niedziela, 28 kwietnia 2024
Miło Cię widzieć!

44.Kongres i Targi LNE - technologie w służbie piękna

Od ponad 20 lat LNE organizuje w Krakowie Kongres i Targi, których wiosenna edycja w tym roku odbyła się po raz 44. a miała miejsce 22-23. kwietnia w Expo na ul. Galicyjskiej 9. To wydarzenie, na którym wystawia się kilkaset marek z branży beauty, przyciąga kilka tysięcy odwiedzających. Prócz spotkań networkingowych, nowinek produktowych i premier w strefie targowej, ogromnym zainteresowaniem cieszą się wystąpienia ekspertów prowadzone równolegle na kilku dużych salach wykładowych skoncentrowane tematycznie na pielęgnacji gabinetowej, aparaturze zabiegowej, najnowszym technologiom hi-tech w klinikach urody, procedurach anti-aging, oraz z zakresu węższych specjalizacji: makijażu permanentnego, stylizacji paznokci, rzęs i brwi, trychologii i podologii.

Sprawdzone od lat standardy organizacji Kongresu i Targów LNE, takie jak: elektroniczna rejestracja oraz weryfikacja gości i wystawców, konkursy i ankiety dla uczestników przed i po wydarzeniu, informacje logistyczne, aktualizacje w programie na temat wystąpień prelegentów, wyświetlane na monitorach umieszczonych w strategicznych miejscach w budynku, oraz dostępne w aplikacji i na mediach społecznościowych LNE – zostały wzbogacone o szereg nowych rozwiązań technologicznych.

Po pierwsze dlatego, żeby wydarzenie mogło rozwijać się sukcesywnie w stronę formuły hybrydowej. Po drugie, aby umożliwić uczestnikom i wystawcom skorzystanie z unikalnych walorów Kongresu i Targów LNE – nie tylko na żywo, ale i w opcji online. Jest to możliwe dzięki przygotowaniu „skondensowanej wersji” części merytorycznej w formie wykładów online („Kongres LNE w pigułce”), jak i prezentacji unikalnej eksperckiej wiedzy na platformie wideo LNE – Cossmeo.

DSC 0291Nowa dynamiczna formuła wykładów polega na metamorfozie statycznych warsztatów i pokazów premierowych w stronę aktywnych paneli dyskusyjnych i szkoleń wiodących marek z branży.

Nowe funkcjonalności IT okazały się pomocne także przy organizacji wydarzenia – od etapu rejestracji uczestników i wystawców (odbywa się szybciej, są obarczone mniejszym ryzykiem błędu), poprzez zintegrowanie opcji płatności i dystrybucji faktur, po nowatorskie możliwości komunikacyjne z wystawcami w czasie rzeczywistym, innowacyjne techniki zapisu wydarzenia, aby było ono dostępne w modelu subskrybcyjnym.

Dla organizatorów Kongresu i Targów LNE szczególnie ważna była wygoda korzystania z formularzy rejestracyjnych połączonych z profilowaniem zainteresowań uczestnika i wymagań wystawców. Oczekiwania obu tych grup stale rosną, a chcąc im sprostać, warto poznać i przeanalizować drobiazgowo ich potrzeby i uwagi. 

Po czasie spowodowanego pandemią całkowitego zamrożenia imprez branżowych, widać, że w okresie ożywienia i powrotu do dawnej intensywności, wśród odwiedzających dominuje grupa coraz młodszych, coraz lepiej wykształconych, coraz bardziej głodnych wiedzy specjalistek z branży beauty. Chcą one podążać za trendami w sposób świadomy, wybiórczy, aktywny i zaangażowany. Pragną nie tylko zdobywać wiedzę i poszerzać swoje zawodowe horyzonty, ale także bardzo chętnie się nią dzielą – zarówno podczas spotkań networkingowych w trakcie targów, ale i na swoich profilach społecznościowych.

Program merytoryczny Kongresu i Targów LNE zawsze obfitował z znakomite prelekcje wysokiej klasy ekspertów z branży, prezentujących wiedzę teoretyczną i bardzo praktyczną, w oparciu własne doświadczenia gabinetowe. Większość wykładów przygotowywanych jest specjalnie na to wydarzenie, cechuje je więc unikalność. Prelegenci już na wstępie wystąpienia podkreślają fakt, że to, co zostanie powiedziane na jednej ze scen kongresowych nie było prezentowane w takiej formie nigdzie wcześniej, nawet jeśli to wykładowcy akademiccy czy wybitni szkoleniowcy.

Przygotowywanie treści prelekcji ściśle pod zainteresowania uczestniczek a także zgodnie z oczekiwaniami wystawców to wielkie wyzwanie dla redakcji LNE, który pod kierunkiem redaktor naczelnej magazynu, Agnieszki Keller, w oparciu o kilkunastoletnie doświadczenie zespołu, do ostatniej chwili modyfikuje zawartość prezentacji. Na tym jednak nie koniec. Nawet najbardziej udane wystąpienia, te o najwyższej frekwencji, poddawane są analizie pokongresowej, dzięki możliwości tworzenia innowacyjnych raportów pozyskiwanych i opracowanych na potrzeby własne organizatora.

DSC 0648Współczesne technologie onieśmielają tempem swoich zmian, udoskonaleń, możliwości i zastosowań. Dlatego lepiej „mieć je po swojej stronie”, aby móc korzystać z nich w sposób przemyślany i zasadny. Nie tylko po to, aby było nam wygodniej. Umiejętne posługiwanie się nimi jest także wyrazem szacunku wobec gości i wystawców, którzy wybrali się na Kongres i Targi LNE, poświęcili swój cenny czas i środki, aby uczestniczyć już po raz czterdziesty czwarty w tym wydarzeniu. Bazuje ono na wieloletniej tradycji oraz doświadczeniu, lecz nadzieję pokłada w przyszłości. Na pewno coraz bardziej zaawansowanej technologicznie, zawsze jednak – opartej o relacje między żywymi ludźmi, w prawdziwym świecie, na bazie rzetelnej wiedzy i dobrych, pozytywnych emocji, których wszyscy tak potrzebujemy.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na jesienne wydarzenie – 45. Kongres i Targi LNE odbędą się w dniach 18-19. listopada 2023, już tradycyjnie w Expo Kraków na ul. Galicyjskiej 9. Więcej informacji na stronie: https://kongres.lne.pl/

             

Agnieszka Keller,

redaktor naczelna LNE

Oceń ten artykuł
(9 głosów)