wtorek, 25 stycznia 2022
Miło Cię widzieć!

PORÓWNANIE FREZAREK: N-CURE I PODIAVAC PDV 30 NIEMIECKIE MARKI NSKWT

Wybór frezarek na rynku jest ogromny. Różnią się jakością wykonania, wyglądem, ceną i parametrami technicznymi. W dobie coraz bardziej wymagających i świadomych klientów warto postawić na wysoką jakość, którą szczyci się niemiecka firma NSKWT. Oferuje ona frezarki wykonane z charakterystyczną dla Niemców precyzją i dokładnością. Są to urządzenia, które znacznie ułatwiają pracę przy zabiegach manicure i pedicure. Mocne, ergonomiczne rączki z zamontowanym wewnątrz mikrosilnikiem sprawiają, że praca staje się wygodna i przyjemna.

 

 

Aby ułatwić podjęcie tak ważnej i dość trudnej decyzji jaką jest zakup odpowiedniej frezarki przedstawiamy Państwu dwa urządzenia cieszące się niezwykle dużym zainteresowaniem wśród podologów i manicurzystek: profesjonalne frezarki N-Cure i Podiavac.

 

Frezarka_N-Cure.jpgN-CURE

 

Frezarka N-Cure jest małym, zgrabnym i bardzo lekkim urządzeniem. Świetnie nadaje się do gabinetów manicure, podologicznych, kosmetycznych a także dzięki swojej wadze dla kosmetyczek mobilnych. Jest to w pełni profesjonalna i niezwykle prosta w obsłudze frezarka. Posiada regulację obrotów i zmianę kierunku obrotów prawo/lewo. N-cure charakteryzuje się bardzo niskim poziomem wibracji co czyni tą frezarkę urządzeniem niezwykle precyzyjnym. Bardzo prosty sposób mocowania frezów dzięki uchwytowi „twist” gwarantuje pewność, szybkiego i poprawnego  montażu frezu co gwarantuje  bezpieczeństwo pracy. Urządzenie wyposażone jest w mikrosilniki japońskiej produkcji z elementami stosowanymi w urządzeniach dentystycznych, co sprawia, że każda z nich jest przetestowana i dzięki temu jest niezawodna oraz bezpieczna, co jest bardzo ważne przy wykonywaniu zabiegów z użyciem szybko rotujących narzędzi. Dodatkowym atutem frezarki N-Cure jest możliwość podłączenia specjalnej końcówki Omnicut niezastąpionej przy zabiegach pedicure. Jest to głowica posiadająca dwa szybko wirujące ostrza, które w dokładny i szybki sposób usuwają twardy i zrogowaciały naskórek na stopach. Omnicut działa na zasadzie popularnej Omegi jednakże w tym przypadku ostrza napędzane są silniczkiem elektrycznym. Usunięcie twardego naskórka następuje w sposób błyskawiczny i nie wymaga od operatora używania siły. Frezarka N-Cure jest przeznaczona dla profesjonalistów. Pracuje bardzo cicho co znacznie podnosi komfort przy wykonywaniu zabiegów manicure i pedicure.

 

Parametry techniczne:

 

 • Prędkość: od 3.000 do 20.000 obrotów na minutę
 • Waga rączki: 170 g
 • Wymiary rączki: 135x23mm
 • Waga urządzenia: 1,4 kg
 • Wymiary: 110x180x75mm

 

Frezarka_Podiavac_PDV30.jpgPODIAVAC PDV 30

 

Podiavac to najbardziej profesjonalne i precyzyjne urządzenie na rynku do wykonywania zabiegów pedicure i manicure. Podobnie jak N-Cure sprawdzi się w gabinetach manicurzystek, pomologów i gabinetach kosmetycznych. Podobnie do swojej poprzedniczki posiada japońskiej produkcji końcówki robocze, i charakteryzuje się niskim poziomem wibracji. Posiada także regulację obrotów prawo/lewo oraz możliwość zaprogramowania wybranych. Podiavac to frezarka nieco większa niż przedstawiona wcześniej N-Cure, ale różni się nie tylko wyglądem. Zastosowano w niej elektromagnetyczne samozaciskowe uchwyty do mocowania frezów dzięki czemu wymiana ich trwa tylko 1s. Ponadto Podiavac jest bardzo łatwy w obsłudze, posiada elektroniczne sterowanie oraz cyfrowy wyświetlacz. Jedną z największych zalet tej frezarki jest to, że posiada ona pochłaniacz pyłu (z wymiennymi woreczkami) oraz regulację siły ssania. Zastosowane rozwiązania są wysoce wydajne co w znacznym stopniu ogranicza poziom zapylania pomieszczenia, a osoby będące przy zabiegu nie są narażone na wdychanie opiłków. Cały mechanizm przypomina odkurzacz: pył zbiera się w specjalnym woreczku umieszczonym w obudowie frezarki. O zapełnieniu  i konieczności wymiany worka informuje nas kontrolka na wyświetlaczu. Atutem urządzenia jest niski poziom hałasu pracy (między 35db a 59dB) co czyni je najciszej pracującym tego typu urządzeniem na rynku. Podiavac dzięki bardzo wysokiej jakości oraz doskonałym parametrom technicznym zapewnia długotrwałą, bezpieczną i wygodną pracę. Zastosowane rozwiązania , intuicyjna obsługa, samozaciskowe uchwyty do frezów oraz wysoce wydajny pochłaniacz czynią pracę łatwą i przyjemną. Polecana przede wszystkim osobom wykonującym bardzo dużą ilość zabiegów pedicure.

 

Parametry techniczne:

 

 • Prędkość: od 6000 do 30.000 obrotów na minutę
 • Poziom hałasu: 35-59dB
 • Wymiary: 11,5 x 28,5 x 24cm
 • Waga urządzenia: 3,4kg
 • Waga rączki: 150g
 • Pobór mocy: 350W
 • Moc jednostki roboczej (końcówka): 50W

 

Przedstawione frezarki charakteryzują się niezwykle wysoką jakością, obniżonym poziomem hałasu, precyzją i komfortem pracy. Mimo wielu wspólnych cech znacznie się od siebie różnią. Obie sprawdzą się w zabiegach manicure i pedicure, ale nieco inaczej. Wybór zależy od techniki i ilości wykonywania poszczególnych zbiegów. Jedno jest pewne chcąc prowadzić salon na wysokim poziomie warto skłonić się ku firmie NSKWT i wybrać frezarkę gwarantującą satysfakcję z pracy i zadowolenie klienta z wykonanego zabiegu.

stopkacosnet.jpg

Oceń ten artykuł
(7 głosów)