piątek, 22 listopada 2024
Miło Cię widzieć!

Jak rozwiązać problem ?

akad6Jak rozwiązać problem podchodzenia sztucznych paznokci powietrzem?


Podchodzenie sztucznych paznokci to prawdopodobnie najbardziej uciążliwy problem zarówno dla stylistów paznokci, jak i dla ich klientek.

Poprzez użycie produktów wysokiej jakości, właściwe przygotowanie paznokcia i odpowiednie wykonanie przedłużenia, można zminimalizować ryzyko podchodzenia paznokci powietrzem.

 

Przygotowanie płytki
Najczęstszą przyczyną podchodzenia sztucznych paznokci powietrzem jest niewłaściwe przygotowanie płytki do przedłużenia. Dokładne przygotowanie pozwoli oczyścić i osuszyć płytkę, podczas gdy pozostawienie na paznokciu wilgoci lub zanieczyszczeń uniemożliwi odpowiednią przyczepność produktu do płytki.

 

Nakładanie produktu
Podczas nakładania żelu lub akrylu bardzo istotne jest właściwe zbudowanie apex’u (najwyższego punktu przedłużanego paznokcia), co zapewni wysoką trwałość przedłużenia. Najczęstsze błędy to:
- nałożenie zbyt cienkiej warstwy produktu,
- nałożenie produktu zbyt blisko skórek i wałów bocznych,
- stosowanie niewłaściwych proporcji pudru akrylowego i liquidu (za rzadka lub za gęsta masa akrylowa). Należy pamiętać, iż na odpowiednią konsystencję duży wpływ ma temperatura panująca w salonie;
- budowanie zbyt długich paznokci. Powoduje to dodatkowe obciążenie na przedłużonej części i może powodować podchodzenie powietrzem;
- stosowanie produktów różnych linii. Najlepiej sprawdza się korzystanie z produktów należących do tego samego systemu, są one bowiem kompatybilne.

 

Słaba struktura paznokcia
Aby produkt dobrze przywierał do płytki, ważne jest, aby naturalny paznokieć był zdrowy i mocny. Niestety wielu stylistów stosuje praktyki, które w rzeczywistości niszczą naturalne paznokcie, co z kolei źle wpływa na przyczepność przedłużenia. Oto jedynie kilka z metod niszczących płytkę, stosowanych przez niektórych stylistów:
- agresywne piłowanie paznokci pilnikami o ziarnistości mniejszej niż 180 i ostre piłowanie płytki wraz z obłączkiem (białawym obszarem w kształcie półksiężyca u dołu paznokcia). To on stanowi najdelikatniejszą część paznokcia i jest najbardziej narażony na uszkodzenia;
- usuwanie sztucznych paznokci za pomocą cążków (zamiast piłowania). Zabieg ten niszczy płytkę paznokciową i może prowadzić do onycholizy (odwarstwiania płytki paznokcia od łożyska). Praktyka ta prowadzi do wzmożonego podchodzenia paznokci powietrzem. Zamiast stosowania tej metody należy spiłować produkt w miejscach, gdzie powietrze podeszło pod paznokieć.

 

Zanieczyszczenia w produkcie lub na pędzelku
Każde, nawet drobne zanieczyszczenie, może zmienić właściwości produktu, a przez to negatywnie wpłynąć na ostateczny wynik wykonanego przedłużenia.
Oto kilka wskazówek, jak uniknąć wpadania pyłków i zanieczyszczeń do produktu i na pędzelek:
- przy stosowaniu metody akrylowej stosuj szklane naczynko z przykrywką,
- nie używaj monomeru kilkukrotnie (pomiędzy kolejnymi zabiegami wylewaj pozostałości, myj naczynko i napełniaj je nowym monomerem),
- przechowuj produkty w oryginalnych opakowaniach. Nie narażaj ich na zbytnie nasłonecznienie i przechowuj z dala od jakichkolwiek źródeł ciepła;
- zamykaj wieczko od pojemników z pudrem akrylowym, aby uniknąć dostawania się pyłu paznokciowego do pudru;
- do każdego monomeru używaj osobnego pędzelka, szczególnie jeśli pracujesz zarówno na tradycyjnym, jak i na bezwonnym monomerze,
- czyść i przechowuj pędzelki we właściwy sposób,
- podczas nakładania produktu na paznokieć, nie dotykaj pędzelkiem skóry wokół paznokcia. Olejki znajdujące się na powierzchni skóry mogą dostać się na pędzelek i uniemożliwić odpowiednią przyczepność. Należy unikać dotknięcia pędzelkiem skóry przede wszystkim po to, by nie narazić klientki na podrażnienie skórne.

 

Z materiałów NSI
tłum. Kamila Lehmann

 

www.AkademiaPaznokcia.pl

Oceń ten artykuł
(14 głosów)