sobota, 21 grudnia 2024
Miło Cię widzieć!

PRZYWRACAMY „FORMĘ” WŁOSOM ZMĘCZONYM SŁOŃCEM

Lato się kończy. Wakacje są już tylko pięknym wspomnieniem. Wracamy do codzienności naładowani pozytywną energią i dużą dawką słońca. Ale czy nasze włosy też są zrelaksowane?

Niestety nie. Im letnia pogoda nie służy. Gorąco, słońce, duża wilgotność powietrza, wiatr, słona i chlorowana woda działają destrukcyjnie na włosy. Po lecie są one zazwyczaj bardzo mocno odwodnione, matowe i pozbawione blasku z rozdwajającymi się końcówkami.

Naturalnie ciemne włosy radzą sobie najlepiej z promieniami słonecznymi dlatego że mają najwięcej ochronnej melaniny, z jasnymi już nie jest tak dobrze. Najbardziej narażone na uszkodzenia są włosy rozjaśniane i farbowane, ponieważ podczas koloryzacji melanina zostaje zniszczona, a sztuczny pigment nie zapewnia żadnej ochrony.

Warto pomyśleć o naszych włosach zanim zaczniemy intensywnie korzystać z uroków lata aby ograniczyć do minimum ewentualne uszkodzenia. Istnieje wiele linii kosmetyków przeciwsłonecznych przeznaczonych do ochrony włosów. Postawmy na te które zawierają wysokie filltry UV, substancje mocno nawilżające, odżywcze i przeciwdziałające wolnym rodnikom, takie w których są ceramidy, witaminy A, E, H, prowitamina B5. Nie farbujmy włosów latem i przed wakacyjnym wyjazdem.

Jeśli nie zadbaliśmy o odpowiednią ochronę przed i w trakcie lata zróbmy to teraz. Uratujmy co się da.

Zacznijmy od dokładnego oczyszczenia włosów i skóry głowy. Zróbmy delikatny peeling, który pomoże w pozbyciu się martwego naskórka. Tym samym ułatwi składnikom  odżywczym zawartym w szamponach, maskach, ampułkach lub serum wnikanie w skórę głowy i nasadę włosów.

Każdy z nas wie że dobry regenerujący szampon i odżywka to podstawa pielęgnacji. Warto by zawierały w swoim składzie proteiny pszenicy, ekstrakt z nasion bawełny, witaminę A i E, oraz oleje - arganowy, ze słodkich migdałów, słonecznikowy i ryżowy.  Jeśli nasze włosy są mocno zniszczone należy odstawić na jakiś czas produkty zawierające silnie oczyszczające substancje - SLS, SLES.

Odzywki warto trzymać dużo dłużej na włosach niż zazwyczaj. Następny krok to maska której rolą jest maksymalne odżywienie włosów, nie tylko na ich długości, ale także  w miejscu gdzie włos wyrasta. Maski to koncentrat dobroczynnych składników  takich jak: emolienty, humektanty, proteiny i witaminy. Zwróćmy uwagę na witaminowy skład maski. Dobrze aby zawierały witaminy A,E, B1, B2, B6, które działają świetnie nie tylko na włosy, ale i spieczoną słońcem skórę głowy.

Aby wzmocnić działanie maski, możemy po jej nałożeniu zawinąć włosy w ręcznik i przez kilka minut ogrzewać ciepłym powietrzem z suszarki. Potem pozostawić na włosach przez godzinę. Stosujmy maski 1–3 razy w tygodniu.

Zastosujmy także kuracje z użyciem  ampułek ze skondensowanymi ekstraktami roślinnymi, wzbogaconymi witaminami i minerałami ,które odbudowują strukturę włosów, poprawiają ukrwienie skóry głowy i odżywienie mieszków włosowych. Nawilżające i regenerujące właściwości mają też olejki i płynny jedwab. Doskonale działają na zniszczone i rozdwajające się końcówki. Wygładzają i odbudowują, nie przetłuszczają włosów. Ułatwiają ułożenie i wykończenie fryzury,chronią kolor włosów farbowanych. W procesie naprawczym doskonale sprawdzi się odbudowujące białko czyli keratyna. Możemy sami nałożyć ją na pasma ale zdecydowanie skuteczniejszy będzie zabieg w profesjonalnym salonie.

Znajdźmy czas np. wieczorem na dłuższe, delikatnie szczotkowanie włosów. Szczotkowanie pięknie wygładzi włosy, rozprowadzi na ich powierzchni film, który zebrał się w ciągu dnia. Pomoże w stymulowaniu cebulek włosowych, a tym samym przyspieszy regenerację włosów u samej nasady.

Jeśli musimy skorzystać z suszarki lub prostownicy, warto przed użyć preparatu, który ochroni włosy przed skutkami działania wysokiej temperatury.

Po powrocie z urlopu warto wybrać się do fryzjera na podcięcie końcówek i regenerującą saunę.

Nadszarpnąć kondycję naszych włosów jest bardzo łatwo, ale odbudować je już o wiele trudniej. Jeśli chcemy uratować nasze włosy musimy postawić na kompleksową pielęgnację, działać systematycznie i uzbroić się w cierpliwość.

Red.Portalu

Oceń ten artykuł
(11 głosów)