Polska Kosmetologia i Kosmetyka to najszybciej rozwijający się portal branżowy w Polsce. Istniejemy na rynku mediów internetowych już od 10 lat i posiadamy ugruntowaną pozycję w kategoriach związanych z branżą Beauty. W naszym portalu znajdą Państwo tysiące ciekawych artykułów związanych z branżą kosmetyczną, medycyną estetyczną oraz spa. Prezentowane przez nas materiały pełnią funkcje edukacyjną i doradczą. PKIK24.pl to doskonałe miejsce na prezentację Państwa marki a także na reklamowanie oferowanych produktów.
Jeśli w przyszłości nie chcesz wstrzykiwać sobie botoksu w twarz, o wygląd i kondycję skóry, zacznij dbać już od dziś. Obok odpowiedniego oczyszczania, oraz nawilżania twarzy, należy również pamiętać o zbawiennym dla jej wyglądu masażu oraz ćwiczeniach wzmacniających jej mięśnie.
Jeśli możesz sobie na to pozwolić, masaż twarzy wykonuj u profesjonalistki – w salonie kosmetycznym. Jeśli jednak wolisz zaoszczędzić czas, i pieniądze, skorzystaj z naszych porad.
Przyjemny i zdrowy masaż twarzy
Masaż twarzy wykonujemy po to, aby uchronić twarz i szyję przed pojawieniem się na nich zmarszczek, a także pobudzić mikrokrążenie w tkankach, dzięki czemu skóra stanie się lepiej ukrwiona, odżywiona i piękniejsza.
Masaż twarzy należy wykonywać dwa razy dziennie – rano i wieczorem, pamiętając o tym, że rano wykonujemy go energiczniej (i zapewne krócej, z powodu braku czasu) po to, aby pobudzić skórę i nadać jej ładnego kolorytu, a wieczorem działamy na nią relaksująco i odprężająco, wykonując wolniejsze i dokładniejsze ruchy.
Do wyboru masz wiele wariantów masażu i wiele wykonywanych w jego trakcie ruchów. Niektóre z nich prezentujemy poniżej:
Po oczyszczeniu twarzy, nałóż na nią krem nawilżający, jednak o takiej konsystencji, która ułatwi, a nie utrudni masaż twarzy.
Połóż palce na skórze szyi i w umiarkowanym tempie, okrężnymi ruchami przesuwaj je w górę, aż do czoła. Całość powtórz 3-5 razy. Ruch ten ma na celu pobudzenie i lepsze ukrwienie twarzy na całej jej długości.
Połóż dwa palce (wskazujący i środkowy) obu rąk na czole – w miejscu tuż nad nosem. W umiarkowanym tempie przesuwaj je z dołu do góry, niezbyt mocno uciskając twarz. Ten ruch pobudzi skórę na czole i zapobiegnie powstawaniu na nim jednej długiej zmarszczki, na którą szczególnie narażone są osoby mimowolnie marszczące czoło np. podczas mówienia.
Trzema palcami złap skórę policzków tuż przy kącikach ust i następnie, przytrzymując ją delikatnie przesuwaj palce wzdłuż policzków, do góry – aż do skroni. Ruch powtórz 3-5 razy. Ma on na celu lekkie pobudzenie i wygładzenie twarzy.
Przyłóż dłonie do policzków – odpowiednio – prawą do prawego i lewą do lewego. Wyprostowaną dłonią przesuwaj powoli po policzkach zaczynając od środka, zmierzając w stronę uszu.
Wymasuj miejsca pod oczami, gdzie mogą tworzyć się „kurze łapki”. W zewnętrznych kącikach oczu, wykonuj naprzemienne, kołowe ruchy, przypominające wyglądem „leżącą ósemkę”. Pamiętaj jednak, aby ruchy były bardzo delikatne, gdyż skóra w tym miejscu jest wyjątkowo wrażliwa.
Przyłóż „leżące" poziomo dwa place do dołu brody i zdecydowanym ruchem o średnim natężeniu kieruj się ku górze do dolnej wargi. Ruch powtórz 3-5 razy. Zapobiegnie on powstawaniu szpecących bruzd pod ustami.
Wskazujące i środkowe palce obu rąk przykładaj szybkim naprzemiennym ruchem, tworzącym niewidzialny „X” na czole i w miejscu tuż za zewnętrznym kącikiem oczu. Ruch powtarzaj 3-5 razy. Zapobiegnie on powstawaniu zmarszczek w tych miejscach.
Ćwiczenia mięśni twarzy
Nasza twarz skupia w sobie ponad 50 mięśni odpowiedzialnych za mimikę. Jak o każde inne mięśnie, trzeba o nie dbać, fundując im dawkę zdrowych ćwiczeń, które m.in. zapobiegną powstawaniu podwójnego podbródka, tworzeniu się worków pod oczami, obwisaniu policzków i tworzeniu się zmarszczek w okolicach ust.
Aby uzyskać pożądany efekt, ćwiczenia twarzy zaleca się wykonywać systematycznie, przez długi okres czasu, raz dziennie przez około 5 minut.
Na początek delikatnie i powoli pochyl kilka razy głowę w przód i w tył, a następnie także lekko na boki.
Złóż usta „w dziubek”, tak, jak do przesłania buziaka i potrzymaj tak przez 10 sekund, po czym wróć do „normalnego” ułożenia twarzy. Ćwiczenie powtórz kilka razy.
Otwórz szeroko usta i wymów kilkakrotnie samogłoski A, E, I, O, U lekko, ale nie przesadnie wyginając teatralnie twarz.
Źródło: