wtorek, 15 października 2019
Miło Cię widzieć!
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but melitus is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Accusculpt - nowa metoda modelowania twarzy i odmładzania zmienionych z wiekiem rysów

14 czerwca 2013

W Lecznicy Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging Melitus w Warszawie odbyły się kolejne z cyklu Warsztaty Piękna z dr Marią Noszczyk. Tematem trzeciego już spotkania z dziennikarzami było modelowanie twarzy oraz prezentacja nowego, unikatowego lasera AccuSculpt dostępnego od czerwca w Klinice Melitus.

 

AccuSculpt to laserowa lipoliza nadmiaru tkanki tłuszczowej z jednoczesnym liftingiem twarzy uzyskiwanym dzięki silnemu napięciu skóry. Poza efektem lipolizy Accusculpt powoduje bowiem stymulację produkcji kolagenu i ściągnięcie głębokich, rozluźnionych z wiekiem powięzi skóry.

 

{gallery}melitus{/gallery}

Starzenie się i zmiany obserwowane z wiekiem związane są nie tylko ze starzeniem się skóry.

Proces starzenia się jest wypadkową kilku elementów i obejmuje zmiany

 • w naskórku (przebarwienia, rogowacenie słoneczne itp.)
 • w skórze właściwej (zmarszczki strukturalne, plamy soczewicowate itp.)
 • w tkance tłuszczowej (zmęczony wygląd twarzy, “dolina łez”, zmiana rysów)
 • mięśniach i ich rozcięgnach (SMAS) (opadanie czoła, obniżenie wysokości brwi, j.w.)
 • w kościach (cofnięcie bródki, j.w.)

accupt.jpg

 1. młoda twarz
 2. plamy, przebarwienia itp.
 3. zmarszczki, bruzdy, fałdy
 4. Zmiany objętości i konturu opadanie brwi, zanik czerwieni wargowej, zwisająca bródka i kontur żuchwy

 

Stosunkowo szybko, bo już około 30 roku życia (a u niektórych osób wcześniej) obserwuje się zmiany związane z przemieszczaniem się i zanikiem tkanki tłuszczowej na twarzy. Tkanka tłuszczowa zanika zwłaszcza w obrębie: skroni, czoła, „doliny łez” (okolica około oczodołowa), na policzkach, poniżej kości jarzmowej i w okolicach  bruzd marionetki, na bródce. W niektórych miejscach twarzy, indywidualnie widać też nie tyle zanik ile  przemieszczanie się tłuszczu, np. w okolicy łuków brwiowych (opuszczenie brwi i „ciężkie powieki”), policzka (fałdy nosowo-wargowe) i nisko, na podbródku (podwójny podbródek). Niezależnie od związanego z wiotkością skóry i z siłami grawitacji przemieszczania się tłuszczu, w niektórych obszarach twarzy tłuszcz łatwiej się odkłada, czasem zupełnie niezależnie od zmian wagi ciała. U niektórych osób szczególnie dobrze jest to widoczne właśnie na podbródku i w okolicy tzw.”chomików”, czyli nawisów tkanki w okolicy żuchwy.

 

Wszystkie te zmiany powodują zmianę owalu twarzy i rysów.  Młoda twarz charakteryzuje się większą objętością w okolicy policzków, kości jarzmowych i czoła. Z wiekiem, największa objętość przesuwa się w dół, powodując zmianę proporcji twarzy.   

geometriatwarzy.jpg

Zabiegi odmładzające - wypełnienia

 

Okolice gdzie widoczny jest ubytek objętości tkanek można uzupełniać materiałem wypełniającym. W tym celu najczęściej wykonuje się iniekcje kwasu hialuronowego, a także
kwasu polimlekowego, własnego tłuszczu i innych materiałów. Iniekcje wypełniające szczególnie dobrze sprawdzają się w okolicy doliny łez, zapadniętych  policzków, skroni i niektórych bruzd wokół ust. Wypełnienia uzupełniają ubytki tkanek i delikatnie podciągają w górę owal, co optycznie daje efekt odmładzający. Mogą też korygować zmienione proporcje twarzy z zaznaczeniem „młodego trójkąta” z podstawą (punktem ciężkości) na górze. Zawsze jednak polegają na dodawaniu objętości, co nawet przy bardzo szczupłych twarzach, przy nadmiarze podanego materiału może skończyć się nienaturalną zmianą wyglądu.

 

Nowe metody, bardzo precyzyjnego usuwania tkanki tłuszczowej stwarzają po raz pierwszy możliwość pełnego modelowania twarzy i przywracania jej dawnych, zmienionych z czasem harmonijnych i miłych dla oka proporcji.

