Polska Kosmetologia i Kosmetyka to najszybciej rozwijający się portal branżowy w Polsce. Istniejemy na rynku mediów internetowych już od 10 lat i posiadamy ugruntowaną pozycję w kategoriach związanych z branżą Beauty. W naszym portalu znajdą Państwo tysiące ciekawych artykułów związanych z branżą kosmetyczną, medycyną estetyczną oraz spa. Prezentowane przez nas materiały pełnią funkcje edukacyjną i doradczą. PKIK24.pl to doskonałe miejsce na prezentację Państwa marki a także na reklamowanie oferowanych produktów.
Nieodzownymi elementami tego makijażu są kredka do oczu, eye liner, dobrej jakości pędzel oraz wprawna ręka wizażysty, gdyż smoky nie jest łatwy w wykonaniu – cała sztuka polega na perfekcyjnej technice cieniowania.
Aby ułatwić sobie zadanie, zawsze po nałożeniu podkładu lub korektora – mocno przypudruj powiekę – ułatwi Ci to aplikację oraz cieniowanie koloru. Pamiętaj że smoky to technika, stosuje się różne kolory, jednak ten klasyczny to czerń, pracować więc będziesz na kłopotliwym cieniu do powiek. Jeżeli nie masz wprawnej ręki, ułatwiaj sobie zadanie – tuż nad kośćmi policzkowymi zaaplikuj sporą dawkę pudru do powiek, w przypadku obsypania się cienia, usuniesz go wraz z pudrem. Nie zapominaj o wyregulowaniu brwi. Dobrze wyregulowana brew odkryje nieco kość łuku brwiowego, co w efekcie stworzy naturalny światłocień na ruchomej powiece. Ten zabieg ułatwi nakładanie cieni i dodatkowo powiększy optycznie oczy. Jaśniejsze brwi możesz zaakcentować kredką lub cieniem.
Podstawą są kreski, które wykonujemy eye linerem lub czarną kredką. Po nałożeniu kredki przechodzimy do zasadnicznej części makijażu – aplikacji cieni. Jeżeli chcesz ułatwić sobie zadanie jeszcze bardziej, nałóż na kość łuku brwiowego jasny cień do powiek. Pomoże Ci to w cieniowaniu intensywniejszych barw. Czarną kredką obrysuj oko i rozcieraj ją intensywnie pędzelkiem, jeżeli uznasz, że barwa straciła na intensywności, zaaplikuj więcej koloru. Na całą górną ruchomą powiekę zaaplikuj grafitowy, ciemnobrązowy lub czarny perłowy cień, najintensywniej w miejscu załamania powieki, rozcieraj go do zewnątrz. Perłowe cienie są łatwiejsze w pracy – z czasem możesz sięgnąć po matowe odpowiedniki. Na dolnej powiece poprowadź cień tak, by linia była delikatnie rozmazana.
Stosując się do prostej zasady – a zarazem starej szkoły: mocne oko – delikatne usta, pomadkę zaaplikuj w naturalnym odcieniu.
Dominik Ćwiklik
Charakteryzator filmowy specjalizujący się w makijażu.
Wykładowca na kierunku charakteryzacji i wizażu.
Źródło
"SOLARIUM & Fitness" nr 3/2012, str. 58-59