piątek, 21 stycznia 2022
Miło Cię widzieć!

Zmysłowe zapachy na Walentynki

drbetawal


Zmysłowe zapachy na WalentynkiŚwięto zakochanych przypadające 14 lutego zwane Walentynkami od swego patrona św. Walentego obchodzone jest w Europie Zachodniej i Południowej już od średniowiecza. Niektórzy uważają, że nawiązuje ono do starorzymskiego święta zwanego Luperkalia, poświęconego faunowi Luperkusowi – pasterskiemu bogu plemion italskich, który chronił przed wilkami. Świętowano na Palatynie, gdzie zgodnie z legendą założyciele Rzymu Romulus i Remus byli karmieni przez wilczycę.  Czczono wówczas Junonę rzymską boginię kobiet i małżeństwa oraz boga przyrody Pana.

Św. Walenty natomiast żył w III wieku w Cesarstwie Rzymskim, był lekarzem i duchownym. Kiedy panujący wówczas cesarz zabronił młodym mężczyznom wchodzić w związki małżeńskie, uważając, że dzięki temu będą oni lepszymi legionistami Walenty złamał zakaz władcy i błogosławił śluby młodych mężczyzn. Za swoje przewinienia został wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce strażnika, która pod wpływem miłości Walentego odzyskała wzrok. Kiedy wiadomość o tym zdarzeniu dotarła do cesarza, wówczas ten kazał zabić patrona Walentynek. Egzekucję wykonano właśnie 14 lutego¹.

W Polsce Walentynki przyjęły się na dobre w latach 90. Dziś przypominają nam o nich media, supermarkety oraz rozmaite publiczne imprezy.

 

W ten dzień zwolennicy Walentynek obdarowują się nawzajem serduszkami, kwiatami i drobnymi upominkami. Poszukiwanie pomysłu na najlepszy  podarunek, który ucieszy drogą sercu osobę muszą zacząć się odpowiednio wcześniej. Wszak prezent powinien być wyjątkowy, bo przeznaczony jest dla wyjątkowej osoby.  Dobrze, jeśli będzie nawiązywał do relacji, jaka łączy zakochanych. Podkreślał ją i umacniał. Może zatem warto by nasz miłosny podarunek przyjemnie oddziaływał na zmysły i na długo pozostawiał na ciele ukochanej czy ukochanego niezapomniany zapach?

Istnieją takie rośliny – kwiaty i pewne zioła, które od lat kojarzą się z miłością. Substancje powstałe na ich bazie należą do grona aromatycznych afrodyzjaków.  Jest wśród nich olejek rozmarynowy i ylangowy. Olejek rozmarynowy pochodzący z Hiszpanii to jeden ze składników słynnej średniowiecznej Wody Królowej Węgier. Uważany już w starożytności za afrodyzjak, o działaniu pobudzającym i odmładzającym, używany był do leczenia oziębłości seksualnej. Olejek ylangowy pochodzi z kwiatów zbieranych z drzewa Kananga rosnącego w Indonezji. Posiada wyjątkowo piękny, kwiatowy zapach gotowych perfum. W krajach azjatyckich traktowany jest, jako skuteczny afrodyzjak. Oba olejki znajdziemy w wodzie perfumowanej Laredogra linii Dr Beta®, która może być doskonałym prezentem dla ukochanej kobiety.

Zapachem miłosnym dla naszego mężczyzny będzie woń olejku kardamonowego, który uchodzi w kulturze indyjskiej za główną substancję wchodzącą w skład preparatów miłosnych dla panów. Jego zapach działa pobudzająco i stymulująco, zwiększając pożądanie. Do innych naturalnych substancji – męskich afrodyzjaków należą olejki: sandałowy, imbirowy i cynamonowy. Wszystkie wchodzą w skład wody Cardamon linii Dr Beta®.

Pięknym, aromatycznym podarunkiem, którego zapach chyba każdemu kojarzy się z miłością jest olejek różany o kwiatowym, szlachetnym i słodkim zapachu. Ukochaną ucieszą z pewnością preparaty powstałe na bazie tego olejku, należące do serii różanej. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługuje Woda Różana o miodowo-malinowej woni, która ożywia, nawilża, wygładza i odpręża skórę, a także Oliwka ß. Jej głównym składnikiem jest olej z nasion winogron z dodatkiem naturalnego, czystego olejku różanego i olejku neroli, które w połączeniu tworzą niepowtarzalną mieszankę młodości.
Innym pomysłem na walentynkowy prezent będzie olejek goździkowy z pąków, który  posiada korzenny „piernikowy" zapach. W krajach arabskich nowożeńcy, przed nocą poślubną, namaszczali swe ciała wonnym goździkiem, który miał ich uwolnić od nieśmiałości i poczucia wstydu.
Wśród preparatów marki Dr Beta®, utworzonych na bazie omawianych olejków, znajdziemy gotowe mieszanki o pobudzających właściwościach. Należy do nich oliwka do masażu ujędrniającego, o wiele mówiącej nazwie TiLove®. Odpręża ciało, odświeża umysł, wzmacnia siły witalne. W jej skład weszły między innymi olejki: kolendrowy i ylangowy oraz olej z nasion winogron, bogaty w fitosterole i witaminy E i F. Oliwka zapewnia przyjemne wrażenia zmysłowe, pozostawiając na skórze egzotyczny, korzenno-kwiatowy zapach.
A może do aromatycznego, miłosnego olejku warto dołączyć specjalny kominek, dzięki któremu ukochana osoba będzie pamiętała o nas przez cały rok? Wystarczy, że wkropi olejki do miseczki z wodą i zapali świeczkę.
Zapachowe prezenty podkreślą niepowtarzalną atmosferę Walentynek. Nawet, jeśli nie należymy do grona zwolenników tego święta pamiętajmy, że na okazanie uczucia bliskiej osobie zawsze jest dobra pora. A jeśli już potrzebujemy owego jednego, szczególnego dnia w roku to zauważmy, iż Słowianie też mają swój Dzień Zakochanych, który przypada na Noc Kupały – Sobótkę obchodzoną w nocy z 21 na 22 czerwca.

 

DR BETA

 

LITERATURA
Aromaterapia – informator Dr Beta®, Warszawa 2010

 

Przypisy:
Por. wikipedia.org

 


AFIR biuro PR firmy Dr Beta

Oceń ten artykuł
(2 głosów)