wtorek, 02 czerwca 2020
Miło Cię widzieć!

HIFU - ultradźwięki dużej mocy ultra plus

hifuNajnowsze urządzenie ULTRA PLUS wykorzystuje ultradźwięki dużej mocy (High Intensity Focused Ultrasound, tzw. HIFU) do podgrzania głębokich warstw skóry i stymulacji produkcji kolagenu bez uszkadzania naskórka.

 

HIFU- jest nowoczesną technologią, która ma zastosowanie w tzw: bezoperacyjnym i bezinwazyjnym liftingu twarzy oraz modelowania/wyszczuplania ciała.

 

Nazwa HIFU to skrót od angielskiego „High Intensity Focused Ultrasound” co oznacza: skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym zasięgu . HIFU wykorzystuje ultradźwięki czyli bezpieczną falę akustyczną. Technologia ta była stosowana w medycynie już 20 lat temu do usuwaniu guzów czy raka prostaty .

 

Od ponad 4 lat HIFU zaczęto wykorzystywać w medycynie estetycznej.

 

Działanie HIFU to precyzyjne ogniskowanie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym punktowym obszarze , który poddawany jest ablacji a podczas zabiegu uruchamiają się dwa procesy:

  • Termiczny
  • Mechaniczny

 

Efekty w postaci liftingu są widoczne już następnego dnia po zabiegu.
Pełny efekt osiągany jest po około czterech do sześciu tygodniach.

 

Szeroka na 5-10 cm głowica ukierunkowuje ten stożek tak, że może sięgać 1,5 mm, 3 mm lub 4,5 mm, 8 mm,13mm w głąb tkanki. Przez pierwsze 1-2 mm skóry fala przechodzi, na odpowiedniej głębokości kumuluje się, wywołuje intensywne i powoduje podgrzanie. Takie punktowe poparzenia o średnicy 0,5-1 mm i na zadanej głębokości, robi się w odstępach 1-2 mm od siebie. Stymulują one regenerację tkanek i skracanie się włókien kolagenu. Nieduży efekt może być widoczny już bezpośrednio po zabiegu, bo włókna kolagenowe ulegają skróceniu, ale na właściwy rezultat liftingu, w postaci trwałej zmiany kształtu twarzy i napięcia policzków, trzeba zaczekać od kilku miesięcy do pół roku.

 

HIFU - wysoko skoncentrowana wiązka energii ultradźwiękowej dostarczana jest do głębokich warstw skóry i wprawiając komórki w drgania doprowadza do ich rozgrzania do temperatury 60-70 C co prowadzi do obkurczenia tkanek i skutecznego remodelingu kolagenu. Efekt powstania nowych włókien kolagenowych trwa od 3 do 6 miesięcy. Efekt jaki możemy osiągnąć to lifting skóry, napięcie i zagęszczenie, redukcja zmarszczek na czole, szyi, okolicach oczu oraz efekt podniesienia linii brwi. W większości przypadków potrzebny jest tylko jeden zabieg.

 

Dane techniczne:

Częstotliwość ultradźwięków 7 MHz

Moc wyjściowa 0,2 - 2 J

Pobór mocy urządzenia 800 W

Typ energii HIFU 7MHz

Panel LCD 15 cali, dotykowy

 

Urzadzenie z 5 kardridzami  1,5    3   4,5    8   13

 

Więcej na: http://pure-equipment.pl/

 

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)