piątek, 29 marca 2024
Miło Cię widzieć!

Atopowe zapalenie skóry: co na to medycyna estetyczna?

Atopowe zapalenie skóry: co na to medycyna estetyczna?

 

 

Atopowe zapalenie skóry, znane jako AZS czy egzema, to przewlekła, zapalna choroba skóry. Zaczerwienienie, silny świąd to jej znaki rozpoznawcze. Przyczyny występowania schorzenia nie są w pełni poznane, ale składają się na nie zależności pomiędzy czynnikami genetycznymi, środowiskowymi i immunologicznymi. Odpowiednia pielęgnacja i unikanie intensyfikujących objawy czynników mogą znacznie złagodzić przebieg choroby, ale nie zniwelują całkowicie szpecących śladów. Co na to medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna nie jest pomocna – jak niektórzy sądzą – tylko rozkapryszonym, chcącym zmienić kształt nosa czy powiększyć usta. Jej rozwiązania okazują się także złotym środkiem dla tych, którzy przez różne stany chorobowe nie mogą czuć się w pełni atrakcyjni. Ciężko bowiem pokazać się bez stresu, mając na ciele widoczną wysypkę, rumień i wyraźne przesuszenia. Zwłaszcza, gdy choroba jest w fazie zaostrzenia. 

Jakie są najskuteczniejsze zabiegi na walkę z nieestetycznymi objawami egzemy? Jest ich wiele, jednak moim faworytem jest nowość na rynku, jak i w naszej Klinice, lampa plazmowa FSL. Po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawiło się na rynku nowe urządzenie, z którego działania jestem autentycznie zadowolona. O plazmie pisałam do tej pory wielokrotnie w kontekście zabiegów wykorzystujących plazmę medyczną w urządzeniu Plasmage. Przypomnę, że w Plasmage dochodziło do wyładowania elektrycznego pomiędzy igłą urządzenia i skórą. Łuk elektryczny, o bardzo wysokiej temperaturze, doprowadzał do odparowania nadmiaru skóry z poddawanego zabiegowi obszaru. Metoda ta najlepiej sprawdzała się w zabiegach podnoszenia opadających powiek. Jednak lampa plazmowa FSL to zupełnie inny rodzaj plazmy i jej zastosowania. 

przedpo

Jedna z moich pacjentek choruje na AZS. Niedawno trafiła do mnie, ponieważ miała rzut choroby wywołany składnikiem szamponu. Skóra głowy, szyja oraz górna część pleców była zaczerwieniona, z wyraźnie zaznaczonymi plamami. Zaczęła się łuszczyć, a pod spodem tworzyły się ropne ranki. Zastosowałam lampę FSL. Skóra była naświetlana codziennie przez 15 minut, stosując arki A+B (kolor zielony o działaniu najbardziej ogólnym oraz kolor niebieski nastawiony jest na stymulację układu immunologicznego). Ustępowało swędzenie podrażnionych miejsc. Ropne ranki zaczęły podsychać. Już po tygodniu w miejscu ran została sama łuszcząca się skóra, która nie bolała przy dotyku. Warto dodać, że nie stosowano żadnych środków farmakologicznych, jedynie naświetlanie. Po kolejnym tygodniu naświetlania nie było już śladu po problemie. 

 

Lek. med. Urszula Brumer

o ekspercie: lek. med. Urszula Brumer– lekarka medycyny estetycznej, autorka bloga oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi, Medycyna Młodości.

 

żródło : https://drbrumer.prowly.com/

Oceń ten artykuł
(9 głosów)