wtorek, 07 stycznia 2025
Miło Cię widzieć!

Błoto i nie tylko – na naszą skórę

blotoWśród sposobów na niektóre dolegliwości związane z naszą skórą coraz częściej wymienia się różne sole a także błoto naturalne. Wśród najpopularniejszych wymienia się błot z Morza Martwego. Niektórzy zalecają wręcz kąpiele w Morzu Martwym, jeśli idzie o niektóre choroby skóry. Składnikami tego błota, odkładającego się na brzegach Morza Martwego są głownie glony, które rzeczywiście zawierają ogromną ilość leczniczych pierwiastków, choćby: magnezu, potasu, wapnia, bromku, żelaza, miedzi, cynku, fluoru, jodu. Jest to zatem masa roślinna. Natomiast zagęszczenie tych pierwiastków w Morzu Martwym jest dziesięciokrotnie wyższe niż w innych morzach.

 

Niektórzy producenci kosmetyków z tego błota (m.in. Danielle Laroche) twierdzą, że nie ma lepszego sposobu na leczenie: atopowego zapalenia skóry, łuszczycy, świerzbiączki, trądziku pospolitego i różowatego oraz rybiej łuski. Niektórzy dermatolodzy twierdzą, że błoto może zrobić dużo więcej pożytku skórze niż np. peeling kawitacyjny.

 

Na dodatek uważają oni, ze Błoto z Morza Martwego wzmacnia włosy i jest skuteczne w terapii przeciwłupieżowej.

 

Terapia błotem również odtruwa organizm i oczyszcza skórę z toksyn oraz martwych komórek naskórka. Poprawia jej ukrwienie skóry.

 

Błoto z Morza Martwego można stosować w formie maseczek nawilżających, zawarte w nim pierwiastki regenerują komórki, zapobiegając starzeniu się. Mają też działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Błoto ma również zastosowanie w leczeniu rozstępów i cellulitu.

 

Kolejnym naturalnym sposobem na uzdrowienie naszej skóry staje się siarka. Nie wszyscy wiedzą, ze w kosmetyce siarka była stosowana już w czasach starożytnych i nazywana była “pierwiastkiem piękności”. Stosowana jest w postaci kąpieli leczniczych, jako że dobrze rozpuszcza się w wodzie. Ma wpływ bezpośredni na jakość skóry i jednocześnie wpływa pozytywnie na cały organizm, ponieważ wniknąć może nawet do chrząstki stawowej poprawiając jej fizyczną odporność. Ma wpływ na obniżenie ciśnienia tętniczego. Przede wszystkim jednak rozmiękcza i złuszcza naskórek, przez co skóra staje się jednocześnie jędrna i miękka. Kąpiele siarkowe dają pozytywne efekty w likwidowaniu nadmiernego rogowacenia, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, twardzinie i wyprysku łojotokowym.

 

Mimo to, podobnie jak w wypadku innych skórnych terapii naturalnych trzeba tu położyć wyraźny nacisk na systematyczność i cierpliwość.

 

Źródło: http://zdrowieinatura.com.pl/

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)