wtorek, 14 stycznia 2025
Miło Cię widzieć!

SEXSOWNE POŚLADKI

537815.jpgJędrne, gładkie i bez cellulitu pośladki to marzenie każdej kobiety i nie tylko.  Pośladki to atrybut kobiecości, kojarzony z płodnością i powodzeniem u płci brzydszej, niestety także główny powód wielu kompleksów. Dla tej części ciała nie jest łaskawy współczesny styl życia; siedząca praca, brak ruchu i dieta obfitująca w tłuszcze. Za wygląd i kształt pośladków odpowiadają trzy mięśnie: pośladkowy mały, średni, wielki oraz tkanka tłuszczowa. Skoro mięśnie można modelować a tkankę tłuszczową spalić, osoby niezadowolone z wyglądu pupy mają wiele możliwości by osiągnąć jej wymarzony kształt.

 

 

Pośladki są częścią naszego ciała, która potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji, systematycznego peelingu i nawilżania, a jeśli trzeba ujędrniania. Skóra w tym miejscu ma mało gruczołów łojowych, jest zakryta i ma często kontakt ze sztucznym tworzywem (np.rajstopy), które wysusza i podrażnia. Z tego powodu często nasze pośladki mają szorstką skórę, bywa, że z krostkami.
Jędrność pośladkom zapewniają ćwiczenia. To sposób łatwy i szybki. Jeśli nie mamy czasu na rekreację, a dużo siedzimy, po prostu się spinajmy. Spinanie pośladków polega na jak najczęstszym napinaniu i rozluźnianiu mięśni pupy. Podczas zaciskania pupa kurczy się i maleje. Spinając ją, licz do trzech, utrzymaj spięcie i powoli rozluźniaj mięśnie. Możemy ćwiczyć wszędzie i w różnych sytuacjach. Stojąc na przystanku, na korytarzu, w kolejce, będąc w pracy, pod prysznicem, siedząc przed telewizorem lub stojąc przy przygotowywaniu posiłków.

 

Gładkość skórze na pośladkach przywracają peelingi stosowane raz lub dwa razy w tygodniu. Jeśli używamy złuszczających żeli pod prysznic, możemy to robić codziennie. Jeżeli dolna część pośladków pokryta jest tzw. gęsią skórką (nie mylić z pomarańczową skórką, czyli cellulitem), jest to wynikiem rogowacenia skóry. W takim przypadku może pomóc krem, który reguluje procesy rogowacenia. Kosmetyki modelujące ( zadanie: drenaż  wody i usuwanie tłuszczu) są dość popularne , ale na efekty niestety trzeba poczekać (efekt może być widoczny po miesiącu, trzech i po pół roku).Systematyczne ich stosowanie w połączeniu z ćwiczeniami, zapewnią nam  lepszy efekt. Intensywniej i szybciej działają kosmetyki przeznaczone tylko do tej części ciała, ponieważ zawarte w nich składniki są dopasowane do potrzeb tkanki tłuszczowej zgromadzonej w tym miejscu.

 

Dla osób mocno niezadowolonych z kształtu swojej pupy na pomoc przychodzi medycyna estetyczna. Zabiegów pozwalających na uzyskanie apetycznych kształtów tej części ciała jest całe mnóstwo – od usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej po podnoszenie i ich powiększanie. Wiele z nich można wykonać nawet bez użycia skalpela. Zabiegi, które oferują gabinety medycyny estetycznej i salony kosmetyczne  są idealne dla wszystkich osób, które nie chcą się katować morderczymi treningami, a stosowane kosmetyki nie przynoszą zadawalających rezultatów. Jeśli szukamy szybkiego i zniewalającego efektu jest w czym wybierać.

 

Kriolipoliza – metoda redukcji tkanki tłuszczowej pod wpływem niskiej temperatury. W czasie zabiegu miejscowo aplikowane jest intensywne zimno o temp. nawet do – 7 st. C, co powoduje, że zawartość komórek tłuszczowych ulega zamrożeniu. Dochodzi więc do takiego samego zjawiska jak w przypadku zamrażania wody – rośnie objętość komórek tłuszczowych, w wyniku czego się rozpadają, a krople tłuszczu są uwalnianie do organizmu. Następnie do akcji wkraczają wątroba i nerki, które usuwają tłuszcz z naszego ciała. W wyniku zabiegu kriolipolizy możemy utracić od 25 do 45% warstwy tłuszczu.

