piątek, 10 stycznia 2025
Miło Cię widzieć!

INNOWACYJNA METODA USUWANIA TATUAŻU

Logo-FB-V3-1Kopie.jpgJak kwas mlekowy wyciąga pigment ze skóry

 

 

SKINIAL-EX, opatentowany płyn do usuwania na bazie kwasu mlekowego, nakładany jest na leczoną powierzchnię. Przenika on powoli do pigmentu i wchodzi w reakcję z  makrofagami, które zawierają w sobie cząsteczki kolorów. Następnie komórki te tracą swoją siłę i uwalniają pigment. Makrofagi otaczające barwnik tatuażu rozpoznawane są wtenczas przez układ obronny organizmu, jako substancja obca i zostają wydalone bezpośrednio na powierzchnie skóry, tworząc strup. Po kilku dniach, strup wysycha a powierzchnia skóry w tym miejscu goi się w ciągu kilku tygodni.

 

Celem optymalnego bezlaserowego usunięcia tatuażu jest osiągnięcie wizualnego wrażenia możliwie najbliższego wyglądowi normalnej skóry. W zależności od rodzaju skóry, umiejscowienia tatuażu, wieku klienta oraz jego ogólnej kondycji zdrowotnej (palenie tytoniu, branie leków, częste spożywanie alkoholu itp.), proces gojenia może się przedłużyć nawet do jednego roku zanim osiągniemy pożądany efekt końcowy. W porównaniu z metodą laserową, metoda Skinial niesie znacznie mniejsze ryzyko tworzenia się blizn i zaburzenia kolorytu skóry.

 

Usuwa wszystkie rodzaje kolorów

 

Wszelkie kolory i kombinacje kolorów można usunięć metodą bezlaserową. Dotyczy to nie tylko atramentu w tatuażu, ale również specjalnych mieszanek. W większości przypadków możliwe jest usuniecie koloru z leczonego obszaru już na pierwszym zabiegu.

 

Przez długi czas usuwanie tatuaży laserem było jedyną możliwą metodą pozbywania się niechcianych wzorów bez poddawania się operacji wycięcia. Dodatkową możliwością jest zeszlifowanie naskórka podczas zabiegu dermabrazji, czyli ścierania skóry. Dopiero niedawno powstała alternatywa w postaci bezlaserowego usuwania tatuażu.

 

Po bezlaserowym usunięciu tatuażu ponowne tatuowanie w tym samym miejscu jest możliwe

 

Po upływie 8 do 10 tygodni leczenia, usuwanie tatuażu może być kontynuowane na sąsiednich obszarach, aż do pozbycia się całego tatuażu. Po zakończeniu procesu gojenia i osiągnięcia oryginalnego koloru skóry,  leczony obszar skóry może ponownie zostać pokryty tatuażem.

 

Pozostałości nie odkladają się w organizmie

 

Pigment użyty w tatuażu wydalany jest z ciała przez powierzchnię skóry, jednocześnie płyn do usuwania zostanie całkowicie rozłożony przez organizm podczas naturalnej przemiany materii już w ciągu kilku godzin.  Zbieg nie pozostawia złogów zanieczyszczeń w organizmie!

 

Tatuaż to nie graffitti

 

Oczekiwania klientów, co do usuwania tatuażu są często bardzo wysokie. Wielu z nich uważa, że można usunąć tatuaż o każdym rozmiarze i położeniu tak, aby skóra wyglądała tak samo jak przed jego wykonaniem. Żadna metoda usuwania tego nie zagwarantuje. Nikt nie może zagwarantować całkowitego usunięcia tatuażu bez blizn. To zależy w większej mierze od indywidualnych cech skóry i predyspozycji genetycznej klienta aniżeli od metody usuwania.

 

W przeciwieństwie do graffiti na ścianie, które można łatwo usunąć, skóra jest narządem żywym. Dlatego też, każdy reaguje inaczej. Za dobry wynik uznaje się, jeśli śladów po tatuażu nie widać z odległości jednego metra. Przed rozpoczęciem zabiegów, podczas szczegółowej konsultacji rozmawiamy o oczekiwaniach klienta i wyniku możliwym do osiągnięcia.

 

W przypadku większości tatuaży usuniętych przez nas, nie widać śladów po tatuażu gołym okiem. Przy małym tatuażu wyników można się spodziewać po 2-3 zabiegach i aby skóra powróciła do normalnego stanu potrzeba od 9 do 12 miesięcy. Wynika to z procesu gojenia pomiędzy każdym zabiegiem, który trwa od 8 do 10 tygodni. Często skóra potrzebuje więcej czasu na to, aby zaczerwienienie zniknęło ostatecznie. Usunięcie większego tatuażu wymaga dłuższego okresu czasu. Im większy tatuaż, tym większe ryzyko powstawania blizn.

 

Pigment nie jest kompletnie wydalany

 

Rzadko zdarza się, żeby pigment po usunięciu tatuażu pozostał widoczny. Istnieją jednak powody, dla których naturalne odrzucenie następuje tylko częściowo a drobiny tuszu pozostają w skórze. W większości przypadków zdarza się tak, kiedy ilość barwnika użytego w tatuażu była tak duża,  że nie można jego nadmiaru wydalić na powierzchnię skóry. Możliwa jest również sytuacja, gdy tatuaż został wykonany zbyt głęboko i płyn usuwający nie może do niego dotrzeć. Jeśli tatuaż został wykonany przez profesjonalnego tatuażystę, takie przypadki zdarzają się rzadko. Ponadto, wpływ zażywanych leków, środków znieczulających może prowadzić do obniżenia zdolności do odrzucenia tuszu.

 

W szczególnych sytuacjach tatuaż jest wstępnie leczony laserem. W zależności od stanu tkanki podskórnej, skóra może utracić naturalną zdolność odrzucenia, spowodowane użyciem lasera. Kiedy i czy tak się stanie jest trudne do ustalenia. Niektórzy mają po zaledwie kilku zabiegach laserowych tkankę podskórną całkowicie pokrytą bliznami, podczas gdy inni mają dobrą praktyczną zdolność odrzucenia nawet po dziesięciu zabiegach laserowych. W celu określenia tego, zaleca się wykonanie próby w postaci małej kropki w mało widocznym miejscu tatuażu.

 

Mniejsza liczba zabiegow w porownaniu do metody laserowej

 

W porównaniu z metodą laserową, liczba zabiegów Skinial jest znacznie niższa. Dla małych tatuaży (do 16 cm kw), w zależności od postaci, zwykle wystarcza 3 do 4 zabiegi. Dlatego metoda usuwania tatuażu Skinial jest wyraźnie tańsza niż z użyciem lasera.

 

Źródło: www.skinial.com

 

Skinial-foto-FB-Neue-2-PL.jpeg

Oceń ten artykuł
(32 głosów)