piątek, 21 stycznia 2022
Miło Cię widzieć!

Jak pielęgnować włosy po lecie

hairslatioWakacje i beztroska z nimi już dawno minęły. Dzisiaj czas spędzony na plaży i na kąpielach w morzu jest już wspomnieniem. Chociaż u niektórych osób na twarzy i ciele widoczne są jeszcze oznaki minionego lata. Na powakacyjny wygląd składa się nie tylko ładna opalenizna, ale także wygląd naszych włosów. Niestety po lecie ich stan nie zawsze bywa satysfakcjonujący. 

 

Jak mogą wyglądać włosy po lecie?

 

W tym okresie włosy przeważnie bywają zmęczone, są osłabione ciągłą eksploatacją na słońce i kontaktem ze słoną, morską wodą, oraz wiatrem. Wymienione czynniki nie sprzyjają zdrowiu włosów. Zwykle po wakacjach nasza czupryna pozostawia wiele do życzenia. Pasma są przesuszone i pozbawione blasku, końcówki zniszczone i rozdwajają się, a ich kolor jest wyblakły. Poza tym po lecie włosy bardzo łatwo się łamią. Czasami mogą być bardzo sztywne. Jest je trudno ułożyć. Szczególnie na szkodliwe działanie słońca narażone są blondynki te naturalne i te farbowane.

 

Jak latem utrzymać włosy w dobrej kondycji?

 

Obecnie na rynku kosmetycznym znajduje się wiele rodzajów produktów, które pomagają utrzymać czuprynę w dobrej kondycji. Należą do nich specjalne linie, które odbudowują strukturę włosów i przywracają im piękny kolor, oraz blask. Warto jest z nich skorzystać. Dzięki nim można doprowadzić swoje pasma do porządku.

 

Mycie włosów

 

Po wakacjach włosy wymagają specjalnych zabiegów, które przywrócą im dawny połysk. Do podstawowych czynności pielęgnacyjnych należy mycie głowy i włosów. Po lecie do mycia należy używać bardziej łagodnych szamponów, które będą: pielęgnowały czuprynę, chroniły ją, oraz regenerowały zniszczone kosmyki (najlepsze są produkty zawierające w swoim składzie: alantoinę, witaminę E, prowitaminę B5). Mycie włosów wymaga stosowania specjalnej techniki dzięki której czupryna będzie miała zdrowy i piękny wygląd. W tym celu należy:

  • - zmoczyć głowę letnią wodą, a następnie na dłoni rozprowadzić małą ilość szamponu i nanieść go na włosy,
  • - szampon należy rozprowadzić po skórze głowy okrągłymi ruchami (w ten sposób wykonamy automasaż i poprawimy ukrwienie skóry głowy), a następnie należy w delikatny sposób wgnieść pianę w powierzchnię włosów,
  • - głowę należy spłukać letnią wodą. Płukanie powinno być zakończone zimną wodą. Pozwoli to zamknąć łuski włosów,
  • - czupryna powinna schnąć sama bez użycia suszarki. Pasm nie należy też mocno wycierać, ponieważ można je poplątać, co może znacznie utrudnić ich późniejsze rozczesanie i w konsekwencji zniszczenie. Trzeba pozwolić, aby woda sama wsiąknęła w ręcznik.

 

Co oprócz szamponu?

 

Pasma, które są przesuszone wymagają szczególnej troski i często używanie samych szamponów może nie wystarczyć. Należy je uzupełnić o dobrą odżywkę do włosów, a w niektórych przypadkach nawet o inne produkty, jak na przykład toniki, czy balsamy. Zadaniem tych preparatów jest pomoc w rozczesywaniu. Z reguły przesuszone kosmyki są splątane i trudno jest je rozczesać, a każde próby podjęcia tej czynności mogą spowodować ich dalsze uszkodzenie. Włosy suche i łamliwe wymagają specjalnego traktowania i wielkiej delikatności. Do ich czesania najlepsze są szczotki lub grzebienie z rzadko rozmieszczonymi zębami. Dobrze jeżeli szczotki są wykonane z naturalnego włosia. Mokra czupryna powinna być rozczesywana grzebieniem, ponieważ nie szarpie on włosów.

 

Najczęstsze błędy popełniane przy pielęgnacji włosów zniszczonych słońcem

 

Słońce, wiatr i morska woda sprawiły, że włosy stały się suche i szorstkie, oraz pozbawione wilgoci. Walka o piękne włosy powinna rozpocząć się od wyeliminowania najczęściej popełnianych błędów. Tak więc pamiętajmy, że:

  • - zniszczone końcówki włosów ulegają jeszcze większemu zniszczeniu pod wpływem gorącego powietrza z suszarki lub lokówki, dlatego też najlepiej jeżeli po myciu, pasma schną naturalnie,
  • - intensywne wycieranie czupryny zaraz po wyjściu z morza, z basenu czy spod prysznica może zniszczyć kosmyki, które stają się bardziej podatne na pękanie,
  • - włosom, oraz skórze głowy należy zapewnić odpowiednią ilość substancji odżywczych. Ich brak może skutkować nadmiernym wypadaniem pasm i utratą ich blasku. W celu wzmocnienia warto jest przez jakiś czas stosować suplementy odżywcze, które je wzmocnią od wewnątrz.

 

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Oceń ten artykuł
(8 głosów)