wtorek, 25 stycznia 2022
Miło Cię widzieć!

Niebieskie światło dla zdrowia i urody

Niebieskie światło dla zdrowia i urody

Blue Wonder

 

Technologia niebieskiego światła oferuje nowe możliwości i nową jakość w dziedzinie naświetlania. I to naświetlania szczególnego rodzaju! Niebieska barwa otacza nas na każdym kroku; to kolor nieba i wody, będący jednocześnie symbolem harmonii, zaufania, sympatii i zadowolenia.

 

 

W ostatnim czasie belgijscy, szwajcarscy i brytyjscy naukowcy zbadali wpływ światła i jego kolorowych wariacji na przetwarzanie emocji przez mózg. Wyniki badań wskazują, że barwy światła wpływają na sposób, w jaki mózg przetwarza bodźce emocjonalne – informuje University of Liege.

 

Podczas eksperymentu z udziałem 17 ochotników okazało się, że znacznie silniej reagują oni na emocje zawarte w głosie innych ludzi przy niebieskim świetle niż przy zielonym. Zespół belgijskich naukowców pod kierunkiem Gillesa Vandewalle’a z Uniwersytetu w Liège ustalił, że niebieskie światło poprawia także koncentrację i przeciwdziała zmęczeniu. 17 ochotników wysłuchało nagrań z rozmowami innych osób, musieli się oni przy tym skoncentrować na treści wypowiedzi. Połowa rozmów miała intonację neutralną, a druga połowa wyrażała złość. Kiedy ochotnicy słuchali nagrań, co 40 sekund zapalano na przemian światło niebieskie lub zielone, a co jakiś czas naukowcy wyłączali światło całkowicie. Ponadto cały czas rejestrowali aktywność mózgu uczestników. Po przeprowadzeniu analizy wyników badania okazało się, że przy niebieskim świetle mózg jest wyraźnie bardziej aktywny niż przy świetle zielonym – szczególnie płat skroniowy i hipokamp.

 

Pierwszy w wymienionych obszarów jest wyspecjalizowany w przetwarzaniu mowy, drugi jest częścią układu limbicznego, odpowiedzialnego za powstawanie i przetwarzanie uczuć. Gdy zapalano niebieskie światło, nasilała się współpraca między obszarem mózgu odpowiedzialnym za rozpoznawanie głosów oraz należącymi do układu limbicznego ciałem migdałowatym i podwzgórzem (kierującym reakcjami wegetatywnymi organizmu). Zdaniem naukowców z Liège, niebieskie światło wpływa bezpośrednio na przetwarzanie uczuć w mózgu i przygotowuje go w ten sposób na odpowiednią reakcję, jednak efekt ten nie wywołuje długotrwałej zmiany nastroju, takiej jaką można zaobserwować podczas terapii światłem. Chodzi raczej o jeden z czynników, który sprawia, że terapia światłem staje się skuteczna. Prawdopodobnie odpowiada za to odkryty kilka lat temu drugi system spostrzegania, który bazuje na komórkach zmysłowych (receptorowych) znajdujących się w tylnej części siatkówki – pobudzanych zwłaszcza przez światło niebieskie.

 

Lampy Blue Wonder...

Zanurz się w nowym świetle...

 

Nowa technologia niebieskiego światła, na której zbudowany jest koncept lamp Blue Wonder, daje nam niezwykle wiele zalet, płynących z ich stosowania, co więcej, potwierdzonych naukowymi badaniami!

 

Działanie niebieskiego światła o długości fali od 400 do 490 nm na skórę daje wyjątkowe efekty. Ta niezwykle pozytywna energia znalazła zastosowanie przy leczeniu chorób dermatologicznych, takich jak trądzik i atopowe zapalenie skóry. Działanie antybakteryjne niebieskiego światła natomiast leczy i regeneruje skórę. Niebieskie światło działa pobudzająco, a co za tym idzie, zapobiega powstawaniu nastrojów depresyjnych.

 

Niebieskie światło Blue Wonder – pozytywna energia dla dobrego samopoczucia i witalności!

 

Blue Wonder UV-limit

Niebieska energia światła z promieniami UV. Zawartość niebieskiego światła porównywalna z promieniowaniem słonecznym. Bardzo dobre bezpośrednie pigmentowanie i opalenizna poprzez wysokie wartości UVA. Wzmocniona produkcja witaminy D3.

 

Blue Wonder zapewnia pozytywne aspekty działania promieniowania UV, równocześnie odpowiadając za maksymalnie bezpieczne opalanie. Blue Wonder to najlepsze na rynku rozwiązanie zapewniające optymalne tworzenie witaminy D.

 

Technologia niebieskiego światła, wykorzystująca wszystkie pozytywne aspekty promieniowania słonecznego, dostępna tylko i wyłącznie w Blue Wonder! Oto na naszych oczach tworzy się historia, nowe podejście w dziedzinie oferty salonów solaryjnych! Blue Wonder to coś znacznie więcej niż dotychczasowa lampa solaryjna!

 

Blue Wonder – to niebieska droga do sukcesu każdego salonu solaryjnego!

 

 

Źródło:

http://solarium.net.pl/

"SOLARIUM & Fitness" nr 3/2011, str. 20-21

Oceń ten artykuł
(9 głosów)