poniedziałek, 25 października 2021
Miło Cię widzieć!

Bioceris-komentarz do hejtu Nr.4

najwiekszy przekret„Największy przekręt w Medycynie Estetycznej w Polsce!”

(Artykuł został zamieszczony w sieci przez anonimowego autora)

Przed dwoma tygodniami ukazał się w przestrzeni internetowej tekst ,w którym w niewybredny sposób zaatakowano naszą Firmę . W całej pięcioletniej historii Bioceris, nigdy nie spotkaliśmy się z jakimkolwiek zastrzeżeniem co do jakości naszej oferty, zarówno ze strony odbiorców jak i osób korzystających z zabiegów na naszych preparatach i urządzeniach. Zawsze podchodzimy do każdego klienta z zaangażowaniem i dbałością o etyczny wizerunek Firmy. Dlatego też postanowiliśmy odpowiedzieć rzetelnymi argumentami na zarzuty nie mające żadnego uzasadnienia w stanie faktycznym. W odróżnieniu od piszącego anonimowo , my podpisujemy się pod niniejszym komunikatem . To kolejny nasz komunikat w tej bulwerującej nas sprawie.

Dla ułatwienia : Odpowiedzi Bioceris są w kolorze czerwonym

Już pierwsze zdania w szkalującym nas tekście mogą budzić wątpliwości:

 

Kilka miesięcy temu na jednej z krakowskich uczelni mieliśmy prezentację firmy „BIOCERIS ultimate beauty”. Była to mezoterapia twarzy wykonana urządzeniem Water Mesotherapy (napis na obudowie)(Na każdym urządzeniu jest nazwa Dermal WM). Wstrzykiwany był jeden z produktów Xtra ! (SIMILDIET LABORATORIOS). Preparat wylewał się na skórę zamiast być zdeponowany do skóry właściwej, często nie zasysał skóry (słabo działało vacuum) itp.

 

Prezentacja która miała miejsce podczas szkolenia dotyczyła Zastosowania PRP w Medycynie Estetycznej. Preparaty Xtra nie były stosowane w żadnym zabiegu. Lekarze uczyli się podawania osocza bogato płytkowego.Jako alternatywą podania igłą był pokaz podania osocza urządzeniem Dermal WM!

 

Osoba reprezentująca „BIOCERIS ultimate beauty” wytłumaczyła, że tym urządzeniem nie jest możliwe podanie gęstszych preparatów. Ale zastosowane wówczas preparaty Xtra miały gęstość mezokoktajlu ! Potem okazało się, że igły w większości przypadków nie wysuwają się na zadaną długość. I praca urządzenia jest niestabilna. Dlatego większość preparaty została stracona, nie wstrzyknięta. Po zabiegu były powikłania, z wysoką gorączką włącznie.

 

Bioceris otrzymał informację, o tym że wjednym przypadku po podaniu osocza, pacjentka stwierdziła iż miała podniesioną temperaturę ale nie była w stanie zdefiniować czy było, to związane z przeziębieniem czy iniekcją osocza bogatopłytkowego. Pacjentka nie miała podawanego preparatu Xtra, tylko "własne" osocze bogatopłytkowe. Z w/w opisu wynika że autor artykułu, albo nie uważał na zajęciach, albo go tam w ogóle nie było.

 

Na nasze wielokrotne prośby o przedstawienie dokumentów urządzenia Water Mesotherapy (Dermal WM lub Meso Injector) oraz certyfikatu medycznego, na który powołuje się „BIOCERIS ultimate beauty”, firma odpowiadała że udostępnia je dopiero po zakupie urządzenia.

 

Wszystkie wymagane dokumenty zostały udostępnione do Rektora Szkoły. Cała dokumentacja urządzenia znajduje się w siedzibie firmy Bioceris i jest zawsze do wglądu. Z uwagi na znane przypadki zakupów podobnego sprzętu bez wymaganych certyfikatów i chęci ich pozyskania od dystrybutorów urządzeń certyfikowanych do tzw. „podkładki”, firma nie wydaje certyfikatów przed sprzedażą.

