wtorek, 25 stycznia 2022
Miło Cię widzieć!

PRO-MEDIS - Laser medyczny Q-switch Nd:Yag do usuwania tatuaży

qswitchNajmocniejszy na rynku- najwyższa moc i wydajnoœć lamp do 1 000 000 strzałów! Hit wœród laserów typu Q-Switch Nd-Yag!!.
Q switch Nd:Yag

 

Mamy do zaoferowania Państwu PRO-MEDIS - najnowszej generacji LASER Q-SWITCH Nd-Yag do usuwania tatuaży posiadający UNIJNY CERTYFIKAT URZĄDZENIA MEDYCZNEGO zgodnie z Dyrektywą 93/42/EEC dla urządzeń medycznych klasy IIb. Urządzenie posiada też medyczny certyfikat CE zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.

 

 

Laser Q-switch PRO-MEDIS kumuluje energię w ultrakrótkim impulsie w efekcie czego cząsteczki barwnika ulegają rozbiciu bez nadmiernego przegrzania tkanek. Dzięki zastosowaniu unikalnych parametrów zabiegi są bardzo skuteczne i charakteryzują się niewielkimi efektami ubocznymi, jedynym przejściowym efektem pozabiegowym są przebarwienia, które najczęściej ustępują samoistnie.

 

Najszersze, najskuteczniejsze spektrum zastosowania:

 • Usuwanie tatuaży, w tym ciemnych oraz kolorowych
 • Makijaż permanentny
 • Usuwanie piegów i przebarwień
 • Usuwanie plam starczych

 

Największe zalety:

 • Gwarancja bardzo precyzyjnego, bezbolesnego zabiegu
 • Urządzenie jest mobilne, co ułatwia pracę
 • Minimalny czas trwania impulsu
 • Wbudowane ustawienia fabryczne oraz ekran instruujący użytkownika
 • Najwyższa moc i wydajność lamp

 

Jako urządzenie medyczne stawka VAT tylko 8 %.

 

Parametry techniczne

 • Długość fali: 532nm-1064nm
 • Średnica plamki: 1-7mm
 • Szerokość pulsu: <10ns
 • Energia pulsu: 532/1064 (0-500mJ 0-800mJ)
 • Moc lasera: 700 W !!!
 • Żywotność lampy przy najwyższym zużyciu energii: 600.000-1.000.000 strzałów!
 • Ciągłość praca lasera przy najwyższej wydajności: 8 h i więcej !!!
 • Częstotliwość powtórzenia: 1-6 Hz regulowane (0,5-3 Hz)
 • Kolorowy ekran dotykowy LCD 8.4 cal
 • Polskie menu
 • Chłodzenie powietrzem i zamkniętym system wody
 • Chłodzenie: -4°C- +0°C
 • Zasilanie: 220Vą10%,50/60ą1HZ 6A
 • Waga netto: 28 kg
 • Rozmiary: 45cm x 43cm x 112cm

 

Laser PRO-MEDIS - cena promocyjna: 27 000 zł brutto
Promocja ważna do: 30.06.2013

 

Cena zawiera:

- 2 lata gwarancji oraz serwis pogwarancyjny

- urządzenie zastępcze - w przypadku usterki gabinet nie zostanie bez urządzenia
- możliwy transport urządzenia do Państwa gabinetu
- profesjonalne 4,5 godz., szczegółowe szkolenie prowadzone przez wyspecjalizowany personel medyczny – lekarza dermatologa z wieloletnią praktyką na codzień pracującego z laserami
- stałe bezpłatne konsultacje kosmetologiczno-lekarskie dot. obsługi urządzenia i sposobu wykonywania zabiegów (Ponieważ żadne szkolenie nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania zw. z obsługą urządzenia i np. przeciwwskazaniami do zabiegu uruchomiliśmy specjalny numer telefonu oraz adres mailowy tylko i wyłącznie dla naszych klientów. Żeby nie wyrządzić krzywdy klientowi i w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości po zakupie prosimy klientów o kontakt z nami).
- certyfikat ukończenia szkolenia
- pisemny program szkoleniowy
- szczegółową kartę konsultacyjną i oświadczenie dla klienta gabinetu
- instrukcję w j. polskim
- okulary dla przeprowadzającego zabieg oraz dla klienta
- opakowanie: aluminiowy kufer do transportu (przenośny)
- fakturę VAT

 

