wtorek, 07 grudnia 2021
Miło Cię widzieć!

Czym jest kombajn kosmetyczny?

Kombajn kosmetyczny to wielofunkcyjne urządzenie, które pozwala wykonywać nawet kilkanaście zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Z powodzeniem może on zastąpić kilka, pojedynczych urządzeń, które zajmują sporo miejsca, a służą do wykonania tylko jednego rodzaju zabiegu.

kombajn kosmetycznyKombajny kosmetyczne doskonale sprawdzają się przede wszystkim w salonach urody, które świadczą usługi z zakresu szeroko pojętej kosmetyki oraz medycyny estetycznej. Wyposażone powinny być w nie również salony SPA. Kombajny kosmetyczne pozwalają zaoszczędzić mnóstwo cennego miejsca, dlatego też sprawdzają się nawet w niewielkich salonach urody.

Jaki kombajn kosmetyczny wybrać?

Na rynku dostępne są kombajny kosmetyczne, które łączą w sobie od kilku do nawet kilkunastu funkcji. Za ich pomocą można wykonywać 2 lub nawet 18 zabiegów. Jak wybrać odpowiedni kombajn do swojego salonu?

Wszystko zależy tak naprawdę od potrzeb właściciela i jego możliwości. W praktyce najlepiej skupić się na swoich umiejętnościach, a więc korzystać z urządzenia, które pozwoli wykonywać oferowane już w salonie zabiegi. Z drugiej jednak zakup wielofunkcyjnego kombajnu kosmetycznego może być doskonałą okazją do tego, aby zwiększyć swoje kompetencje i nauczyć się wykonywać kolejne zabiegi.

Warto przy tym pamiętać, że im więcej zabiegów ma w swojej ofercie salon kosmetyczny, tym większa jego szansa na pozyskanie i zatrzymanie przy sobie klientów. Ci bowiem lubią mieć dostęp do wielu, różnych usług w jednym miejscu, a także pracować z osobami, które znają ich potrzeby czy też wiedzą, jakie zabiegi będą dla nich najlepsze.

Wybór kombajnu uzależniony jest również od tego, jakimi środkami finansowymi dysponuje właściciel salonu. Im więcej funkcji ma dane urządzenie, tym więcej będzie kosztować. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że zakup kombajnu to jednorazowy wydatek, dlatego też warto w niego zainwestować nieco więcej.

Zalety pracy z kombajnem kosmetycznym

Za pomocą kombajnu można wykonać wiele zabiegów, w tym na przykład mikrodermabrazję diamentową, mezoterapię bezigłową, liposukcję dźwiękową bądź peeling kawitacyjny. Dzięki temu w salonie, zamiast kilku pojedynczych urządzeń, może stanąć jedno, które łączy w sobie wiele funkcji.

Pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca, które można zagospodarować w zupełnie inny sposób. Dodatkowo znacznie poprawia komfort pracy specjalistów, bowiem pozwala wyznaczyć jeden pokój, w którym przeprowadzane będą zabiegi, bez ciągłego przenoszenia sprzętów.

Dodatkowo wielofunkcyjne urządzenie pozwoli być bardziej konkurencyjnym na rynku, co jest niezmiernie istotne, aby pozyskać klienta. Niestety, konkurencja jest obecnie bardzo duża, dlatego należy postawić na najwyższej jakości sprzęt, aby móc wyróżnić się wśród innych salonów kosmetycznych.

Jak obsługiwać kombajn kosmetyczny?

kombajn kosmetycznyObsługa urządzenia, jakim jest kombajn kosmetyczny, nie powinna przysparzać zbyt wielu trudności. Jest to nowoczesne, intuicyjnie działające urządzenie, z obsługą którego poradzi sobie każdy kosmetolog.

Niemniej jednak bardzo istotne jest szkolenie wstępne, które pozwoli nie tylko szczegółowo omówić funkcje urządzenia, ale również przybliży zasady jego obsługi. Tego rodzaju szkolenie powinien organizować producent, bowiem to właśnie on najlepiej wie, jak działają wypuszczone przez niego na rynek produkty.

Przy zakupie kombajnu w sklepie Medika Poland, właściciele salonów kosmetycznych otrzymują w cenie szkolenie z zakresu obsługi urządzenia, a także kontakt do szkoleniowca, w razie gdyby podczas pracy pojawiły się jakieś dodatkowe pytania czy wątpliwości.

Po więcej zapraszamy na stronę producenta kombajnów kosmetycznych: https://medikapoland.pl

Oceń ten artykuł
(3 głosów)