sobota, 11 stycznia 2025
Miło Cię widzieć!

Kilka faktów o robieniu i usuwaniu tatuaży

Około 20% Polaków posiada tatuaż, 15% myśli o zrobieniu sobie tatuażu, 15% ma problemy z tatuażem, 50% nie wiedziało, że tusz do tatuażu może powodować alergie.

 

Najczęstsze dolegliwości powodowane przez tatuaże to świąd - zwłaszcza w świetle słonecznym - lub obrzęk skóry. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić grudki na skórze, zapalenie skóry, wysypka lub egzema - rany, które nie goją się. Jeżeli urządzenia nie są sterylne, może również doprowadzić poważnych chorób, takich jak zapalenie wątroby.

 

tatuazChcesz mieć tatuaż?! 

Oto kilka pytań, na które należy uzyskać odpowiedź

Pomyśl o konsekwencjach w przyszłości. Zadaj sobie pytanie, która część ciała jest odpowiednia do tatuażu i czy będzie jeszcze wyglądać atrakcyjnie, gdy twoje ciało będzie starsze. Czy twoja dekoracja ciała będzie miała negatywny wpływ na karierę? (Procedury naboru, zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym są obecnie coraz bardziej rygorystyczne).

 

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze studia?

Higiena ogólna: studio tatuażu powinno przedstawić ogólne wrażenie czystości i posiadać osobne, czyste pomieszczenie zabiegowe. Zapytaj Tatuażystę czy używa produktów jednorazowego użytku (rękawice, igły) i czy sterylizuje inne narzędzia do pracy.

 

Jakość rzemiosła: Sprawdź galerie prac tatuażysty, lub jeśli jest taka możliwość zapytaj jego wcześniejszych klientów. Sprawdź, czy linie są czyste i proste, kolory równomierne, a efekty cienia są ładnie wykonane.

 

Zapytaj o skład mieszanki tuszu. Problemem jest to, że w około 60% tuszu używanego w Europie zawierają nawet składniki, które są zakazane w koloryzacji tkanin gdyż wywołują alergie, na przykład kobalt, chrom, nikiel. Jeśli posiadasz dużo biżuterii zawierającej nikiel, zdarza się ze pojawia się reakcja alergiczna na nikiel, kiedy dotka skóry, a jak to będzie, gdy się dostanie pod skórę?

 

Nigdy nie poddaj się domorosłemu specjaliście, który używa nieprofesjonalnego sprzętu i wykonuje po zaskakująco niskiej cenie, bo możesz wyglądać tak:

egzema

Masz już tatuaż

Twoje życie zmieniło się i chcesz go usunąć, a najbardziej znanym sposobem jest laser. Powinieneś poszukać profesjonalnego studio, które ma odpowiedni sprzęt i doświadczenie.

 

Metoda usuwania tatuażu laserem to zazwyczaj bardzo bolesny proces. Polega ona na emitowaniu bardzo intensywnych impulsów światła o temperaturze od 400 do 800˚ C, które są wchłaniane przez cząstki tuszu, powodując rozerwanie i rozpraszanie ich. Doprowadza to do rozjaśnienia tatuażu.

 

Ponieważ po każdym zabiegu pozostałe cząstki koloru są kapsułkowane, co oznacza, laser musi być powtórzony. Aby osiągnąć widoczne rezultaty konieczne jest od dziesięciu do 20 zabiegów. Usunąć można tylko czarny kolor, a wszystkie inne są tylko rozjaśniane. Pigmenty barwiące, ich produkty uboczne oraz zanieczyszczenia są odprowadzane za pośrednictwem systemu naczyniowego. Cząsteczki barwnika akumulują się w węzłach chłonnych i wątrobie. Wysoka temperatura powoduje reakcje zachodzące tworzące nowe związki chemiczne o silniejszych właściwościach zwiększających ryzyko alergii.

 

Innowacyjna metoda już jest w Polsce

SKINIAL nie laserowa metoda usuwania tatuażu wykorzystuje naturalnie występujące usuwania kolorów i proces leczenia organizmu do usuwania farby ze skóry.

Odczucie bólu podczas zabiegu jest podobne lub mniejsze niż w przypadku tatuowania.

Tusz jest odrzucany i migruje do powierzchni skóry, w formie strupka, który odpada po około trzech tygodniach.

Aby całkowicie usunąć tusz ze skóry, potrzebnych jest średnio 4-8 zabiegów, więc jest rozwiązaniem opłacalnym.

Inną możliwością jest usunięcie części tatuażu modyfikując go, unikamy wtedy "Cover-u", czyli ponownego nakładania tatuażu.

Po mimo, że sytuacja uległa zmianie, nie musisz żyć z tatuażem przez resztę życia.

Bezlaserowe usuwanie tatuaży jest ostatnio przełomową metoda - opracowaną przez międzynarodowych naukowców i lekarzy, aby osiągnąć rezultaty bez bolesnych laserów.

Zabieg Skinial jest jednym, który usuwa wszystkie kolory, niezależnie od typu tuszu i materiałów użytych do tatuażu.

 

Mamy jeszcze miejsce dla nowych partnerów. ET

 

Więcej: www.skinial.com/pl

Oceń ten artykuł
(4 głosów)