czwartek, 21 listopada 2024
Miło Cię widzieć!

Nowe ciało na Nowy Rok

nowe cialoZima to doskonały moment, by zacząć pracę nad ciałem. Dlaczego? Jeszcze zostało trochę czasu do pozbycia się warstw odzieży, a Nowy Rok to doskonały pretekst do rozpoczęcia zmian. Oczywiście, o ile potrzebujesz takich pretekstów

 
Załóżmy jednak, że potrzebujesz, ale jednocześnie chciałabyś, by tym razem było inaczej niż zwykle. Nie dopuszczasz już do głowy kolejnej porażki w postaci efektu jojo, zwisającej skóry, czy rezultatu „na chwilę". Tyle już razy zaczynałaś Nowy Rok z górnolotnymi postanowieniami, z których niewiele wynikało, że masz serdecznie tego dosyć? Możesz oczywiście próbować po raz kolejny, ale czy nie łatwiej byłoby skorzystać z pomocy ekspertów?

 

Samo zrzucenie nadprogramowych kilogramów to niemały sukces, ale utrzymanie wagi i doprowadzenie ciała do jędrności tak, by zwisająca skóra przestała być kłopotem to już wyzwanie. Na fali jest niezmiennie od wielu lat konturowanie. Konturujemy twarze, ciała, stosujemy masę kosmetyków po to, by nadać naszemu ciału wymarzony kształt. A gdyby tak wprowadzić te zmiany na dobre?

 

Na pewno nie raz słyszałaś o HIFU. To narzędzie medycyny estetycznej, które zostało docenione przez ekspertów i pacjentów. Jego nazwa dokładnie oznacza skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Jeszcze ćwierć wieku temu stosowano go do usuwania guzów, np. raka prostaty, czy mięśniaków macicy. Dziś cieszy się coraz większą popularnością w medycynie estetycznej, jako metoda zastępująca operacyjny lifting twarzy i ciała, ujędrniając skórę i likwidując nadmiar tłuszczu z wybranych partii. Jednak zabieg ten o wiele częściej znany jest jako odmładzający twarz, a wbrew pozorom nie wszyscy znają jego możliwości jeśli chodzi o ciało. Ulverin to udoskonalona wersja tego kultowego zabiegu. Urządzenie najnowszej generacji, wykorzystujące technologię HIFU celem ujędrniania i konturowania ciała. Z pierwowzorem łączy go to, że dzięki skoncentrowanej wiązce ultradźwięków o wysokiej intensywności powoduje lokalne micro uszkodzenia cieplne w warstwach wewnętrznych, dzięki czemu dochodzi do procesów naprawczych w tkankach. Energia wysyłana do głębszych struktur skóry i tkanki podskórnej koncentruje się na docelowej głębokości w zależności od zastosowanego do zabiegu kartridża. Działa nie tylko na kolagen i elastynę, ale także na tkankę włóknisto-mięśniową. Podczas zabiegu dochodzi do koncentracji energii ultradźwiękowej w podskórnej tkance tłuszczowej i mięśniach, dzięki czemu zostaje usunięty tłuszcz z adipocytów i poprawa napięcia mięśni. Zabieg w ten sposób nieinwazyjnie konturuje naszą sylwetkę. Wykonasz go np. w warszawskiej Klinice Medycyna Młodości.

 

Na jakie okolice najlepiej działa zabieg? Jeśli masz kłopot z nadmiarem luźnej skóry na brzuchu, której powodem może być odchudzanie lub przebyta ciąża, jeśli borykasz się z motylkami (obwisłą skórą na ramionach), pelikanami (na plecach), nadmiarem skóry w okolicach ud (a w szczególności kolan) to jest to zabieg dla Ciebie. Jeśli boisz się inwazyjnych rozwiązań, jak liposukcja lub chirurgia plastyczna, to też jest zabieg dla Ciebie. Jeśli lubisz szybkie i skuteczne metody (1-2 zabiegi gwarantują satysfakcjonujący efekt) to również zabieg dla Ciebie.

 

Minusy? Nie ma, ale warto mieć na uwadze, że nie jest to zabieg dla pań z dużym problem nadwagi. Należy go traktować jako zabieg niwelujący niewielki nadmiar tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim ujędrniający i poprawiający elastyczność skóry. W przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej warto wcześniej wykonać lipolizę.

 

I jak? Gotowa na noworoczne zmiany?

 


 

lek. med. Urszula Brumer
Informacje o ekspercie: Urszula Brumer jest lekarką medycyny estetycznej, właścicielką kliniki Medycyna Młodości, która kocha swój zawód. Po drugie kobietą, która doskonale rozumie inne kobiety oraz ich potrzeby. Jest autorką  wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Jej klinika specjalizuje się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu.
 
 
 
Oceń ten artykuł
(8 głosów)