niedziela, 22 grudnia 2024
Miło Cię widzieć!

Czym różnią się fotele do tatuażu i jak wybrać idealny model do studia?

Jeśli prowadzisz własne studio tatuażu albo dopiero chcesz je założyć, zapewne zastanawiasz się nad zakupem fotelu do tatuażu. Czy warto to zrobić? Poniżej znajdziesz najważniejsze argumenty i kilka porad, które pomogą Ci wybrać odpowiedni model.

Fotel do studia tatuażu: dlaczego jest tak ważny?

Fotel do studia tatuażu: dlaczego jest tak ważny?Fotele do tatuażu zajmują szczególne miejsce wśród wyposażenia profesjonalnego studia. Nie da się ukryć: w znacznej mierze wynika to z ich wyglądu. Bardzo często to pierwsze, co rzuca się w oczy po przekroczeniu progu. Klient dzięki temu wie, że znajduje się w dobrych rękach. Sam wygląd jest oczywiście ważny i pozwoli Ci na stworzenie przestrzeni, która prezentuje się profesjonalnie i estetycznie, ale nie jest jednak najważniejszy. To, co naprawdę się liczy, to bezpieczeństwo i komfort, zarówno tatuatora, jak i klienta. Fotel do tatuażu pozwoli łatwiej znieść nawet bardzo długie sesje wymagające zajęcia niezbyt wygodnej pozycji. Artysta natomiast będzie w stanie w taki sposób ustawić mebel, aby uzyskać najlepszy dostęp do tatuowanej części ciała. Zrobienie tego przy użyciu standardowej leżanki czy fotela jest po prostu niemożliwe.

Fotele do tatuażu – za i przeciw

Jasne, jest jeszcze coś, co rzuca się w oczy w kontekście foteli do tatuażu – mamy na myśli cenę. Profesjonalny mebel będzie zdecydowanie droższy od podstawowych foteli czy krzeseł, które w żaden sposób nie odpowiadają na potrzeby tatuatorów i ich klientów. W związku z tym często można spotkać się z twierdzeniami, że to zbędny wydatek. Czy jest tak w rzeczywistości? Rzuć okiem na zalety takiego sprzętu:

  • Olbrzymia liczba ustawień: obrót wokół własnej osi, obniżanie i podwyższanie, regulacja poszczególnych elementów, a nawet możliwość ich zdejmowania. To wszystko sprawia, że fotel do tatuażu da się ustawić w niemal dowolny sposób.
  • Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda: wrażenia towarzyszące robieniu tatuażu, nie ma co ukrywać, nie są najprzyjemniejsze. Zwłaszcza jeżeli konieczne jest utrzymywanie przez dłuższy czas niewygodnej pozycji. Fotel do studia tatuażu oznacza po prostu ulgę.
  • Efektywniejsza praca: A ulga dla klienta to również ulga dla tatuatora. Bez trudu dotrze nawet do trudno dostępnych miejsc, zapewni sobie wygodną przestrzeń do pracy, a dzięki temu osiągnie lepszy efekt artystyczny i krótszy czas niezbędny na wykonanie projektu. Z kolei krótsza sesja to mniej bólu i większa satysfakcja obu stron.
  • Łatwiejsze utrzymanie higieny: dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów przygotowanie stanowiska do pracy, utrzymanie czystości i higieny będzie proste. A to oznacza wyższe bezpieczeństwo dla Twoich klientów.

Jak wybrać odpowiedni fotel do tatuażu?

W kontrze do tych argumentów pozostaje zasadniczo jedynie cena. Pewnym utrudnieniem mogą okazać się również gabaryty: jeżeli dysponujesz bardzo małą przestrzenią, może być Ci trudno zmieścić profesjonalny mebel. W takiej sytuacji może warto pomyśleć o przeprowadzce? Jeśli już się zdecydujesz, postaw przede wszystkim na jakość i sprawdź, czym charakteryzuje się fotel do tatuażu dostarczany przez Orakon, o którym więcej przeczytasz tutaj: https://orakon.pl/category/wyposazenie-studia-tatuazu-fotele-do-tatuazu

 

Model ten ma wszystko, co będzie Ci potrzebne w profesjonalnym studiu, a więc przede wszystkim bogate możliwości konfiguracji. To wobec tego świetny punkt odniesienia, który ułatwi podjęcie dobrej decyzji.

Jakie meble będą jeszcze potrzebne?

Sam fotel do tatuażu to nie wszystko. Oprócz tego przyda Ci się jeszcze kilka innych mebli. Przede wszystkim nie zapominaj o sobie, gdyż Twój komfort jest równie ważny! To od niego w znacznej mierze zależy efekt, jaki uda Ci się osiągnąć. Zainwestuj więc w profesjonalne krzesło dla tatuażysty, które również będzie można regulować. Poza tym w salonie mogą przydać Ci się również leżanki, klęczniki i podpórki. Dzięki nim będziesz w stanie zrealizować każdy projekt, gwarantując komfort klientom.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)