 

Intralipoterapia – bezbolesny zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę preparatu chemicznego (Aqualyx), za pomocą specjalnie do tego celu opracowanych igieł. Aqualyx powoduje lipolizę, a więc rozpad komórek tłuszczowych. Technika ta jest uważana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej.
Lipoliza ultradźwiękowa – polega na emisji ultradźwięków o odpowiednio dobranej częstotliwości i mocy. Ultradźwięki powodują uszkodzenie błony komórkowej komórek tłuszczowych i wydostanie się zgromadzonego z nich tłuszczu. Tak uwolnione tłuszcze i trójglicerydy transportowane są następnie do wątroby, która traktując je jak inne pochodzące z pożywienia, usuwa je z organizmu. Dla pełnego efektu zaleca się wykonanie, co najmniej 4-6 zabiegów w odstępach 7-10 dniowych.

537813.jpg

Masaż endodermiczny – połączenie masażu próżniowego z drenażem limfatycznym, powodujące skuteczną redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej. Podczas masażu elektronicznie sterowanie rolki masują naszą skórę ruchem obrotowym wokół własnych osi, a skóra zostaje jednocześnie zassana przez pompę próżniową. Intensywność masażu jest dostosowana do wymagań pacjenta. Zalecana ilość zabiegów to 10-15.

 

RF – zabieg polega na podgrzaniu skóry za pomocą fal radiowych, w wyniku, czego regeneruje się w naszym organizmie kolagen, odpowiadający za jędrność, gładkości i elastyczność skóry.
Profesjonalnie przeprowadzona sesja zabiegowa zapewnia komfort i poczucie pewności siebie na długie lata.

 

Operacje plastyczne pośladków nie należą być może do najczęstszych, ale z całą pewnością nie brakuje pacjentów zainteresowanych zabiegami poprawiającymi walory estetyczne tej części ciała. Zabiegowi temu poddają się zarówno osoby młode, po znacznych wahaniach masy ciała, jak i pacjenci starsi, u których za stan pośladków w znacznej mierze odpowiadają procesy starzenia.
W chirurgii plastycznej do tego celu wykorzystuje się najczęściej implanty. Dzięki nim można uzyskać efekt powiększenia i podniesienia pupy. Jest to jednak mocno inwazyjna metoda, która może niestety wiązać się z wieloma powikłaniami. Najczęstszymi z nich są przemieszczenia protezy, krwiaki, a nawet alergie, ponieważ implanty są wykonane z tworzywa sztucznego, którego nasz organizm tolerować nie musi.

 

Coraz większą popularnością wśród chirurgów plastycznych cieszy się metoda przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej. Pobiera się ją z miejsc, w których występuje w nadmiarze, tj. fałdów brzusznych lub przyśrodkowych powierzchni ud. Wstrzykuje się ją następnie do pośladków za pomocą cienkich kaniul. Zabieg jest małoinwazyjny, trwa od 30 do 60 minut. Zazwyczaj wystarczy znieczulenie miejscowe. Po ok. dwóch godzinach pacjentka jest gotowa do wyjścia z gabinetu. Rekonwalescencja jest stosunkowo krótka – trwa około tygodnia. Niewątpliwym atutem zabiegu powiększenia pośladków własną tkanką tłuszczową jest brak blizn, natychmiastowy i naturalny efekt.

 

Kwas hialuronowy jest obecnie najpopularniejszym preparatem stosowanym podczas zabiegu modelowania pośladków. Zabieg jest bezpieczny – substancja ta jest w pełni naturalna dla organizmu człowieka, zatem nie powoduje reakcji alergicznej. Po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, który jednak znika w przeciągu 1-2 dni. Choć ta metoda powiększania pośladków nie jest trwała, to jednak jej efekty utrzymują się bardzo długo, nawet przez kilka lat. Ale najważniejsze jest to, że substancja - żel na bazie kwasu hialuronowego- używana do zabiegu jest bezpieczna dla człowieka i doskonale tolerowana przez organizm, może być więc wstrzykiwana nawet w dużych ilościach, gdyż podlega naturalnej biodegradacji.

 

Przygotowanie pośladków do lata, tak aby pokazać się na plaży w pełni, musi trwać około dwóch miesięcy lub więcej, w zależności od stopnia zaniedbania. Zatem przygotujmy plan działania, wybierzmy kosmetyki, zorientujmy się w zabiegach i ćwiczmy codziennie, a poza tym, jeśli jest to możliwe korzystajmy dwa razy w tygodniu po godzinie z sali treningowej lub z siłowni. Zapytajmy instruktora o specjalne ćwiczenia modelujące pośladki. Wszystko razem da nam szybkie i rewelacyjne efekty, naprawdę warto! Lato tuż, tuż...

 

Red. Port.

Oceń ten artykuł
(11 głosów)