Kilka Koleżanek i Kolegów, którzy po tym incydencie (prezentacji) zgłębiało informacje na temat tajemnic wokół tego urządzenia udostępniło poniższe dokumenty. Urządzenie Water Mesotherapy nie posiada certyfikatu medycznego, który powinien być wystawiony przez jednostkę certyfikującą z siedzibą w Europie. Osoby sprzedające to urządzenie posługują się jedynie certyfikatem zgodności (za każdym razem innym). Jak można zauważyć oryginalne certyfikaty zgodności zostały podrobione na użytek urządzenia Water Mesotherapy.

 

DERMAL VM posiada wszystkie wymagane prawem dokumenty, certyfikaty. Certyfikaty do wglądu w siedzibie firmy Bioceris lub w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

 

Dlaczego „BIOCERIS ultimate beauty” tak postępuje ? Najprawdopodobniej z powodu bardzo dużego zainteresowania i zapotrzebowania na urządzenie. Tylko dlaczego naszym kosztem oraz kosztem i zdrowiem naszych pacjentów.

 

Drogie Koleżanki i Koledzy – uważajcie!

 

"Nie pozwólcie żeby przytrafiło się to Twoim Koleżankom i Kolegom. Prześlij im wiadomość z ostrzeżeniem"

Ten "apel" brzmi wręcz niedorzecznie i kuriozalnie. Funkcjonujemy na rynku Medycyny Estetycznej od pięciu lat. I nigdy nie pojawiły się jakiekolwiek zastrzeżenia co do oferowanych przez nas produktów!Bioceris oferuje innowacyjne urządzenie, nie mające obecnie konkurencji w Polsce. Firma Bioceris ma wszelkie powody aby przypuszczać że piszący ten szkalujący artykuł miał na celu zdyskredytowanie dobrego imienia firmy, po to aby przejąć część rynku urządzeń i produktów do mezoterapii, który obecnie jest udziałem Firmy Bioceris.

Radosław Rogóż ,Bioceris

 

Kolejne informacje w tej bulwersującej sprawie jaką jest szkalowanie naszej firmy, będą publikowane w następnych komunikatach w ciągu najbliższych dni

 

PS:Bioceris zdecydował się na podjęcie kroków prawnych wobec autorów powyższego artykułu. W najbliższych dniach wpłynie z naszej strony zawiadomienie do prokuratury w związku z działaniem na szkodę Firmy Bioceris i naruszeniem dóbr osobistych. Jednocześnie przestrzegamy przed dalszym rozpowszechnianiem nieprawdziwych treści związanych z działalnością Bioceris zgodnie z artykułem 212par.2 K.K

 

Od Redakcji Portalu Polska Kosmetologia i Kosmetyka:

Nasza Redakcja zapoznała się wnikliwie z tekstem anonimowego autora, do którego na podany w tekście adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wysłaliśmy następującą wiadomość:

 

Witamy serdecznie
Do naszej redakcji dotarł  artykuł pt.NAJWIĘKSZY PRZEKRĘT W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ W POLSCE
W związku z tym że nie jest podane żródło oraz informacja o zgodzie na jego rozpowszechnianie nie możemy go opublikować
Anonimowość tego artykułu ,skłania nas do przypuszczenia  to może być "czarny PR" godzący w firmę Bioceris a nie obiektywna podparta rzetelnymi argumentami ocena
Dlatego proszę o podanie źródła artykułu i umożliwienie nam kontaktu z jego autorem.
Chcemy wnikliwie zapoznać się z dowodami ,które rozwiałby wszelkie wątpliwości w przedmiotowej sprawie
Jeśli zostaniemy przekonani co do merytoryki tekstu ,to na pewno nie zawahamy się go szeroko opublikować zarówno na naszym Portalu www.pkik24.pl jak i w mediach społecznościowych jako że nie zgadzamy się na takie działania jakie opisane zostały w artykule

Pozdrawiamy
Redakcja Portalu PKIK
www.pkik24.pl
Tel.533952100

 

Niestety, pomimo trzykrotnej wysyłki powyższej wiadomości, nie otrzymaliśmy jakiejkolwiek na nią odpowiedzi. To każe nam przypuszczać że tekst naruszający dobre imię Firmy Bioceris nie został oparty na faktach a został napisany przez nieuczciwą konkurencję! Będziemy bacznie się przyglądać tej sprawie i publikować kolejne komunikaty Firmy Bioceris

 

Redakcja PKIK

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)