Radzimy nie podejmować decyzji o zakupie urządzenia zbyt pochopnie, bo na rynku są różne urządzenia- niektóre awaryjne. Przed podjęciem decyzji zawsze trzeba się zgłosić do sprzedawcy - przyjechać, zapoznać się z urządzeniem, a przede wszystkim poddać się próbnemu zabiegowi i samemu sprawdzić skuteczność (zapewniamy, że w przypadku naszych urządzeń IPL i IPL+RF skuteczność np. przy usuwaniu owłosienia jest mierzalna). Co do awaryjności i jakości współpracy to warto pytań innych klientów danej firmy – lista naszych klientów znajduje się w zakładce: Nasi Klienci. W razie zainteresowania urządzeniem zapraszamy na szczegółową, bezpłatną prezentację połączoną z próbnym zabiegiem. Prosimy o umawianie się z ok. tygodniowym wyprzedzeniem - kontakt do współwłaściciela: tel. 605 151 341

 

Działanie lasera w usuwaniu tatuaży

 

Światło i długość fali

 

Aby zrozumieć teorie, która wyjaśnia usunięcie tatuaży przy użycia laserów należy w pierwszej kolejności zrozumieć dlaczego kolor jest kolorem. Widzimy kolory ale rzadko kiedy zastanawiamy się dlaczego je widzimy. Kluczowym pojęciem w tej teorii jest światło, a kluczową właściwością tego światła jest długość fali. Długość fali (Lambda) z definicji jest odległością między dwoma najbliższymi maksimami/minimami fali.  Światło naturalne nie jest monochromatyczne, to znaczy nie jest wiązką o jednej długości fali. To co wyrzuca słońce i co po 8 minutach dociera do naszych oczu po przefiltrowaniu przez atmosferę, w zdecydowanej większości składa się z fal w zakresie 400-800nm. Oczywiście są fale krótsze i są fale dłuższe ale ich nasze oczy nie widzą.

 

Podsumowując więc światło składa się z wielu kolorów, które w połączeniu dają wiązkę bezbarwną!

 

Absorpcja światła i kolory

 

Teraz spróbuję wyjaśnić, dlaczego otaczające nas przedmioty widzimy w różnych barwach. Cała otaczająca nas materia zbudowana jest z pierwiastków, cegiełek które tworzą wszystko co widzimy i czego nie widzimy. Cegiełki mogą łączyć się w nieograniczoną liczę kombinacji, każda z nich posiadająca określone właściwości fizyczne. Oczywiście, właściwości takich jest wiele jak smak, zapach, stan skupienia itd. itp., ale na tym etapie najbardziej interesującą dla nas w świetle opisywanego zagadnienia właściwością jest absorbancja. Nie angażując się w ścisłą definicję absorbancji, w uproszczeniu jest to taka właściwość fizyczna, która mówi jakie światło jest przez daną substancję pochłaniane (jaka długość fali) oraz w jakiej ilości. Niektóre substancje z uwagi na obecność w ich cząsteczkach tak zwanych chromoforów (grup silnie absorbujących światło o określonej długości fali) wykazują właśnie intensywne zabarwienie. Dlaczego Bo jeśli bezbarwna wiązka światła widzialnego pada na taką substancję, część tej wiązki zostanie odfiltrowana i pochłonięta przez chromofory. A jak wcześniej wspomniałem tylko światło z całego zakresu, tj circa 400-800nm ma tą właściwość, że jest bezbarwne. Wiązka taka zostaje następnie odbita od przedmiotu, ale jest ona pozbawiona części zaabsorbowanej i trafia do naszych oczu czego skutkiem jest właśnie widzenie barwy.
kolor długość fali (nm)
czerwony ~ 635-770
pomarańczowy ~ 590-635
żółty ~ 565-590
zielony ~ 520-565
cyjan ~ 500-520
niebieski ~ 450-500
indygo ~ 430-450
fioletowy ~ 380-430

 

Barwniki i działanie lasera

 