 

Accusculpt

 

Accusculpt to laserowa lipoliza nadmiaru tkanki tłuszczowej z jednoczesnym liftingiem twarzy uzyskiwanym dzięki silnemu napięciu skóry. Poza efektem lipolizy Accusculpt powoduje bowiem stymulację produkcji kolagenu i ściągnięcie głębokich, rozluźnionych z wiekiem powięzi skóry.

 

Zasada działania urządzenia

 

Światło lasera emituje falę światła o długości 1444 nm, która jest  intensywnie pochłaniana przez tkankę tłuszczową. Największa absorpcja tej fali światła w tłuszczu, umożliwia precyzyjne jego niszczenie, bez ryzyka uszkodzeń innych tkanek. Zniszczony tłuszcz podlega wchłonięciu. W przypadku większej hipertrofii tkanki – można go zaaspirować (liposukcja) i wyciągnąć. Po tej części zabiegu wykonuje się laserowy termo lifting, czyli korzystając z bodźca jakim jest ciepło aktywizuje się procesy przebudowy tkanki  łącznej, poprawiając jędrność skóry.
Najczęstsze  obszary poddawane korekcji tą metodą, to oczywiście dolne partie twarzy, gdzie najbardziej uwidaczniają się efekty starzenia grawitacyjnego: „chomiki” i zmiana owalu twarzy w linii żuchwy, hipertrofia (przerost tkanki) w obrębie bruzdy nosowo-wargowej,  podbródek.

 

acculift.jpgOkolice najczęściej poddawane zabiegom metodą Acculift

 

 

Poza tymi, najczęstszymi okolicami zabiegom można oczywiście poddać inne partie twarzy i szyi gdzie w wyniku starzenia się, budowy, a także wcześniejszych (nieudanych) przeszczepów tłuszczu zgromadziła się zmieniająca rysy tkanka tłuszczowa. Dzięki efektowi liftingu (pojędrnienia skóry) zabiegi można też wykonywać w obszarach, gdzie naddatek tłuszczu jest niewielki lub wydaje się jakby nie było go w ogóle, a dominującą przyczyną zmiany rysów jest utrata jędrności i obwisłość skóry. Światło lasera kumulujące się w obrębie tkanki tłuszczowej precyzyjnie „wyszuka” tkankę tłuszczową, a w przypadku  nie znalezienia jej impulsy energii rozpraszają się i cały obszar poddawany jest termo liftingowi.

 

Zabiegi metodą Acculift można też wykonywać na całym ciele. Nowatorskość metody polega jednak na jej bardzo dokładnym, precyzyjnym i jednocześnie bezpiecznym działaniu w obszarach najbardziej delikatnych gdzie tłuszczu jest zwykle niewiele a skóra jest bardzo delikatna. Delikatne działanie lasera determinuje obszary ciała poddawane zabiegom do okolic gdzie tłuszczu jest niewiele. Zabiegi na dużych obszarach trwałyby, po prostu zbyt długo.

 

Najczęstsze obszary ciała poddawane zabiegom metodą Acculift:

 • likwidacja asymetrii ciała
 • korekcje i poprawki po liposukcji klasycznej
 • kolana
 • naddatek tkanki tłuszczowej w okolicy karkowo- grzbietowej (także „boczki”) nad stanikiem
 • ginekomastia u mężczyzn

 

Poza tym okolice wymagające ujędrnienia:

 • ujędrnianie skóry w okolicy ramion, szyi, brzucha (po schudnięciu, po liposukcji itp.)

a także

 • usuwanie rozstępów (również na zasadzie pobudzenia odbudowy kolagenu i regeneracji skóry)

oraz

 • leczenie nadpotliwości – zabieg polega na przerwaniu połączeń nerwowych przekazujących sygnały gruczołom potowym. Podobnie, jak w powyższych zastosowaniach u większości pacjentów zabieg jest jednorazowy, a czasem wykonuje się „poprawkę” dla trwałego efektu zbliżonego do 100%.

 

Zabieg Accusculpt wykonuje się na ogół przez zwykłe nakłucie skóry lub wykonanie małych 1 mm nacięć, przez które wprowadza się kaniulę ze światłowodem. Cała procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa od pół godziny do dwóch, w zależności od wielkości obszaru poddawanego lipolizie. Po zabiegu należy założyć opatrunek uciskowy. Pacjent bezpośrednio po wykonaniu zabiegu może opuścić klinikę. Zwykle bezpośrednio po zabiegu może powrócić do codziennych obowiązków, chociaż miernie nasilony obrzęk  nie pozwala od razu cieszyć się uzyskanym rezultatem. Pełna regeneracja skóry z oczekiwanym efektem regeneracji i poprawy napięcia ma miejsce po 3-4 tygodniach i poprawia się w ciągu 4-6 miesięcy od zabiegu.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)