piątek, 21 stycznia 2022
Miło Cię widzieć!

Fryzury andrzejkowe proste i kolorowe

525480_238300552964129_2119697627_nWspółcześnie niewiele kobiet ma czas na to, by spędzać zbyt wiele godzin na tworzeniu różnorodnych stylizacji. Nawet w sytuacji, gdy czeka nas impreza andrzejkowa, nie rzadko nie potrafimy znaleźć odpowiedniej ilości czasu, by stworzyć zaskakującą fryzurę. Jednak zapracowane Panie nie powinny się poddawać i muszą uświadomić sobie, że nie jest to zbyt dobra wymówka z uczestnictwa w imprezie andrzejkowej. Warto zafundować sobie chwilę relaksu i poświęcić dosłownie parę chwil na to, by stworzyć ciekawą i nie wymagającą zachodu stylizację na naszej głowie. Wystarczy kilka prostych urządzeń stylizacyjnych i kosmetyków, by w przeciągu kilkunastu minut zadbać o swoją fryzurę. Poniżej prezentujemy parę propozycji ciekawych i niewymagających poświęcenia dużej ilości czasu fryzur, w sam raz na Andrzejki.

Proste i gładkie

 

Jedną z najprostszych do stworzenia fryzur, jest wyprostowanie włosów. Aby były idealnie proste i gładkie, a przy tym lśniły świeżością i zdrowym wyglądem, należy zastosować się do kilku podstawowych zasad. Pierwszą z nich jest umycie i dokładne wysuszenie włosów. Warto, by wyschły naturalnie, bez użycia suszarki, dzięki czemu nie będziemy ich dodatkowo wysuszać. Aby przyspieszyć proces schnięcia, należy energicznie pomachać głowę w górą i dół oraz na boki. Co jakiś czas warto także rozczesywać włosy grzebieniem lub szczotką, by nie poplątały się. Nie należy prostować włosów, zaraz po ich wyschnięciu lub jeszcze mokrych, ponieważ łuski włosa nie są wtedy domknięte i włosy dużo szybciej się  łamią i wysuszają. Po odczekaniu chwili, należy dobrze nagrzać prostownicę, tak by wykonać jak najmniej ruchów prostownicą, która niszczy włosy. Następnym krokiem jest podzielenie włosów na kilkanaście pasemek i upięcie ich u góry głowy. Następnie po kolei prostuje się pojedyncze kosmyki, przeciągając prostownicę wzdłuż włosa raz lub dwukrotnie. Jeżeli nie chcemy, by nasza fryzura była monotonna, można podkręcić włosy ku środkowi. Na koniec można pomachać głową kilka razy w górę i dół, by włosy nie nabrały objętości i nie były zbyt ulizane. Do prostowania włosów warto używać prostownicy z ceramicznymi płytkami, która mniej niszczy włosy, jak również używać kosmetyków chroniących przed wysuszeniem i wysoką temperaturą.

552408_416657431722985_1779690321_n

Kolorowe pasemka

 

Jeżeli zwykłe proste włosy są zbyt nudne, warto doczepić kilka lub kilkanaście kolorowych pasemek. Pasemka, tak jak peruki są wykonane z naturalnych, bądź syntetycznych włosów i można je nabyć u fryzjera. Jednym z najbardziej popularnych sposobów doczepiania pasemek do naturalnych włosów jest użycie keratyny i specjalnego urządzenia które zgrzewa pasma. Tak doczepione pasemka najczęściej utrzymują się na głowie przez okres trzech do czterech miesięcy. Jeżeli po tym czasie same nie odpadną, należy udać się do fryzjera, który za pomocą specjalnego płynu zdejmie doczepione włosy. Doczepianie keratyną nie wymaga poświęcenia zbyt dużej ilości czasu, a wprawna fryzjerka wykona zabieg w przeciągu kilku do kilkunastu minut. 

 

Dwukolorowe włosy

 

Innym sposobem na urozmaicenie fryzury, jest stworzenie modnych, dwukolorowych włosów. Taka stylizacja jest szczególnie modna w przypadku rozjaśnionych włosów. Końcówki pozostają blond, natomiast włosy od nasady, aż do połowy długości maluje się nieco ciemniejszym odcieniem, od ciemnego lub miodowego blondu, po szatyn i brązy. Kolory należy odpowiednio dobrać do urody. Choć może się wydawać, że taki zabieg zajmuje wiele czasu, to w rzeczywistości trwa do kilkudziesięciu minut. W tym sezonie nastąpił powrót do przedziałka po środku głowy, w szczególności w przypadku takiego uczesania. Jednak nie każdemu jest ładnie w takich włosach, dlatego najlepiej skorzystać z rady doświadczonej fryzjerki.

 

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

handsome_logo
Oceń ten artykuł
(3 głosów)