środa, 22 stycznia 2025
Miło Cię widzieć!

Przepis na piękno

Do mojego gabinetu przychodzą osoby, które chcą poprawić swój wygląd. Wspólnie zastanawiamy się, jaki zabieg będzie najskuteczniejszy, co możemy poprawić. Jednak dzisiaj nie będę pisać o zabiegach, jakie można wykonać, aby odmłodzić wygląd. Chcę zwrócić uwagę na to, że zabieg medycyny estetycznej może stać się swoistym początkiem zmiany stylu życia, bo trzeba pamiętać, że jeśli chcemy zachować młodość jak najdłużej, musimy permanentnie nad sobą pracować w różnych aspektach życia.

 

Skóra miernik kondycji naszego organizmu.

Często nasz wygląd odzwierciedla stan naszego stylu życia i stan naszej duszy. Wiele osób boryka się z problemami skórnymi (trądzikiem, zaskórnikami, przebarwieniami, wczesnymi zmarszczkami). Jest to efekt wielu czynników: wieku, ogólnego poziomu zdrowia, problemów hormonalnych, stresu a także nieodpowiedniej diety i braku ruchu oraz wielogodzinnego przebywania w pomieszczeniach zamkniętych. Jeśli nagle pojawiają się zmiany na skórze warto zrobić badania, zbadać tarczycę, hormony, przyjrzeć się swojej diecie i ilości wody, którą wypijamy.

Zacznijmy od diety.

Problem nadwagi to zmora naszych czasów. Oczywiście im jesteśmy starsi, łatwiej „łapiemy” niepotrzebne kilogramy. Ale na to też jest sposób. Więcej ruchu, niej kalorii! Nie zachęcam tutaj do żadnej drastycznej diety, po której pojawi się efekt jojo, stres i zniechęcenie, ale do odpowiedniego zbilansowania diety, dobrania jej do upodobań kulinarnych oraz indywidualnej aktywności fizycznej a także do swojego wieku. Optymalnie jest zjadanie 5-6 posiłków, małych ale częstych. Powinny zawierać odpowiednią ilość warzyw, owoców, białka roślinnego i zwierzęcego, węglowodanów. Polecam wyrzucenie z diety słodyczy i wszelkich napojów słodzonych. Ważna jest ilość przyjmowanych płynów. Woda niegazowana pomoże w przemianach metabolicznych. Najlepiej pić około 2-2,5 litra wody niegazowanej dziennie. Zmiana nawyków żywieniowych to trudna rzecz, nie będę mówić, że nie. Ale utrzymanie młodości tego od nas wymaga! I zawsze można prosić o wsparcie dietetyka!

Więcej ruchu.

Ruch to zdrowie! Zgoda! Pytanie jest tylko kiedy wygospodarować trochę czasu na siłownię czy zajęcia fitness, skoro pracujemy do rana do późnego popołudnia, a potem obowiązki domowe wzywają. Obserwuję wiele osób, które nagle wpadają w swoisty „amok zmiany stylu życia na aktywny sportowo”. Kupują karnety na siłownię, zapisują się na wszelkie zajęcia fitness. Energii starcza na tydzień. Potem karnety leżą nieużywane w szufladzie a wyrzut sumienia zaczyna zatruwać głowę. Po co taki stres? Moim zdaniem, na początku warto wdrożyć system małych kroków. Czyli zostawiam samochód dwie ulice dalej od miejsca pracy i maszeruję na piechotę lub wysiadam z tramwaju dwa przystanki dalej. Kiedy nabierzemy formy wtedy warto pomyśleć o zakupie karnetu na siłownię. W weekendy spacery po parku, czy lesie pod miastem to też dobry początek na przygodę z ruchem. Coraz więcej badań dowodzi, tego, że odpowiedni ruch, dostosowany do kondycji, stanu zdrowia i wieku to bardzo ważny element medycyny anti-agingowej.

Zadbaj o stan ducha.

Nasze troski i stresy widać w naszym ciele. Nie ukryjemy tego. Smutne oczy, twarz bez uśmiechu, zmarszczki na czole, poszarzała skóra, przygarbiona sylwetka informują cały świat, że nasza dusza boryka się z problemem. Aby zachować młodość musimy nauczyć radzić sobie ze stresem. Jest wiele technik, które to ułatwiają. Czasami potrzebna jest terapia, aby oczyścić duszę z niechcianego balastu. Nie będę Was oszukiwać, czasami terapia psychologiczna potrzeba jest tak samo jak zabieg medycyny estetycznej, aby osiągnąć upragniony wygląd.

Medycyna Młodości element zmiany.

Utrzymanie młodości to cały program, który warto wdrożyć w swoje życie. Zabiegi medycyny estetycznej pomogą oczywiście poprawić, to co Wam przeszkadza, lub to, co chcecie naprawić. Warto je również potraktować jako pierwszy krok do zmiany całości swojego spojrzenia na życie.

Zapraszam do naszej Kliniki Młodości, tutaj pomożemy Ci wykonać ten pierwszy krok oraz te kolejne.

 

Link: http://www.drbrumer.pl/

Oceń ten artykuł
(9 głosów)