sobota, 02 listopada 2024
Miło Cię widzieć!

Czym różni się kosmetyk od kosmeceutyku (dermokosmetyku)?

W świetle prawa dermokosmetyk (kosmeceutyk) niczym się nie odróżnia od kosmetyku. W ustawodawstwie Polskim nie istnieją dwie odrębne definicje na ich temat, ale wszystko istnieje pod terminem kosmetyku, czyli każdego produktu przeznaczonego do kontaktu z zewnętrznymi partiami ciała ludzkiego mający na celu powierzchowną ingerencję na nasz naskórek. A więc zarówno kosmetyk sprzedawany w supermarkecie, drogerii lub innych miejscach podlega tym samym wymaganiom prawnym co kosmetyk apteczny. A w związku z tym, że dermokosmetyki mimo wszystko przenikają do głębszych warstw naskórka i skóry właściwej zachowując się jak preparat na pograniczu leków aptecznych i zwykłych kosmetyków upiększających jedynie wierzchnią warstwę naszej cery, to nazwa kosmeceutyk jest nadużywana, aby zwiększyć zaufanie klienta.

 

Prawdziwe kosmeceutyki nie zawierają składników alergizujących i innych składników wywierających negatywny wpływ na naszą skórę tj. silikony, oleje mineralne, emulgatory, parabeny, konserwanty, koloranty. Dermokosmetyki przeważnie nie mają też intensywnego zapachu co może świadczyć o małej ilość środków zapachowych, które również mogą powodować uczulenia skórne. Kosmeceutyki wyróżnia przede wszystkim to, że zawierają większą ilość substancji biologicznie aktywnych w porównaniu z kosmetykami drogeryjnymi: witaminy z grupy B, witaminy A, C, E, lipidy, wyciągi roślinne, np. z żeńszenia, miłorząbu japońskiego, aloesu, zielonej herbaty , antyoksydanty, retinol, pantenol i wiele innych. Ważnym elementem jest również to, że większość kosmetyków aptecznych opartych jest na wodzie termalnej, która jest źródłem cennych składników, takich jak: selen, mangan, cynk czy żelazo.

 

Dzięki wszystkim tym składnikom aktywnym kosmeceutyki mogą wpływać na procesy fizjologiczne zachodzące w naszej skórze. Oprócz działań typowo upiększających wykazują one właściwości lecznicze lub wspomagające leczenie. Bogaty skład i duże stężenie substancji aktywnych stymuluje regenerację skóry, zwiększa jej odporność oraz opóźnia procesy starzenia. Jednak niesie to za sobą także pewne ryzyko dlatego dermokosmetyki powinny być dobierane przez wykwalifikowany personel i dopasowany do potrzeb skóry.

W przypadku kremów biomebranowych zastosowaliśmy kilka etapów bezpieczeństwa nawet na poziomie sprzedaży. Rodzaje kremów wraz ze skalnikami aktywnymi dobierane są dopiero po przeprowadzonym wywiadzie kosmetycznym z naszym specjalistą lub badaniem skóry maszyną, na podstawie których mamy potrzebne informacje o potrzebach skóry danej osoby. Dodatkowo składniki aktywne zamknięte są w przyciemnionych fiolkach i w większości „zapakowane” są w liposomy, aby się nie utleniały. To daje nam pewność, że nasz kosmeceutyk jest skuteczny i może pomóc w wielu dolegliwościach skórnych.

kosmeceutyk

Więcej info. o poprawie stanu swojej skóry znajdą Państwo tutaj: http://cremebar.plcremebar.pl

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)