poniedziałek, 25 października 2021
Miło Cię widzieć!

Inżynieria tkankowa nowy rozdział w medycynie i kosmetologii

inzynieria tkankowaInteligentne preparaty specjalistycznej marki estGen oparte są na innowacyjnej recepturze działającej na poziomie komórkowym i DNA, która łączy najnowsze osiągnięcia z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii.

 

Preparaty estGen wykorzystywane są do kompleksowej odbudowy i regeneracji tkanek poprzez inicjowanie szlaków komunikacyjnych między komórkami oraz modulację stanu zapalnego różnych struktur skóry. Działanie estGen wspomaga wzrost komórek i tkanek dzięki stymulacji tworzenia się DNA, a także reguluje odpowiedzi immunologiczne.

 

W składzie preparatów estGen znajdują się izolowane proteiny, takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, jak również m.in. hormony, enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych.

 

Preparaty marki estgen to szeroki zakres zastosowań w medycynie, kosmetologii i podologii

 • Znaczące zagęszczenie skóry twarzy i ciała o już po pierwszym zabiegu dzięki procesowi proliferencji fibroblastów oraz angiogenezy
 • Regeneracja naskórka po zabiegach inwazyjnych z zakresu medycyny estetycznej
 • Działanie łagodzące stany zapalne, egzemę i zmiany trądzikowe
 • Działanie antyseptyczne, regenerujące i przeciwzapalne
 • Normalizacja procesów gojenia uszkodzonego naskórka i głębszych uszkodzeń
 • Łagodzenie stanów alergicznych
 • Stymulacja układu odpornościowego skóry
 • Stymulowanie ekspresji genów

 

Bioinżynieria w służbie skóry doskonałej.

Wieloletnie badania w laboratoriach bioinżynierii tkankowej potwierdzają wysoką skuteczność preparatów estGen, których inteligentna receptura pozwala rozwiązywać określony problem skóry, dostosowywując się do jej rodzaju, wieku i kondycji.

 

Preparaty estGen są w 100 % naturalne, a jednocześnie działają silniej niż syntetyczne. Ich najważniejszymi składnikami są:

 • Transferyny
 • Czynniki wzrostu (TGF, IGF-1, FGF, VEGF, PDGF)
 • LTF 705 Complex TM

Terapia estGen polega na zastosowaniu preparatu na wcześniej uszkodzoną tkankę lub inicjowanie tego uszkodzenia podczas zabiegu specjalistycznego, rozpoczynając w ten sposób intensywny proces regeneracji. Wykazuje szerokie zastosowanie przy użyciu profilowanej aparatury.

 

Preparaty estGen znajdują się w fazie zaawansowanych badań, które w przyszłości pozwolą im spełnić kryteria preparatów medycznych wykorzystywanych m.in. do leczenia ran i innych uszkodzeń tkanek.

 

Połączenie siły nauki i pasji

Twórcą przełomowej receptury, na której oparte zostały preparaty estGen, jest Wojciech Karwowski, naukowiec prowadzący badania na światowym poziomie w dziedzinie inżynierii tkankowej i biomedycznej oraz biomateriałów, który specjalizuję się w tworzeniu rozwiązań w sferze dermokosmetyki i inteligentnych materiałów opatrunkowych. Współtwórca znanych preparatów kosmetyki specjalistycznej. Założyciel Fundacji Św. Łazarza, prowadzącej prace badawczo-rozwojowe umożliwiające wdrażanie nowych produktów biotechnologicznych.

 

Specjalistą, który wykorzystał recepturę w praktyce, w zabiegach z zakresu kosmetologii i podologii – jest Katarzyna Nozderko. Twórca marki Est. Wieloletni praktyk zawodu, wykładowca oraz szkoleniowiec w firmach prozdrowotnych i kosmetycznych. Dzięki współpracy z zespołem naukowym Fundacji Św. Łazarza jest ekspertem w diagnostyce parametrów tkankowych.

 

Efektem ich wspólnych działań jest stworzenie preparatów opartych na unikalnej kompozycji silnych składników aktywnych, która dotychczas nie była wykorzystywana w zabiegach kosmetologicznych i medycyny estetycznej.

 

Więcej na: www.estgen.pl

 

Oceń ten artykuł
(9 głosów)