluźnienie i starzenie się włókien kolagenu, niedobór kolagenu, rozpad tkanki włóknistej.

3. Uzupełnienie zabiegu

Preparat regeneracyjny z aktywnymi peptydami, maseczka regeneracyjna na twarz, krem z lidokainą, kompres lodowy, waciki, maseczka.

4. Przygotowanie do zabiegu
 • Oczyścić obszar zabiegu;
 • Wykonać zdjęcie skóry dla późniejszego porównania;
 • Nałożyć krem znieczulający (na 45-60 min.);
 • Wysterylizować końcówkę zabiegową;
 • Ponownie oczyścić obszar zabiegu;
 • Wybrać parametry zabiegu;
 • Wykonać zabieg (ok. 20 min. – w zależności od wielkości obszaru);
 • Nałożyć kompres chłodzący (15-30 min.);
 • Zastosować preparat regeneracyjny (3 min.);
 • Zastosować krem pielęgnacyjny.

Reakcja na zabieg
 • Reakcje natychmiastowe: niewielka opuchlizna i zaczerwienienie, uczucie gorąca, ślady w kształcie końcówki głowicy na skórze (zaraz po zabiegu lub po upływie kilku godzin).
 • Okres krzepnięcia: po upływie 1-2 dni po zabiegu pacjent zacznie odczuwać swędzenie towarzyszące "ściąganiu się" skóry.
 • Łuszczenie się: po pewnym czasie od zabiegu naskórek zaczyna się łuszczyć; dokładny moment wystąpienia tej reakcji zależy od obszaru ciała i stanu skóry; w okresie łuszczenia się skóra staje się delikatna, gładka i elastyczna, zmarszczki zostają spłycone, a pory zmniejszają się.
 • Późniejsza reakcja: w okresie od dwóch tygodni do miesiąca podrażnienie skóry zanika, a efekt wygładzania zmarszczek i redukcji blizn staje się coraz bardziej wyraźny.

Uwaga: na tym etapie skórę należy starannie chronić przed bezpośrednim działaniem silnych promieni słonecznych.

Rezultaty
Faktura skóry ulega zmianie, pory zostają obkurczone, wydzielanie łoju wraca do normalnego poziomu, skóra odzyskuje blask, staje się gładka i jędrna.
————Przeciwwskazania———
 • Ciąża, nadciśnienie, cukrzyca.
 • Obecność bliznowców, osłabienie układu odpornościowego.
 • Obecność implantów metalowych, plastikowych, silikonowych lub innych.
 • Świeża opalenizna (ostatnie 1-3 tygodnie).
 • Zabiegu nie należy prowadzić na obszarze uszu, oczu, krtani i genitaliów.
 • Obecność przebarwień na skórze.
 • Stany zapalne skóry.Urządzenie posiada certyfikat : 

Zestaw zawiera:

Urządzenie główne.

2szt Głowic zabiegowych

10szt wymiennych końcówek zabegowych

Komplet kosmeteucyków

Instrukcje obsługi po polsku .

Płytę DVD demonstracyjną.

Certyfikat Europejski CE dla produktu.

Transport do Klienta w dowolne miejsce w Polsce.

Profesjonalne szkolenie - zakończone certyfikatem dla dowolnej liczby osób + materiały szkoleniowe.

Gwarancja 2 lataoraz urządzenie zastępcze w przypadku awarii urządzenia na czas naprawy - co daje Państwu brak przestoju pracy w Państwa gabinecie.

Autoryzowany serwis gwarancyjny.

Tani / szybki serwis pogwarancyjny.

Wsparcie MarketingowePlakaty z urządzeniem, opisem zabiegów i adresem Państwa gabinetu, ulotki z urządzeniem ,opisem zabiegów jak i rezultatami, oraz adresem Państwa gabinetu.

 

Więcej na http://maxmedik.org/

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 18 lutego 2014 16:33