wtorek, 05 listopada 2024
Miło Cię widzieć!

Kłamstwo cholesterolowe

Fotolia_12995723_XS-300x200.jpgMedycyna akademicka głosi, że zbyt wysoki poziom cholesterolu jest szkodliwy dla zdrowia – według statystyk problem ten dotyczy 80% społeczeństwa, przy czym rozróżnia się między „złym” i „dobrym” cholesterolem.

 

 

Tymczasem należy sobie uświadomić, że organizm sam produkuje spore ilości cholesterolu. Podział na „zły” i „dobry” cholesterol jest pozbawiony sensu, ponieważ istnieją tylko dwa związki cholesterolu w organizmie: lipoproteina HDL i lipoproteina LDL.  

 

Trampolina zysków dla przemysłu farmaceutycznego

 

Takie nazewnictwo sprawia wrażenie, jak gdyby w organizmie istniały dwa różne rodzaje cholesterolu. Tymczasem w rzeczywistości jest to jeden i ten sam cholesterol, występujący w dwóch różnych związkach. Odmienne są jednak ich zadania w organizmie, podobnie jak ich występowanie we krwi.

 

Oto prosta prawda

 

Tę prostą prawdę reprezentuje niemiecki profesor Walter Hartenbach. Przebadał on pod kątem cholesterolu ponad 6000 pacjentów i dokonał niezwykłych odkryć.

 

Cholesterol jest mianowicie substancją naprawczą, uszczelniającą kruche naczynia krwionośne od wewnątrz. Bez tej funkcji nie pożylibyśmy długo!

 

Cholesterol to podstawowa substancja dla hormonu stresu, kortyzolu. Im większe i dłuższe jest obciążenie fizyczne lub psychiczne, tym większe jest zapotrzebowanie na kortyzol, a więc i cholesterol. Profesor Hartenbach dowiódł, że wartość kortyzolu ulega zwielokrotnieniu na przykład podczas operacji lub aktywności sportowej.

 

Cholesterol stanowi także bazę dla męskich i żeńskich hormonów płciowych, które pełnią w organizmie różnorodne funkcje. Samowolne obniżanie poziomu cholesterolu prowadzi nieuchronnie do spadku witalności i prędzej czy później spowoduje obniżenie potencji, niepłodność, uszkodzenie systemu kostnego na skutek odwapnienia, zaburzenia snu i problemy trawienne. O tym wszystkim przeczytasz w książce profesora Hartenbacha „Cholesterin – wertvollster Baustein des Lebens”.

 

Zmień dietę – to zdrowsze i skuteczniejsze

 

Podsumowując – syntetyczne preparaty obniżające stężenie cholesterolu we krwi są dla nas bezwartościowe. O wiele skuteczniejsze jest przestawienie sposobu odżywiania na pełnowartościową dietę roślinną (dieta wegańska), czego w imponujący sposób dowiódł profesor Campbell w China Study. Taka zmiana sposobu odżywiania nie każdemu przyjdzie z łatwością, dlatego warto wcześniej poszukać rzetelnych informacji lub ewentualnie skorzystać z porady doradcy żywieniowego.

 

Źródło:

www.zdrowieinatura.com.pl

Holistyczne doradztwo z zakresu zdrowia i żywienia

Arnold Ehrenfeld

Najbardziej „popularnymi” schorzeniami są uwarunkowane złą dietą choroby cywilizacyjne?

Dzięki odpowiedniej zdrowej żywności i właściwemu odżywianiu się, większość tego typu chorób w ogóle nie powstanie, a za sprawą autoregulacji da się nad nimi zapanować. Holistyczne (całościowe) spojrzenie na chorobę umożliwia ogląd aspektów duchowych (psychosomatycznych), co pozwala na dojście do powodów pozamaterialnych danego schorzenia.

Oferowane przeze mnie usługi są ukierunkowane na świadomy i zdrowy styl życia, który dopełni i wesprze pożądane zmiany w Twoim życiu.

 

 

Analiza żywienia
Coaching żywieniowy
Doradztwo przy zakupach
Szkolenia gotowania wegańskiego
Doradztwo dot. suplementów organicznych

Wystąpienia publiczne, Referaty, Coaching

ONLINE - Doradztwo żywieniowe

Zapraszam do kontaktu:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub   693 282 555

Arnold Ehrenfeld

Oceń ten artykuł
(6 głosów)