wtorek, 25 stycznia 2022
Miło Cię widzieć!

Depilacja woskiem to najpopularniejszy obecnie w gabinetach kosmetycznych zabieg usuwania zbędnego owłosienia. Metoda ta jest szybka, skuteczna, pozostawia skórę gładką przez kilka tygodni dając uczucie komfortu i świeżości.

 


 

Woski do depilacji dzieli się na trzy podstawowe rodzaje:

  • wosk płynny w puszce
  • wosk  twardy
  • wosk w rolce

 

Rodzaj wosku, który wybierzemy zależy od miejsca wykonania zabiegu, techniki przeprowadzania zabiegu oraz rodzaju skóry i włosów na których ma być wykonany zabieg.

wosk_miodowy.jpg

wosk_azulenowy.jpg

 

Wybierając wosk do depilacji pamiętajmy o tym, aby był on wysokiej klasy i jakości. Takie właśnie woski oferuje włoska firma Xanitalia. Marka ta jest znana i bardzo ceniona na rynku przez kosmetyczki. Woski te są naturalne, szybko się rozgrzewają i dokładnie przylegają do skóry pokrywając wszystkie włosy przez co są wysoce skuteczne, a za razem delikatne. Xanitalia oferuje szeroką gamę wosków do depilacji jednak najchętniej wybieranymi woskami są woski miodowe stosowane do każdego rodzaju skóry i azulenowe proponowane do skór wrażliwych i delikatnych. Są to woski pszczele posiadające właściwości przeciwzapalne i zmiękczające oraz dodatkowo w przypadku wosku azulenowego właściwości łagodzące. Woski marki Xanitalia doskonale rozprowadzają się na skórze i są niezwykle wydajne. Jeden wosk w rolce o pojemności 100ml wystarcza na depilację całego ciała.

 

W zależności od rodzaju wykorzystywanego wosku zabiegi wyglądają następująco: w przypadku wosku w rolkach na przygotowaną powierzchnię ciała, odtłuszczoną i pokrytą talkiem rozgrzaną rolkę z woskiem przesuwamy po skórze zgodnie ze wzrostem włosów. Następnie nakładamy i dociskamy pasek fizelinowy i zrywamy pod włos. Wosk płynny zaś po rozgrzaniu nakładamy drewnianą szpatułą na przygotowaną skórę i postępujemy analogicznie jak przy wosku w rolce. Wosk twardy zaś nie wymaga stosowania pasków fizelinowych. Po rozgrzaniu nakładamy go szpatułą i czekamy aż zastygnie. Po tym czasie energicznym ruchem zrywamy wosk w kierunku pod włos. Po zabiegu bez względu na to jaki wosk został użyty resztki usuwamy olejkiem i nakładamy balsam po depilacji. Każdy rodzaj wosku należy rozgrzewać w odpowiednich dla niego podgrzewaczach. Świetnie sprawdzą się tu podgrzewacze Xanitalia Elegance do wosku płynnego czy też podgrzewacze Executive w różnych kombinacjach: pojedyncze, podwójne i potrójne do rolek oraz wielofunkcyjne do każdego rodzaju wosku.

 

Wybór  rodzaj wosku do zabiegów depilacji należy oprzeć zarówno o bezpieczeństwo i komfort klientki, ale także o wygodę i sprawność osoby wykonującej taki zabieg. Do depilacji większych powierzchni ciała idealnie sprawdzi się wosk z szeroką rolką. Do mniejszych powierzchni i miejsc trudniej dostępnych świetnie nada się wosk płynny, twardy i woski z rolką wąską. Włoskie woski Xanitalia to świetna wydajność i bezpieczeństwo dla skóry. Zawarte w nich woski pszczele i żywica znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia podrażnień i reakcji alergicznych. Pamiętajmy, aby przed przystąpieniem do wykonania zabiegu wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Depilacja z marką Xanitalia to komfort pracy i zadowolenie klienta.

 

stopkacosnet.jpg

Oceń ten artykuł
(6 głosów)