wtorek, 25 stycznia 2022
Miło Cię widzieć!

drbetaaroma

 

 

Do grupy olejków eterycznych zwalczających typowe jesienno-zimowe dolegliwości należy olejek anyżowy. W leczeniu grypy i przeziębienia olejek anyżowy używany jest między innymi przy kaszlu i katarze, chorobach gardła i jamy ustnej. Ma działanie antyseptyczne, wykrztuśne i przeciwbólowe. Jest składnikiem ziołowych leków wykrztuśnych, tabletek na ból gardła i syropów przeciwkaszlowych. Olejek ten może być stosowany wspólnie z olejkiem drzewa herbacianego i cytrynowym do inhalacji lub z olejkami: sosnowym, lawendowym i rumianku rzymskiego do płukania gardła.

 

Płukanka:

 

po jednej kropli każdego z wymienionych olejków rozpuść w pół szklanki ciepłej wody. Tak przygotowaną mieszanką płucz gardło trzy do czterech razy dziennie.

 

Dezynfekcja pomieszczenia:

 

do miseczki kominka aromaterapeutycznego wypełnionej wodą wlej dwie krople olejku anyżowego dwie krople olejku drzewa herbacianego i jedną kropli olejku cytrynowego, zapal świeczkę. W ten sposób dezynfekuj pomieszczenie raz dziennie.

 

Olejek sosnowy o leśnym, świeżym zapachu doskonale udrażnia drogi oddechowe, ma właściwości antyseptyczne i łagodnie pobudzające. Stosowany jest przy kaszlu i zapaleniu zatok. Wraz z olejkiem manuka używany bywa do inhalacji, a z olejkiem tymiankowym tworzy doskonałą kompozycję do masażu i kąpieli.

 

Masaż:

 

3 krople olejku sosnowego i 2 krople olejku tymiankowego zmieszaj z łyżką stołową oleju roślinnego. Tak przygotowaną mieszankę wmasuj w klatkę piersiową przed snem.

 

Kąpiel:

 

3 krople olejku sosnowego i 2 krople olejku tymiankowego dodaj do wypełnionej ciepłą wodą wanny. Zanurz się w pachnącej kąpieli na 15 minut wdychając zapachy olejków.

 

DR BETA

 

UWAGA: nigdy nie stosować na skórę olejków eterycznych nierozcieńczonych olejami roślinnymi lub wodą!

 

Kupujmy tylko olejki eteryczne wysokiej jakości.  Olejki eteryczne sygnowane znakiem Dr Beta® pozbawione dodatków syntetycznych i rozpuszczalników rekomendowane są przez Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne.

 

www.drbeta.pl

 

Więcej na temat olejków, ich zastosowania i właściwości znajdziecie Państwo w:

Iwona Konopacka-Brud, Władysław St. Brud, Aromaterapia dla każdego, Białystok 2007

Władysław St. Brud, Iwona Konopacka, Pachnąca apteka. Tajemnice aromaterapii, Łódź 2008

Iwona Konopacka-Brud, Władysław St. Brud, Aromaterapia w gabinecie kosmetycznym i ośrodku odnowy biologicznej Welles i Spa, Warszawa 2010


AFIR biuro PR firmy Dr Beta

Oceń ten artykuł
(11 głosów)