Barwniki stosowane podczas robienia tatuaży silnie absorbują promieniowanie, stąd widoczny efekt koloru. Za absorpcję promieniowania odpowiedzialne są pewne połączenia między atomami, dlatego niszcząc te połączenia barwnik traci zdolność absorpcji czego widzialnym skutkiem jest zanik barwy. Światło jest falą elektromagnetyczną i jak każda fala ma swoją energię. Jeśli cząsteczka selektywnie absorbuje daną długość fali oznacza, że absorbuje energię. Jeśli energia ta jest niewielka, wówczas po wyłączeniu ekspozycji stan energetyczny elektronów wraca do pierwotnego poziomu. Dlatego barwa przedmiotu generalnie nie zmienia się w warunkach nazwijmy to normalnych. Co jednak jeśli przedmiot wystawimy na ekspozycję w warunkach bardziej ekstremalnych? Dla przykładu intensywność kolorów plakatu naświetlanego lampą UV zmniejsza się, ponieważ zmniejsza się liczba chromoforów na skutek fotodegradacji (dlatego plakaty pokryte są warstwą filmu absorbującego promieniowanie UV). Ta sama zasada wykorzystywana jest podczas fotodegradacji przy użyciu lasera z tą różnicą, że energie są znacznie większe a czas ekspozycji znacznie krótszy. Lasery używane w usuwaniu tatuaży emitują krótkie impulsy światła (rzędu kilku nanosekund, jedna nsec to 1/1 000 000 000 część sekundy) o określonej długości fali. Tak krótki impuls o dużej energii działa destruktywnie na barwnik, który traci chromofory, jednocześnie nie uszkadzając samej tkanki, która nie wykazuje wysokiej absorbancji przy określonej długości fali.

 

Zalety laserowego usuwania tatuaży

 

Używany przez nas laser Nd:YAG Q-switch jest systemem odpowiadającym najnowszym standartom i zmniejsza ryzyko powstania blizn czy powikłań do minimum. Zabieg jest mało bolesny (wykonanie tatuażu jest bardziej bolesne) i znieczulenie miejscowe nie jest konieczne.

 

Możliwe skutki uboczne

 

Strzały lasera powodują delikatne powierzchowne uszkodzenia naskórka, które szybko się goją. Po kilku dniach drobne strupki odpadają odkrywając zaczerwieniony naskórek, który należy chronić przed słońcem (w razie konieczności kremem z wysokim faktorem). Istnieje bardzo niewielkie ryzyko powstania blizn z wyjątkiem przedwczesnego zrywania strupków i ewentualnej infekcji (rzadko). Prawie po każdym zabiegu usunięcia tatuażu występują czasowo przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w teksturze skóry w miejscu zabiegu. W większości przypadków zanikają one w czasie 1-3 lat po zabiegu. W rzadkich przypadkach dochodzi do trwałych zmian, które jednak zazwyczaj są delikatne, ledwo widoczne i tym samym przez pacjentów akceptowane.
Kiedy zabieg nie jest możliwy

 

Rzadko niektóre pigmenty reagują na światło lasera zmianą koloru, lub powodują reakcje alergiczne. Te niekorzystne efekt są zazwyczaj wykluczane w próbie laserowej. Również osoby o bardzo ciemnym kolorze skóry oraz murzyni stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Przy Tatuażach o bardzo dużej powierzchni, np. całe plecy nie zaleca się usunięcia tatuażu.

 

Przebieg zabiegu

 

Zabieg poprzedzany jest konsultacją z próbą laserową kwalifikującą do zabiegu. Usuwanie tatuaży w jednym zabiegu jest przeważnie niemożliwe. Liczba koniecznych zabiegów zależy od koloru lub ilości występujących kolorów, wielkości, gęstości "upakowania" barwnika jego głębokości oraz indywidualnej reakcji na laser. Tatuaże amatorskie wymagają do całkowitego względnie 90%-owego usunięcia 3-6 zabiegów. Profesjonalne tatuaże, które zazwyczaj cechuje duża gęstość i silne pigmenty wymagają min 6 zabiegów. Pomiędzy zabiegami powinna być min. 4 tygodniowa przerwa, podczas której rozbite drobinki barwnika są wchłaniane przez organizm, co uwidacznia się stopniowym rozjaśnianiem tatuażu. Zabieg trwa w zależności od rozmiaru od 5-60 minut. Po zabiegu tworzy się delikatny strupek, który w celu uniknięcia infekcji należy smarować maścią dezynfekująca i w żadnym przypadku nie należy próbować go zrywać (grozi to powstaniem blizny). Po odpadnięciu strupka ukażą się części blednącego stopniowo tatuażu. Miejsce zabiegu będzie zaczerwienione.

 

Koszty

 

Koszt pojedyńczego zabiegu ustalany jest indywidualnie podczas konsultacji i zależy przede wszystkim od wielkości tatuażu.  Dla przykładu orientacyjny koszt jednego zabiegu dla tatuażu wielkości 5x5 cm wyniesie ok 250 zł a wielkości 10x10 cm 500 zł. Dla tatuaży większych koszt będzie odpowiednio większy.  Z powodu niemożliwej do przewidzenia ilości koniecznych zabiegów, całkowitego koszu usunięcia tatuażu nigdy nie można przewidzieć dokładnie.

 

Więcej na http://www.profi-med.eu/qswitch.php

Oceń ten artykuł
(4 głosów)